کارشناس “هیچ چیز شومی” در میان س questionsالات مربوط به داده های آزمایش واکسن در آکسفورد نمی بیند


لندن – AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد روز چهارشنبه یک خطای ساخت را پذیرفتند که سوالاتی را در مورد نتایج اولیه تجربه تجربی آنها ایجاد کرد واکسن کووید 19اما یک کارشناس خارجی به CBS News گفت که “هیچ چیز شومی وجود ندارد” در مورد روش جمع آوری داده ها از آزمایشات انسانی ، و او همچنان خوش بین است که واکسن ایمن و موثر در نظر گرفته می شود و برای استفاده تأیید می شود.

بیانیه ای در مورد توصیف خطا چند روز پس از آن منتشر شد كه شركت و دانشگاه این عکس ها را “بسیار م effectiveثر” توصیف كردند و اشاره ای به اینكه چرا برخی از شركت كنندگان در مطالعه آزمایشگاه به همان میزان واكسن دریافت نکردند ، ندادند.

گروهی از داوطلبانی که دوز کمتری دریافت می کردند بسیار بهتر از داوطلبانی که دو دوز کامل دریافت می کردند ، محافظت می شدند. AstraZeneca گفت ، در گروه با دوز پایین ، 90٪ واکسن موثر است. در گروهی که دو دوز کامل دریافت کرده اند ، به نظر می رسد که واکسن 62٪ موثر است.

به صورت ترکیبی ، تولیدکنندگان دارو می گویند واکسن 70٪ موثر است ، اما نحوه به دست آوردن و گزارش نتایج منجر به س questionsال برخی از متخصصان شده است.

نتایج جزئی که روز دوشنبه اعلام شد ، مربوط به مطالعات گسترده و مداوم در انگلیس و برزیل است که برای تعیین دوز بهینه واکسن و همچنین بررسی ایمنی و اثربخشی طراحی شده اند. چندین ترکیب و دوز در داوطلبان آزمایش شده است. آنها با سایر افرادی که واکسن علیه مننژیت یا سرم نمکی دریافت کرده بودند مقایسه شد.

اشتباه بود؟

دانشمندان قبل از شروع تحقیقات خود ، تمام مراحل انجام شده و نحوه تجزیه و تحلیل نتایج را نشان می دهند. هرگونه انحراف از این پروتکل ممکن است نتایج را زیر سوال ببرد.

روز پنجشنبه ، دانشگاه آکسفورد در بیانیه ای به CBS News گفت دوز مصرفی در هر سه مرحله آزمون باید یکسان باشد ، اما “در نتیجه تفاوت در فرآیند تولید” برای آزمایش فاز 3 ، بزرگترین روش برای اندازه گیری غلظت واکسن در ویال ها دوز را در بخشهای جدید بیش از حد تخمین زده است ، “در نتیجه آن نیمی از دوز واکسن به عنوان اولین دوز تجویز می شود.”

این دانشگاه گفت که این موضوع را با تنظیم کننده های داروی انگلیس در میان گذاشته و توافق کرده است که مطالعه دیرهنگام را با دو زیر گروه جداگانه انجام دهد.

آکسفورد در بیانیه ای گفت که روش های آن برای اندازه گیری غلظت واکسن تنظیم شده است تا از اختلاف بیشتر جلوگیری کند ، “و ما می توانیم اطمینان حاصل کنیم که اکنون همه دسته واکسن ها برابر هستند.” روز پنجشنبه ، مدیرعامل AstraZeneca ، پاسکال سوریو به اخبار بلومبرگ گفت که این شرکت نیاز به انجام یک مطالعه جدید دارد ، اما او پیشنهاد کرد که این کار به سرعت انجام شود ، زیرا کارآیی بالای واکسن به این معنی است که مطالعه جدید نیاز کمتری خواهد داشت بیماران.

در مورد نتایج چطور؟

برخی از کارشناسان می گویند تعداد نسبتاً کمی از افراد در زیر گروه با دوز پایین تر – 2741 نفر – دانستن اینکه 90٪ کارایی در این گروه مشاهده می شود عجیب است یا آماری دشوار است. در مجموع 8،895 نفر دو دوز کامل دریافت کردند و در این گروه میزان اثربخشی در حدود 60٪ کمتر بود.

عامل دیگر: هیچ یک از افراد گروه کم دوز بالای 55 سال نداشتند. افراد جوان تر تمایل دارند که نسبت به افراد مسن واکنش ایمنی قوی تری داشته باشند ، بنابراین ممکن است جوانان شرکت کنندگان در گروه با دوز پایین آن را موثرتر از اندازه دوز اول جلوه دهند.

در اوایل ماه جاری ، تجزیه و تحلیل همگانی داده های حاصل از مطالعه فاز 2 آکسفورد ، منتشر شده در The Lancet ، نشان داد که واکسن “پس از دو دوز کامل ،” ایمنی زایی مشابهی در تمام گروه های سنی دارد “در بزرگسالان مسن بهتر تحمل می شود نسبت به بزرگسالان جوان “

این مرحله از مطالعه شامل 560 بزرگسال از جمله 240 نفر بالای 70 سال بود.

شناخته شده است که بیماران مسن در معرض خطر جدی بیماری جدی و مرگ با ویروس کرونا قرار دارند – آنها بیمارانی هستند که به احتمال زیاد واحدهای مراقبت های ویژه پر جمعیت را پر می کنند و مشخص شده است که ابتدا واکسن دریافت می کنند.

چرا دوز کمتری می تواند بهتر کار کند؟

محققان آکسفورد می گویند که آنها مطمئن نیستند و در تلاشند تا علت را کشف کنند ، اما ایده هایی دارند.

سارا گیلبرت ، یکی از دانشمندان آکسفورد که منجر به مطالعه شده است ، گفت که این پاسخ احتمالاً مربوط به تهیه مقدار مناسب واکسن برای تحریک بهترین پاسخ ایمنی است.

وی گفت: “این مبلغی است که شما می خواهید ، از نظر من نه خیلی کم و نه زیاد است. مقدار زیاد می تواند به شما پاسخ بی کیفیت دهد.” “بنابراین شما می خواهید مقدار دقیق آن را داشته باشید و هنگامی که سعی می کنید با سرعت حرکت کنید تا اولین بار عالی را بدست آورید ، کمی ضربه خورده است.”

پروفسور آدریان هیل ، مدیر موسسه آکسفورد جنر ، که این واکسن را تولید کرده است ، تئوری Goldilocks را با چارلی داگاتا از CBS News با جزئیات بیشتری توضیح داد و گفت که دادن اولین دوز واکسن نیز پاسخ ایمنی بدن را تحریک می کند. هر دو. آنتی ژن ویروس کرونا ، که از کسی در برابر عفونت و خود ویروس محافظت می کند.

وی گفت: “اگر وقتی همراه دوم هستید دوز زیادی از دوز اول و دوز زیادی بدهید ، این خوب عمل نمی كند زیرا مقداری از مصونیت وجود دارد كه با دادن دوز اول ایجاد می كنید.” وی افزود: “با كاهش اندازه دوز اول با نصف كردن آن ، به احتمال زیاد در این ایمنی ضد حاد تداخل ایجاد می كنید ، همانطور كه ​​ما آن را می نامیم ، بنابراین دوز دوم بهتر عمل می كند.”

هیل تأکید کرد که این توضیح هنوز ثابت نشده است ، “اما این چیزی است که در هفته ها و ماه های آینده بررسی خواهیم کرد.”

از اینجا تا کجا؟

مونسف اسلاوی ، رئیس برنامه واکسیناسیون ویروس کرونا در ایالات متحده Operation Warp Speed ​​، روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که مقامات آمریکایی در تلاشند تعیین کنند که واکسن چه پاسخی ایمنی ایجاد کرده است و ممکن است تصمیم بگیرد مطالعه AstraZeneca را در ایالات متحده اصلاح کند تا شامل شود نیمی از زیر گروه دوز مصرفی.

اسلاوی با بیان اینکه “ما متغیرهای مختلفی داریم که باید آنها را بفهمیم” ، افزود: “ما می خواهیم بر اساس داده ها و علم باشد.”

جزئیات کامل نتایج آزمایشات در مجلات پزشکی منتشر می شود و در اختیار نهادهای نظارتی انگلستان قرار می گیرد تا آنها بتوانند در مورد اجازه توزیع واکسن تصمیم بگیرند.

این گزارش ها شامل تجزیه و تحلیل دقیق ، شامل اطلاعات دموگرافیک و سایر اطلاعات مربوط به بیماری در هر گروه است و تصویر کاملی از تأثیر واکسن را ارائه می دهد.

“هیچ چیز شومی”

در حالی که حتی AstraZeneca و آکسفورد تصدیق می کنند که هنوز تجزیه و تحلیل داده های بیشتری برای تعیین قطعی میزان کارایی واکسن آنها و دوز مصرفی لازم است ، دنی آلتمن ، استاد ایمونولوژی در کالج امپریال لندن ، گفت CBS News خیلی نگران خطای موجود در پس داده های نمونه نیست.

آلتمن که هیچ ارتباطی با واکسن آکسفورد ندارد و به همان اندازه نسبت به آن و سایر کاندیداهای مهم واکسن در مراحل بعدی از جمله Pfizer و Moderna ، گفت: “هیچ چیز شومی و خطرناکی وجود ندارد یا اعتبار کار آنها را تضعیف کند.”

آلتمن به جای تلاش برای نادرست نشان دادن داده های آزمایش ، ویژگی موفقیت و کنترل اولیه تیم آکسفورد را ناشی از سرعت بی سابقه تولید واکسن در این بیماری همه گیر و علاقه بی سابقه عمومی به آن دانست.

وی به سی بی اس نیوز گفت: “این واقعاً نورافکنهای بسیار شدید کاستی ها و دامهای” علم را از طریق بیانیه مطبوعاتی “روشن می کند ، چیزی که تقریباً همه در شرایط فعلی تحت آن قرار گرفته اند.”

وی گفت كه داده های مقدماتی دادگاه پزشكی ، كه جهان آنقدر مشتاق بلعیدن و فهمیدن آن است ، معمولاً توسط یك دست نوشته طولانی بررسی می شود.

وی گفت: “ما عادی نیستیم که داده ها را در یک زمان واقعی از طریق یک بیانیه کوتاه ارزیابی کنیم.” وی در پاسخ به این سال که آیا دلایل و جزئیات رژیم دوز دوز باید به طور کامل در بیانیه مطبوعاتی ارسال شده توسط آکسفورد در روز دوشنبه اعلام شده است ، گفت: این همان قیمتی است که ما برای یک فرآیند ساده گاز گرفتن صدا پرداخت می کنیم.

و مهمتر از همه ، بر اساس داده های موجود ، آلتمن امیدوار است که نه تنها واکسن در آکسفورد ظاهر شود ، بلکه تنها نخواهد بود.

وی گفت: “حدس می زنم طی یک ماه شاهد مجموعه داده های بسیار قوی و بزرگ بررسی شده توسط همکاران باشیم ، احتمالاً از Pfizer و Moderna و Oxford ، و من به Novavax ظن دارم.” “سپس ما باید با یک شانه دندانه ریز از آنها عبور کنیم. من گمان می کنم همه آنها بسیار خوب باشند. من گمان می کنم همه آنها در جای مناسب قرار بگیرند. من فکر می کنم همه آنها می توانند بیکن ما را نجات دهند.”


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*