کارزار انتخاباتی ترامپ خواهان سرشماری در گرجستان است


مبارزات انتخاباتی ترامپ خواستار سرشماری در گرجستان شد ، این کمپین شنبه شب اعلام شد. رئیس جمهور منتخب جو بایدن با بیش از 12000 رأی برنده این ایالت شد.

وزیر امور خارجه جورجیا برد رافنسپرگر و فرماندار برایان كمپ ، هر دو جمهوری خواه ، قبلاً این كار را انجام داده اند گواهی شده نتایج انتخابات اگر حاشیه پیروزی در حد 5/0 درصد باشد ، جورجیا به متقاضی اجازه می دهد تا پس از تأیید مجدد ، درخواست بازشماری کند. آقای بایدن کمی بیش از .2٪ برنده شد.

ترامپ روز شنبه در بیانیه ای گفت: “پرزیدنت ترامپ و مبارزات انتخاباتی وی همچنان به سرشماری عادلانه در جورجیا فشار می آورند ، كه باید شامل امضاهای منطبق و سایر محافظت های حیاتی باشد.”

به دستور رافنسپرگر ، جورجیا در اوایل این هفته سرشماری کامل کلیه آراots را در این ایالت تکمیل کرد. در طول سرشماری ، چندین کارت حافظه در شهرستانهای مختلف پیدا شده است که حاوی صداهایی است که در محاسبه اصلی شمرده نشده اند. درج این آرا slightly کمی از اختلاف آقای بایدن کاسته است ، اما برای لغو نتایج اولیه انتخابات کافی نبود.

پس از انتخابات ، رئیس جمهور ترامپ بارها و بدون هیچ مدرکی ادعا کرد که هزاران رأی غایب پذیرفته شده در جورجیا امضای مناسبی ندارند. پس از سنجش اعتبار آن، کمپ در Rafensperger به “نظر پرداختن به این نگرانی” و به نام “استخراج حسابرسی از امضا بر روی پاکت نامه با آرای گم شده و مقایسه آنها با امضا در اظهارات و در فایل ساخته شده توسط وزیر امور خارجه.”

دفتر وزیر خارجه گرجستان بارها و بارها گفته است که در این مرحله از فرآیند ، امکان مقایسه امضاهایی وجود ندارد که قبلاً به عنوان بخشی از روند دو مرحله ای تأیید امضاها انجام شده است ، زیرا آراots از پاکت نامه ها به رازداری انتخاب رای دهندگان را تضمین می کند.

روز پنجشنبه ، رافنسپرگر بیانیه ای صادر کرد و گفت: “2011 رأی غایب در انتخابات نوامبر 2020 به دلیل امضای امضا یا متناقض از 1،322،529 رأی غایب رد شد.” وی خاطرنشان کرد که “میزان رد 0.15٪ برای صدور امضا در انتخابات عمومی 2018 و 2020” یکسان است “و افزایش تعداد آرا rejected رد شده با افزایش تعداد از آرا received دریافتی.

بازشماری درخواستی از سوی ستاد انتخاباتی ترامپ قابل خواندن توسط ماشین خواهد بود.

جورجیا یکی از پنج کشوری بود که بایدن از پیروزی آقای ترامپ در سال 2016 منحرف شد. از زمان پیروزی بیل کلینتون ، رئیس جمهور پیشین در سال 1992 ، این کشور رای به ارسال یک دموکرات به کاخ سفید نداده است.

کارولین لینتون در تهیه گزارش همکاری داشت.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*