[ad_1]

دولت چین می گوید یک روبات کاوشگری را برای بازگشت سنگهای ماه به زمین آغاز کرد روی ماه فرود آمده است. سرویس خبری رسمی چین اعلام کرد چانگ 5 “با موفقیت در ماه در یک منطقه فرود از قبل انتخاب شده فرود آمد.” وی جزئیات بیشتری بیان نکرد.

این فضاپیما به مجموعه ای از مأموریت های جاه طلبانه یک برنامه فضایی چین اضافه می کند که هدف آن فرود آمدن سرانجام یک انسان روی ماه است.

china-moon.jpg
این انیمیشن که توسط تلویزیون مرکزی چین (دوربین مدار بسته) منتشر شده است ، پرواز فضاپیمای Chang’e-5 به ماه را نشان می دهد.

نظارت تصویری از طریق رویترز


انتظار می رود این فضاپیما حدود 4 کیلوگرم نمونه سنگ و خاک را جمع آوری کرده و برای تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی به زمین بازگرداند.

در صورت موفقیت ، ماموریت Chang’e 5 باعث خواهد شد چین تنها سومین کشور پس از ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی سابق باشد که سنگهای ماه را به زمین بازگرداند.

فضاپیمای Chang’e 5 به وزن 8،335 کیلوگرم ، که به نام الهه افسانه ای چینی ماه نامگذاری شده است ، از چهار جز main اصلی تشکیل شده است: مدارگرد ماه ، کشتی برگشت نمونه معکوس ، وسیله نقلیه پرتاب با ابزار علمی و تجهیزات نمونه برداری و کوچک بالا رفتن از وسیله نقلیه ای که در بالای لندر نصب شده است تا نمونه های جمع آوری شده را از سطح به مدار برگرداند.

lander-planetary-community.jpg
برداشت هنرمند از سفینه فضایی برای نمونه ماه رباتیک ماه Chang’e 5 در سطح ماه

نظارت تصویری از طریق انجمن سیاره ای


Chang’e 5 دارای چندین دوربین ، یک طیف سنج برای ارزیابی ترکیب خاک نزدیک فضاپیما و رادار نفوذ به زمین است. بازوی ربات مجهز به یک مته ضربه ای و یک قاشق برای جمع آوری سنگ و خاک حفر شده است.

بیل هاروود از CBS News و آسوشیتدپرس در این گزارش سهیم بودند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir