کاری که بایدن می تواند و نمی تواند بدون همکاری دولت ترامپ در جریان انتقال انجام دهد


کوتاهی رئیس جمهور ترامپ در عقب نشینی – و عدم موفقیت مدیر خدمات عمومی در “تعیین” برنده انتخابات برای آغاز رسمی انتقال – مقدمات رئیس جمهور منتخب جو بایدن را برای ریاست جمهوری ژانویه پیچیده می کند.

آقای بایدن این هفته از عدم تأمین اعتبار 6.3 میلیون دلاری دولت برای انتقال و فضای ویژه اداری شانه خالی كرد و گفت: فقدان جلسات توجیهی به طور چشمگیری مانع آن نخواهد شد.

بایدن گفت: “ما در حال شروع انتقال هستیم. ما در حال انجام هستیم.” “و توانایی دولت به هیچ وجه ، با عدم شناخت پیروزی ما ، پویایی و آنچه را که ما می توانیم انجام دهیم تغییر نمی دهد.”

ماکس استیر ، رئیس و مدیرعامل مشارکت خدمات عمومی و کارشناس انتقال ریاست جمهوری ، گفت که تیم بایدن “برای آماده سازی این لحظه کار بسیار خوبی انجام داده است” و برای انتقال بهار آماده می شود. اما وی گفت که “محدودیت” هایی در مورد کاری که دولت جدید می تواند بدون کمک GSA انجام دهد وجود دارد.

تا روز انتخابات ، GSA با تیم بایدن همکاری می کرد ، طبق قانون لازم است ، زیرا هر حزب نامزد خاص خود را دارد. قبل از انتخابات ، آقای بایدن توانست مجوزهای انتقال اساسی را بدست آورد. اما این همکاری متوقف شده است زیرا امیلی مورفی ، مدیر GSA از “تعیین” آقای بایدن به عنوان برنده قانونی امتناع می ورزد ، حتی اگر همه رسانه های اصلی این رقابت را اعلام کرده باشند ، برخی از جمهوری خواهان از بایدن استقبال کرده و رهبران خارجی او را رئیس جمهور منتخب خوانده اند. .

در این مرحله ، رئیس جمهور منتخب کمتر از قبل از روز انتخابات به منابع انتقالی و جلسات اطلاعاتی دسترسی دارد.

عناصر اصلی که تیم بایدن در حال حاضر نمی تواند بدست آورد دسترسی به ادارات و ادارات دولتی است. پردازش پرسنل برای مجوزهای امنیتی و سایر نیازها ؛ و بودجه فوق الذکر ، استیر گفت.

اگرچه تیم بایدن می تواند مشاوران خارجی را برای مشارکت در کنار هم جمع کند ، همانطور که آقای بایدن با هیئت مشورتی COVID-19 این کار را کرد ، وی به جلسات توجیهی رسمی مراکز کنترل بیماری یا سازمان غذا و دارو در مورد موضوعات حیاتی مانند پیشرفت دسترسی ندارد. واکسن ها به طور معمول ، تیم های بررسی آژانس که توسط دولت ورودی انتخاب می شوند ، با مقامات ده ها سازمان دولتی ملاقات می کنند تا آنها را از اطلاعات و فرایندهای لازم مطلع کنند. آقای بایدن افرادی را برای این سمت ها معرفی کرده است – بیشتر آنها داوطلب با تجربه قبلی هستند اما دسترسی رسمی به ادارات دولتی ندارند.

حتما بخوانید:
چگونه می توان سنت های جدید تعطیلات را در یک سال بی سابقه آغاز کرد

به عنوان مثال ، رئیس جمهور منتخب طی چند روز گذشته چندین گفتگوی تلفنی تبریک با رهبران خارجی داشته و همچنان ادامه دارد – همه بدون دخالت وزارت امور خارجه.

استیر گفت که آقای بایدن به برخی از جلسات توجیهی طبقه بندی شده دسترسی ندارد ، کسری که امکان کاهش آمادگی را برای ماهها دارد. وی به گزارش كمیسیون در 11 سپتامبر استناد كرد ، كه “صریح” بود عدم توانایی رئیس جمهور جورج دبلیو بوش در داشتن یك تیم كاملی امنیت ملی – نتیجه یك انتخابات مناقشه ای و یك تاخیر در انتقال – آمادگی ملت را برای حملات تروریستی 11 سپتامبر تضعیف كرد. در سال 2001 ، هشت ماه پس از روی کار آمدن ، استیر گفت. رأی دادگاه عالی بوش گور ، که باعث پیروزی بوش در انتخابات ریاست جمهوری فلوریدا شد ، تنها در 12 دسامبر سال 2000 صادر شد.

“[T]تأخیر 36 روزه نیمی از دوره انتقال طبیعی را کاهش داد. در گزارش 11 سپتامبر کمیسیون آمده است: “با توجه به اینکه انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده تعداد زیادی کارمند دارد ، این اتلاف وقت شناسایی ، استخدام ، برکناری و گرفتن تأیید از سنا برای انتصابات مهم را برای دولت جدید دشوار می کند.”

استیر گفت: “این تاخیرها پیامدهای کاملاً طولانی مدت دارد.”

قانون انتقال ریاست جمهوری اصلی ترین قانون حاکم بر روند گذار است. این دولت مستلزم آن است كه در اسرع وقت پس از انتخابات خلاصه ای از تهدیدهای امنیت ملی و همچنین جزئیات عملیات نظامی و سایر اطلاعات مهم را به رئیس جمهور منتخب ارائه دهد. این هنوز اتفاق نیفتاده است.

این قانون همچنین دولت خارج شده را ملزم به انجام تمرینات آمادگی و پاسخگویی اضطراری بین بخشی می کند. هنگامی که پرزیدنت اوباما زمام امور را به آقای ترامپ تحویل داد ، یکی از سناریوهایی که وی توصیف کرد همه گیری جهانی است که از آسیا آغاز شد و امسال به ایالات متحده گسترش یافت.

حتما بخوانید:
مقامات بهداشتی از پریدن COVID-19 پس از شکرگذاری هشدار می دهند

سنا همچنین در همکاری با دولت آینده نقش دارد. سنا اغلب جلساتی را برای تأیید نامزدهای انتخاباتی قبل از روز بازیگری برگزار می کند. هنوز مشخص نیست که آیا سنا به رهبری جمهوری خواهان این کار را برای نامزدهای آقای بایدن انجام می دهد یا خیر.

می توان گفت که به عنوان معاون سابق رئیس جمهور که تنها چهار سال پیش نمونه قابل توجهی در سیاست خارجی داشت ، آقای بایدن می تواند راحت تر از اکثر روسای جمهور جدید سازگار شود. رئیس جمهور منتخب انتظار ندارد که برای مجبور کردن دست GSA اقدامات قانونی انجام دهد.

وی روز سه شنبه گفت: “من صادقانه می گویم که من نیازی به اقدام قانونی ندارم.”

هنوز هم ، سناتور جمهوری خواه جیمز لانكفورد گفت كه اگر GSA تا آن زمان جلو نرود ، از آقای بایدن می خواهد كه تا روز جمعه جلسات توجیهی اطلاعات را دریافت كند. لانکفورد توضیح داد که چگونه این کار را می کند روز پنجشنبه.

“من در این مورد در کمیته نظارت هستم ، بنابراین برای من نتیجه گیری GSA است و س questionال این است که ، اگر شما در روز جمعه تصمیمی نگیرید ، روند تصمیم گیری درباره آن چیست؟” گفت لنكفورد. “هر دو طرف در طول کمپین به اطلاعات اینتل دسترسی داشتند. این برای هر دو طرف طبیعی است – همیشه برای اطلاعات به اطلاعات دسترسی پیدا کنید زیرا نمی دانید رئیس جمهور چه کسی خواهد بود. اکنون تغییر کرده است ، ما هنوز در همان مکان هستیم ، که در طول کمپین در آن شرکت داشتیم – هر دو طرف باید به اطلاعات دسترسی داشته باشند زیرا ما نمی دانیم رئیس جمهور چه کسی خواهد بود. بنابراین ، بگذارید این بخش از این روند فقط به نام امنیت ملی ادامه یابد. “

به هر حال ، استیر گفت که “هیچ آسیبی” برای آقای ترامپ در GSA ندارد ، و بایدن را به عنوان برنده معرفی کرد.

اما او نگران است که “با امتناع از شناسایی بایدن به عنوان برنده ، ملت آسیب دیده است.”


منبع: elitenews.ir