[ad_1]

یک سال پیش سه شنبه ، علائم جدید ویروس کرونا بر اساس یک مطالعه منتشر شده ، اولین بار در ووهان ، چین کشف شدند.

در شهر 11 میلیون نفری ، اولین مرکز ویروس کرونا در جهان ، نتیجه گیری های سخت جای خود را به یک زندگی شبانه سخت داد. در بازار مرکزی ووهان ، یک فروشنده مواد غذایی به CBS News گفت که تجارت دوباره بازگشته است و او افتخار و خوشحال است.

این احساس خوش بینی را دانشجویانی که برای دیدن یک نمایشگاه جدید تحریم شده توسط دولت به نام “مردم اول ، اول زندگی می کنند” در بزرگترین بیمارستان موقت ووهان می آیند ، به اشتراک می گذارند. وی از رئیس جمهور شی جین پینگ به عنوان “قهرمان” و “رهبری قوی” حزب کمونیست چین استقبال کرد.

وی همچنین کارمندان بهداشت خط مقدم را برجسته می کند ، اما یافتن نامی از مردگان دشوار است.

پکن ، پس از اعلام پیروزی در جنگ خود علیه COVID-19 ، اکنون جبهه های جدیدی را گشوده است تا تلاش کند ریشه خود را به کشورهای دیگر ، از جمله ایالات متحده ، ایتالیا و هند پیوند دهد.

هفته گذشته سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو لیجیانگ گفت: “اگرچه چین اولین کسی بود که موارد را گزارش کرد ،” این لزوما به معنای منشأ ویروس در چین نیست.

تصور می شود که موسسه ویروس شناسی ووهان از COVID-19 نشات گرفته باشد. تمام درخواستهای CBS News برای دسترسی طی ماهها رد شد و پزشکان چینی گفتند که آنها مشغول کار هستند یا از صحبت باز می مانند.

دکتر لینفا وانگ ، که منشأ ویروس را مطالعه کرد ، به خبرنگار خارجی سی بی اس نیوز ، رامی اینوچنیسیو ، گفت که “منشا is آن دشوار است” درمورد اینکه احتمال تولد ویروس کرونا در چین وجود ندارد.

وانگ گفت: “اما بیایید این را بپذیریم که شیوع مردم در ووهان آغاز شده است.”

تائو یو متولد ووهان ، که در یک شرکت دولتی کار می کند ، هنوز هم یکی از بی شماری است که به دنبال پاسخ است.

در سن 69 سالگی ، پدر تائو در ماه فوریه بر اثر بیماری COVID-19 درگذشت. دولت تسلیت و حدود 600 دلار غرامت ارسال کرد.

تائو گفت: “احساس پوکی کردم.” “من هنوز نمی دانم ویروس از کجا آمده است. اگر از من بپرسید که چه کسی را مقصر می دانم ، من نمی دانم.”

یک سال بعد ، بسیاری از س stillالات هنوز بی پاسخ هستند. وانگ گفت که سه خلأ عمده دانش وجود دارد: COVID-19 از کجا ناشی می شود ، چرا برخی از افراد عفونت های بسیار طولانی دارند و چه مدت آنتی بادی ها از افراد در برابر عفونت مجدد محافظت می کنند.

هرکسی که CBS News در ووهان با او صحبت کرد واقعاً پاسخی برای آنچه که او از او بهتر دفاع می کرد داشت: پوشیدن ماسک.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir