چگونه یک روف گاردن ارزان و اقتصادی بسازیم؟ * سرخط خبرها


ساخت باغ ارزان روی پشت بام

در آن سال ها ساخت و ساز به یکی از مهم ترین علایق مردم تبدیل شد. به خصوص در دوران قرنطینه خانگی که دسترسی به طبیعت اهمیت زیادی پیدا کرده است، ساخت بالکن، پاسیو سبز و روف گاردن نیز گسترش چشمگیری یافته است. اما با وجود اینکه مردم نیاز به داشتن باغ در محیط زندگی خود را احساس می کنند، هزینه نسبتا بالای آن یکی از مهمترین موانع است. بسیاری از افراد با یادگیری اصول ساخت روف گاردن در کنار روش های خلاقانه می توانند یک روف گاردن ارزان قیمت ایجاد کنند. به این ترتیب مردم با کمترین هزینه فضای سبز شهر را افزایش داده و ضمن بهره مندی از مزایای ارتباط با طبیعت، به بهبود کیفیت محیط شهری نیز کمک می کنند. در این مقاله کارشناسان ما شما را با روش های اجرای روف گاردن ارزان آشنا می کنند.

راه اندازی یک باغ ارزان روی پشت بام

به چه چیزی روف گاردن ارزان می گویند؟

ابتدا باید بدانیم که معیار گران یا ارزان بودن یک معیار نسبی است. و بسته به میزان درآمد/هزینه در هر گروه از جامعه تعیین می شود. مثلاً ساخت روف گاردن به مساحت 100 متر مربع در زون اول یا دوم حداقل صد و پنجاه میلیون هزینه دارد. در نتیجه ساخت این روف گاردن با هزینه 100 میلیون تومان ارزان محسوب می شود. در حالی که ساخت حیاط سبز همین منطقه در سایر مناطق تهران حداقل هفتاد میلیون تومان هزینه دارد که در مقایسه با کل هزینه ساخت برای سازنده می تواند کلان باشد.

ملاک مقایسه ما در این متن کل دخل و خرج جامعه است. بنابراین، برای ساخت یک باغ بام ارزان، باید به پس انداز سرانه توجه کرد. و چه مقدار از این مبلغ را می توان برای ساخت روف گاردن استفاده کرد. می توان گفت با توجه به شرایط اقتصادی موجود، از 5 تا 15 میلیون پس انداز سرانه خانواده ها می تواند به سمت احداث فضاهای سبز جدید هدایت شود. لذا موارد ارائه شده در این متن با توجه به این میزان بودجه در نظر گرفته شده است.

روش های برنامه ریزی برای ساخت روف گاردن ارزان

راه اول:

در روش اول، شما نیاز به یک طرح برای یک سازه سقف ارزان دارید. قبلا انتخاب شده است ساخت و اجرای این طرح هزینه های مشخصی از حداقل تا حداکثر خواهد داشت. آیتم در این طیف هزینه برآورد شده با بودجه موجود مطابقت دارد. بنابراین نوع متریال و هزینه اجرا به گونه ای مدیریت می شود که بتوان طرح مورد نظر را با بودجه ای مقرون به صرفه ارائه کرد.

روش دوم:

در روش دوم بودجه معینی برای احداث باغ روی پشت بام اختصاص می یابد. در این مورد، انواع مختلفی از بودجه اعمال می شود. و طرح مورد نظر از بین این گزینه ها انتخاب می شود. با بودجه هماهنگ باشد

هیچ یک از روش ها بهتر از دیگری نیست. و مهمتر از همه، آنها به این بستگی دارند که کدام گزینه بودجه یا طرح ابتدا در دسترس است. و اگر بودجه نسبی و برنامه نسبی در دسترس بود، این دو عامل با توجه به یکدیگر تنظیم می شوند. بنابراین هنگام ایجاد طرح مورد نظر هزینه های اضافی را به فرد تحمیل نمی کنند.

به یاد داشته باشید که بسته به هدف و برنامه انتخابی می توان میزان هزینه را از حداقل به حداکثر تغییر داد. بهترین انتخاب این است که بین این دو محدوده هزینه کنید. که بتوانید یک روف گاردن با کیفیت و عملکرد خوب داشته باشید. همچنین، کیفیت یا کمیت هرگز نباید در ساخت روف گاردن قربانی شود. پس سعی کنید این دو عامل را در طراحی و اجرا در کنار هم بگنجانید.

گزینه ای که هزینه ساخت باغ در پشت بام را کاهش می دهد

محدودیت سطح باغ در پشت بام

مساحت ساختمان روف گاردن را محدود کنید. هزینه ساخت و ساز بسته به متر مربع افزایش می یابد. بنابراین هر چه سطح مورد نظر شما بالاتر باشد، هزینه آن بیشتر خواهد بود. با توجه به بودجه خود منطقه خاصی را برای روف گاردن خود انتخاب کنید. و یک فضای جداگانه در آنجا ایجاد کنید. و می توانید با استفاده از دیوارهای متحرک ساخته شده از چوب یا گیاهان، یک روف گاردن را محصور کنید. بنابراین، احساس باغ بیشتر برانگیخته می شود. نگران بقیه سقف نباشید. حتی اگر کل سقف را به روف گاردن تبدیل کنید، مردم فقط از یک قسمت آن به طور دائم استفاده می کنند!

حتما بخوانید:
به طور زنده تماشا کنید: وزارت بهداشت شهرستان لس آنجلس جلسات رسانه ای برگزار می کند

استفاده از جعبه کاشت

استفاده از گلدان و فضای کاشت سیار معمولاً ارزانتر از ساخت باغ های ثابت است. استفاده از جعبه رشد هزینه های عایق تخصصی ریشه را حذف می کند. بخش قابل توجهی از هزینه های ساخت روف گاردن مربوط به عایق کاری آن می باشد که این امر نیز بسیار مهم است. از آنجایی که رشد ریشه در محیط فلاور باکس های متحرک قابل کنترل است، نیازی به عایق بندی ندارد. و عایق بندی پایه سقف برای جلوگیری از نفوذ آب کافی خواهد بود.

استفاده از مبلمان مستعمل

از خانه های اضافی برای روف گاردن استفاده کنید. یا آنچه را که نیاز دارید دست دوم بخرید. هنگام ساختن یک روف گاردن کوچک معمولاً به یک قسمت نشیمن و یک میز نیاز است. که ممکن است شامل یک یا دو صندلی، یک پتوی بزرگ یا جعبه های چوبی رنگ شده باشد. این نوع استفاده از مبلمان قدیمی علاوه بر کاهش هزینه ها به کاهش میزان ضایعات نیز کمک می کند. همچنین می توانید از وسایل تزیینی مانند تخته سیاه، شمع و مجسمه های استفاده نشده برای تزیین فضا استفاده کنید.

ساخت ظروف رشد خلاقانه از مواد بازیافتی

از ظروف قابل بازیافت برای رشد گیاهان استفاده کنید. برای کشت می توانید از قوطی های فلزی و پلاستیکی، چینی شکسته، کفش و هر فضایی که می تواند به عنوان گلدان باشد استفاده کنید. به همین ترتیب، جعبه های پلاستیکی یا چوبی استفاده نشده را می توان به جعبه گل تبدیل کرد. این نوع استفاده خلاقانه از اشیا می تواند فضای منحصر به فردی را برای شما ایجاد کند.

استفاده از آبیاری دستی

برای آب دادن از آب پاش دستی یا شلنگ آب استفاده کنید. و اگر برنامه آبیاری بهتری دارید می توانید سیستم آبیاری قطره ای را فقط با لوله و قطره چکان اجرا کنید. لوله اصلی به شیر برداشت آب متصل می شود و شیر آب پس از مدت زمان مشخصی به صورت دستی باز و بسته می شود. توجه داشته باشید که بیشتر هزینه سیستم های آبیاری معمولاً مربوط به پمپ آب، واحد کنترل و شیرهای برقی است. بدون این تجهیزات همچنان می توانید یک سیستم آبیاری نیمه اتوماتیک داشته باشید.

ایجاد خاک مخلوط برای باغ پشت بام

در صورت امکان خاک و کودها را جداگانه آماده کرده و به نسبت مناسب ترکیب کنید. هزینه کیسه های خاک آماده در مقادیر زیاد می تواند گران باشد. همیشه قبل از خرید، هزینه دقیق هر دو روش را تعیین کنید. و یک راه ارزان تر را انتخاب کنید.

خرید گیاهان در مراکز اصلی تولید

برای گیاهان، به بازارهای مرکزی گیاهان یا گلخانه های خارج از شهر بروید. مراکز تولیدی به دلیل عرضه بدون واسطه قیمت های قابل قبول تری خواهند داشت. علاوه بر این، در گلخانه ها می توانید گیاهی با ظاهر، اندازه و حتی ظاهر مناسب انتخاب کنید. همچنین بسیاری از صاحبان گلخانه به لطف آشنایی با روش پرورش و نگهداری گیاهان می توانند توصیه های مفیدی داشته باشند.

محاسبه هزینه های جاری هنگام تهیه بودجه

هنگام محاسبه، هزینه جاده، حمل و نقل و زمان را در نظر بگیرید. ساختن باغ روی پشت بام در تهران گاهی به سفرهای طولانی و پرهزینه نیاز دارد. با در نظر گرفتن این هزینه ها گاهی می توان در بازارهای اطراف که قیمت های بالاتری نسبت به گلخانه دارند خرید کرد.

هزینه های پیاده سازی را حذف کنید و خودتان وظایف اجرایی را انجام دهید

و در نهایت هزینه های اجرا را تا حد امکان حذف کنید. همانطور که در مقاله هزینه های ساخت روف گاردن توضیح داده شد، هزینه اجرا تقریباً 30 درصد قیمت خرید متریال می باشد. متریال و طرحی را انتخاب کنید که بتوانید خودتان آن را اجرا کنید. به این ترتیب، روند ایجاد یک باغ می تواند لذت بخش تر باشد. می توانید دستورالعمل صحیح ریختن، نصب حاشیه و کفپوش را از فروشنده بخواهید. با این روش بودجه بیشتری برای خرید محصولات بهتر خواهید داشت.

مراحل ساخت روف گاردن ارزان

مرحله اول:

فضای مورد نظر را انتخاب کنید. انتخاب فضا بر اساس میزان نور، باد، دسترسی به آب و برق، پایداری سازه، دید، اشرافیت و هر عاملی است که بر برنامه شما تأثیر می گذارد. ضمناً اخذ پروانه ساخت از سایر ساکنین الزامی است. و از استحکام ساخت و عایق حرارتی آن مطمئن باشید.

حتما بخوانید:
بزرگترین شهر داکوتای جنوبی حکم نقاب را تصویب می کند ، اما مشاور هشدار می دهد "کار نخواهد کرد"

مرحله دوم:

کارکردهای مورد نظر را در فضا بنویسید (مطالعه، مراقبه، غذا و …) و بر اساس آن طرح مورد نظر را تهیه کنید. طرح را روی کاغذ بکشید. و قبل از شروع، بر روی برنامه کار کنید تا زمانی که با خواسته ها و بودجه شما مطابقت داشته باشد.

سطح سوم:

لیستی از تجهیزات مورد نیاز برای ساخت فضا را بر اساس نقشه بنویسید. این دستگاه ها از بزرگ ترین تا کوچک ترین خواهند بود. (پوشش کف، دیوار کشویی، محل نشیمن، میز، فرش، کوسن، نورپردازی، آباژور، گلدان، گیاه، ابزار اولیه باغبانی، سمپاش، رنگ، قلم مو و غیره)

مرحله چهارم:

از لیست اقلام مورد نظر که در خانه موجود است را حذف کنید. (به عنوان مثال، شما در حال حاضر دو صندلی چوبی قدیمی و 3 گلدان گل رز دارید که می توانید از آنها در روف گاردن خود استفاده کنید.)

طراحی روف گاردن با مبلمان کارکرده و چوب لباسی استفاده نشده

مرحله پنجم:

از لیست باقیمانده، اقلامی را که می توانید با هزینه بسیار کم بسازید یا تهیه کنید، شناسایی کنید و هزینه ساخت آنها را محاسبه کنید. (به عنوان مثال، برای تبدیل قوطی های فلزی به گلدان به رنگ و برس نیاز دارید. یا برای رویه بالش به پارچه نیاز دارید.)

مرحله ششم:

گزینه های دیگر شامل مواردی است که ندارید. یا به راحتی و ارزان نمی توانید آن را تهیه کنید. این اقلام معمولا شامل یک یا دو گزینه مبلمان، گیاهان و گلدان هستند. توجه داشته باشید که در روف گاردن های تخصصی معمولا یک سوم هزینه ها عایق کاری و فونداسیون است. سومین مورد مربوط به سازه های معماری و مبلمان اولیه بود. و سومین آخر مربوط به خاک و گیاهان بود. در انواع سقف های پیش ساخته و کوچک، این نسبت بین سازه و کارخانه می تواند نصف به نصف باشد.

مرحله هفتم:

در روف گاردن ارزان، بهتر است مبلمان کلیدی مانند محل نشیمن، میز یا سایه بان را با قیمتی مناسب و هماهنگ با تجهیزات موجود خریداری کنید. به گونه ای که بیش از نیمی از بودجه تخصیص داده نشود. و کارخانه ها بر اساس ارزش باقیمانده در بودجه لحاظ می شوند. اما باید توجه داشت که درهای کوچک و گیاهان در طراحی تاثیر زیادی دارند. بنابراین در صورت امکان می توان تا دو سوم بودجه را به خرید گیاهان اختصاص داد.

گام هشتم:

برای خرید گیاهان مناسب با حداقل هزینه بهتر است به تناسب گیاهان در طراحی توجه شود. در بسیاری از موارد، گیاهان انتخاب شده متعلق به یک گروه هستند. به عنوان مثال، همه اینها بوته یا پرچین هستند. اما ترکیب مناسب گیاهان شامل هر سه گروه یا حداقل دو گروه خواهد بود. از آنجایی که گونه های بوته ای به دلیل هزینه بالایشان کمتر در روف گاردن های کم هزینه استفاده می شوند. از یک نوع درختچه می توان به عنوان نقطه کلیدی طراحی استفاده کرد. و سهم سایر گیاهان باید شامل 1/3 بوته و 2/3 پوشش باشد. نسبت مناسب حجم، بافت و رنگ گیاهان ترکیب مناسبی را ایجاد می کند.

طرح هایی که فقط از یک نوع گیاه استفاده می کنند. یا فقط به چند نوع خاص محدود می شوند، معمولا مینیمال، مدرن یا رسمی هستند. این نوع طراحی در صورت طراحی صحیح با وجود نماهای محدود می تواند فضای متفاوتی را ایجاد کند.

جدیدترین نکات برای ساخت روف گاردن ارزان

  • برای بهبود طراحی روف گاردن ارزان می توانید موضوع، طرح یا تصویر فضا را از ابتدا و بر اساس تجهیزات موجود تعیین کنید. فضا باید گرم و دوستانه، رسمی، غنی و متنوع، ساده یا مینیمال باشد. مبلمان باید خانگی و بازیافتی یا مدرن و یکنواخت باشد. و حتی اگر تم رنگی روف گاردن گرم یا سرد باشد. شناسایی این نکات با محدود کردن انتخاب‌هایتان می‌تواند کمک زیادی به ایجاد فضایی هماهنگ و متعادل کند. در بسیاری از موارد، گزینه های زیاد منجر به انتخاب نامتناسب می شود.
  • اگر پولی از بودجه هدف باقی مانده است، لطفاً آن را خرج نکنید. برای تکمیل فضا باید در زمان استفاده شود. همانطور که استفاده از فضا را آزمایش می کنید، ممکن است نیازها یا کمبودهای جدیدی پیدا کنید. آیا برای نگهداری مبلمان و گیاهان به پول بیشتری نیاز دارید؟ این صندوق ذخیره می تواند برای هزینه های آتی استفاده شود.

Leave a Comment

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis