[ad_1]

تاکنون ، پلت فرم محبوب رسانه های اجتماعی TikTok از ممنوعیت توسط دولت ترامپ اجتناب کرده است. اما تا زمانی که او نگرانی های مربوط به خطرات امنیت ملی خود را برطرف نکند ، آینده او در ایالات متحده همچنان نامشخص است.

آخرین مهلت دولت ترامپ برای TikTok برای یافتن مالک جدید این هفته گذشته و از بین رفته است ، یک نقطه عطف فراموش شده که باعث می شد برنامه رسانه های اجتماعی از 12 نوامبر در ایالات متحده ممنوع شود. در عوض ، دولت به برنامه اشتراک ویدیو 15 روز تأخیر داد. این امکان را داد تا TikTok تا 27 نوامبر توسط شرکت مادر ByteDance فروخته شود ، احتمالاً با ترغیب مقامات دولتی برای تصویب پیشنهاد پیشنهادی با Walmart و Oracle.

فشار دولت برای ایجاد مالک جدید بیشتر به این دلیل است که کارشناسان امنیت ملی می گویند مشکلات TikTok از مالک فعلی آن ، ByteDance ، یک شرکت چینی 140 میلیارد دلاری ناشی می شود که همچنین Douyin ، نسخه چینی این برنامه را مدیریت می کند.

پتانسیل بلیط برای پروپاگاندا

هم Douyin که دارای 600 میلیون کاربر روزانه است و هم TikTok که در 100 میلیون دستگاه آمریکایی بارگیری شده است ، از الگوریتم های پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کنند که دقیقاً مدت زمان تماشای ویدیو توسط کاربران را ارزیابی می کند تا علایق خود را ارزیابی کند. سپس این برنامه فیلم ها را از طریق صفحه About You ارائه می دهد ، که جریان بی پایان ویدئویی است که به طور منحصر به فرد برای هر کاربر ارائه می شود.

به گفته کارا فردریک ، عضو مرکز امنیت جدید آمریکایی ، حزب کمونیست چین (ح.ک.چ) می تواند اطلاعات نادرست را از طریق این صفحه توصیه منتشر کند. فردریک ، تحلیلگر سابق اطلاعات پنتاگون ، همچنین برای آژانس امنیت ملی کار می کرد.

“اگر ح.ک.چ تصمیم بگیرد [through] ByteDance ، برای اینکه شما را با تبلیغات تغذیه کند ، معتاد شده اید – او 60 دقیقه گفت. – او آنجاست و شما بیشتر و بیشتر خواهید شد. و در آنجا آنها می توانند تغییر دهند و ببینند چه چیزی را دوست داری ، چه چیزی را دوست نداری. “

فردریک همچنین گفت TikTok می تواند به طور بالقوه اطلاعات غلطی را در گفتگوها در ایالات متحده ایجاد کند تا اختلاف ایجاد کند ، همان شیوه ای که ربات های روسی بحث بر سر زانو زدن بازیکنان NFL هنگام سرود ملی را تشدید کرده اند.

وی گفت: “این میوه ای با میوه کم آویز است.” “اگر چین چنین مواردی را امتحان کند تعجب نمی کنم.”

از طریق الگوریتم خود ، TikTok می تواند محتوا را بالقوه سانسور کند ، حتی اگر آن را کاملاً ممنوع نکند. هرگز با توصیه نکردن فیلم ها – با اطلاعاتی مانند میدان تیان آن من ، استقلال تبت ، اعتراضات در هنگ کنگ یا مسلمانان اویغور – این شرکت می تواند به طور منظم بر آنچه جوانان آمریکا می بینند تأثیر بگذارد.

اجرای چین و داده ها

TikTok علاوه بر پتانسیل کنترل اطلاعات ، تعداد زیادی از آنها را نیز جمع آوری می کند.

مانند بسیاری از برنامه های رسانه های اجتماعی ، TikTok از کاربران اجازه دسترسی به میکروفون ، دوربین ، عکس ها ، فیلم ها و مخاطبین خود را می خواهد. حتی “الگوهای ضربه کلید” ، که ریتم منحصر به فردی است که فرد برای ضربه زدن به صفحه کلید خود استفاده می کند ، جمع می شود.

از آنجا که قانون امنیت سایبری سال 2017 چین ، شرکت های مستقر در چین مانند TikTok را ملزم به دسترسی دولت چین به داده های خود می کند ، تحلیلگران امنیتی می گویند این داده ها می تواند یک معدن طلای واقعی برای دولت چین باشد. هکرهای مرتبط با پکن در حال حاضر اطلاعات شخصی میلیون ها آمریکایی را از طریق نقض امنیت در موسساتی مانند Equifax ، Anthem و دفتر مدیریت پرسنل دولت ایالات متحده به سرقت برده اند.

تابستان امسال ، رئیس جمهور ترامپ در یک دستورالعمل به پتانسیل TikTok برای بازیابی اطلاعات پرداخت و نوشت: “این مجموعه داده تهدید می کند به حزب کمونیست چین امکان دسترسی به اطلاعات شخصی و اختصاصی آمریکا را می دهد – به طور بالقوه به چین اجازه می دهد تا محل مقامات و مجریان فدرال پرونده هایی از اطلاعات شخصی را برای اخاذی و جاسوسی شرکت ها ایجاد می کنند. “

در یک مصاحبه 60 دقیقه ای ، ونسا پاپاس ، مدیر عامل موقت TikTok و شخص سوم مدیر شرکت در سال جاری ، این ایده را که دولت چین به داده های شرکت جمع آوری می کند ، رد کرد. وی خاطرنشان کرد که TikTok در چین فعالیت نمی کند و گفت که داده های جمع آوری شده توسط ایالات متحده نیز در اینجا ذخیره می شود.

پاپاس گفت: “اگر دولت درخواست داده كند ، ما آن را در گزارش شفافیت خود قرار می دهیم و به شما می گوییم.” “و قطعاً دولت چین درخواست داده نشده است ، و در صورت درخواست ،” نه “قاطعانه خواهد بود.”

اما طبق گفته کوهن کچن ، رئیس سیاست فناوری در بنیاد محافظه کار میراث ، دولت چین حتی نباید این درخواست را انجام دهد.

کوهنی گفت: “قانون امنیت ملی و امنیت سایبری چین آنها را ملزم به فعالیت و ساخت شبکه های خود به گونه ای می کند که دولت دسترسی نامحدودی به داده های آنها داشته باشد.” “بنابراین نه ، ح.ک.چ از آنها اطلاعاتی نمی خواهد. آنها به آنها نیازی ندارند. آنها به اطلاعات دسترسی دارند.”

کوشینا گفت که داده های TikTok جمع آوری می شود ، اگرچه به نظر بی خطر است ، اما می تواند به طور بالقوه همراه با اطلاعات جمع آوری شده در هک های با مشخصات بالا قبلی استفاده شود. وی گفت ، با تلفیق داده های TikTok با سایر منابع اطلاعاتی ، دولت چین می تواند تصویر كامل تری از آمریكایی را كه می خواهد هدف قرار دهد بدست آورد.

و آنها شروع به درک می کنند ، “کاندیدای ایده آل برای فردی که در جامعه اطلاعاتی ایالات متحده استخدام شده است چیست؟” “، Said Kitchen. “اگر آنها مجبور بودند برای به دست آوردن یک دارایی اطلاعاتی انسانی تلاش کنند ، آنها نوع دقیق افسانه یا نمایه مورد نیاز خود را می دانند تا بتوانند یک کاندیدای ایده آل برای استخدام شوند.”

بعدش چی؟

وزارت بازرگانی ایالات متحده در ماه سپتامبر تلاش کرد که بارگیری TikTok را ممنوع کند و 12 نوامبر به عنوان مهلت دیگر شرکت های اینترنتی برای متوقف کردن میزبانی برنامه ارائه شد.

پس از آنکه سازندگان محتوا TikTok و TikTok پرونده های قضایی جداگانه ای را تشکیل دادند ، دو قاضی فدرال موقتا این ممنوعیت را مسدود کردند. کارل نیکلز ، قاضی منطقه ایالات متحده در یک حکم نوشت: “شکی نیست که ممنوعیت های وزیر امور خارجه مانع اشتراک آمریکایی در ارتباطات شخصی TikTok خواهد شد.”

در حکم بعدی ، وندی بیتلستون ، قاضی منطقه ایالات متحده نوشت که این ممنوعیت باعث می شود سازندگان “توانایی تعامل با میلیون ها پیرو TikTok و حمایت مالی از مارک های مرتبط را از دست دهند.”

اما دستورات ملی به جنبه دیگر دستورالعمل ترامپ ، که به تیک توک نیاز دارد صاحب جدیدی پیدا کند ، نمی پردازند. دولت هرگز الزامات TikTok برای ادامه فعالیت در ایالات متحده را توضیح نداده است و همچنین عواقب آن را در صورت عدم فروش شرکت در مهلت جدید 27 نوامبر اعلام نکرده است.

در عرض 60 دقیقه ، مدیر ارتباطات شرکت TikTok نیویورک ، جاش گارتنر ، گفت که اطمینان دارد قرارداد با اوراکل به سرانجام می رسد.

گارتنر نوشت: “تیم امنیتی ما به رهبری آمریكا اقدامات گسترده ای را برای جلوگیری از دسترسی هر دولتی به داده های مصرف كننده آمریكا انجام داده است.” “در ماه سپتامبر ، ما پیشنهاد کردیم که Oracle به عنوان شریک قابل اعتماد فناوری خود برای حفاظت و تأیید بیشتر امنیت داده های مصرف کننده ایالات متحده مطرح شود ، پیشنهادی که رئیس جمهور تصویب کرد. ما مشتاقانه منتظر اجرای این راه حل هستیم تا این مسئله را یک بار و برای همیشه کنار بگذاریم. “

بر اساس این معامله ، اوراکل و والمارت با TikTok در ایالات متحده همکاری می کنند. این دو شرکت 20 درصد از سهام TikTok را در اختیار خواهند داشت که اوراکل 12.5 درصد و والمارت 7.5 درصد سهام دارند. ByteDance چین 80 درصد باقی مانده مالکیت این شرکت را حفظ خواهد کرد. پرزیدنت ترامپ در ماه سپتامبر گفت که “برکت” خود را به مشارکت داده است.

مایکروسافت همچنین در حال مذاکره برای دستیابی به فعالیتهای TikTok در ایالات متحده بود ، اما ByteDance پیشنهاد آنها را به نفع Oracle رد کرد. منتقدان معامله اوراكل به نزدیكی بین مدیریت این شركت و دولت ترامپ اشاره می كنند: رئیس اوراكل لری الیسون اوایل امسال میزبان جمع آوری سرمایه رئیس جمهور ترامپ بود و مدیر عامل شرکت سافرا كاتز عضو تیم انتقال بود. رئیس جمهور برای سال 2016

طبق بیانیه ای از طرف اوراکل ، این قرارداد باعث انتقال اطلاعات کاربر TikTok در ایالات متحده به زیرساخت های ابری شرکت آمریکایی خواهد شد و اوراکل را مسئول امنیت و حفظ حریم خصوصی داده ها می کند.

Oracle همچنین می تواند کد منبع برنامه را تأیید کند اما ByteDance الگوریتم و فناوری TikTok را حفظ خواهد کرد. دامنه کامل این معامله علنی نشده است و برخی در صنعت فناوری نگرانند که این توافق نتواند برای رفع نگرانی های امنیت ملی اقدامات کافی انجام دهد.

رئیس سابق امنیت فیس بوک گفت: “معامله ای که در آن Oracle میزبان بدون کد منبع و تغییرات عملیاتی قابل توجه است ، نگرانی های مشکوک در مورد TikTok را برطرف نخواهد کرد و کاخ سفید با پذیرش چنین معامله ای نشان خواهد داد که این تمرین یک ترفند محض است.” الکس استاموس در توییتر نوشت.

در حال حاضر ، آینده TikTok در ایالات متحده نامشخص است. از نظر کیتچن ، برنامه اشتراک ویدیو تنها تهدید ایالات متحده نیست ، بلکه به سادگی تهدیدی است که دولت آمریکا شروع به رفع آن کرده است.

کیچن گفت: “من می گویم این نمونه نگرانی گسترده تر است.” “و این نگرانی گسترده تر ادغام دولت چین با صنعت آن است. و اگر دولت چین مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشد ، شرکت های فناوری چینی می توانند در بازار ایالات متحده فعالیت کنند و پیشرفت کنند.”

گراهام مسیک و جک وینگارت در این گزارش ها سهیم بودند.

فیلم فوق توسط Brit McCandless Farmer و Will Croxton تهیه شده است. ویرایش شده توسط ویل کراکسون.

برای تماشای گزارش 60 دقیقه ای بیل ویتاکر در مورد TikTok ، اینجا را کلیک کنید.[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر