[ad_1]

پکن – متحدان و رقبای آمریکایی در سراسر آسیا به گروه واکنش رسمی دولت به جو بایدن رئیس جمهور منتخب و کمالا هریس معاون رئیس جمهور منتخب در انتخابات پیوستند. واکنشها از احتیاط دولت در چین، یادآوری های دوستی و اتحاد از تایوان ، کره جنوبی و ژاپن و غرور ملی در هند مربوط به میراث نیمه جنوب آسیای هریس را محاسبه می کند.

چین

واکنش رسمی چین درمورد اینکه کیست بسیار قابل توجه است نه با سلام آقای بایدن و هریس: نه رئیس جمهور شی جین پینگ و نه سفیر چین در ایالات متحده کوی تیانکای وزن نگرفته اند.

وانگ ونبن سخنگوی وزارت امور خارجه چین در بیانیه ای مخصوصاً محرمانه در جلسه توجیهی مطبوعاتی روزانه در پکن گفت: “ما متوجه شده ایم که آقای بایدن خود را برنده انتخابات اعلام کرده است.” “درک ما این است که نتیجه انتخابات مطابق با قوانین و رویه های ایالات متحده تعیین خواهد شد.”


تحلیل استراتژی حقوقی رئیس جمهور ترامپ

02:38

پرزیدنت ترامپ باخت خود به جو بایدن را تصدیق نمی کند ، اگرچه از دانشکده های محبوب و انتخاباتی عقب است. پکن اشاره کرده است که با هر کشوری که کاخ سفید را از 20 ژانویه اشغال کرده است ، به همان شیوه برخورد خواهد کرد.

وانگ گفت: “عزم ما برای دفاع از حاکمیت ، امنیت و منافع توسعه کشور تزلزل نخواهد کرد.” “ما امیدواریم که دولت جدید ایالات متحده بتواند به نصف با چین ملاقات کند.”

اما صداهای کمتر رسمی پکن دقت کمتری داشتند. رسانه های دولتی و رسانه های اجتماعی تحت کنترل دولت انتقادات بیشتری نسبت به دموکراسی آمریکایی داشته اند – و رئیس جمهور ترامپ گفته است که وی آسیب طولانی مدت به روابط ایالات متحده و چین وارد کرده است.

هو شیجین ، مدیر مسئول روزنامه محبوب ، میهن پرست ، گلوبال تایمز ، که روز دوشنبه منتشر شد ، نوشت: “سیستم سیاسی آمریکا در حال تخریب است ، که تأثیر زیادی بر افکار عمومی غرب گذاشته است.” “ترامپ حتی پس از ترک ایالات متحده تغییر کرد. از بین بردن میراث سیاسی که به جای گذاشته دشوار است.”

در صفحه نخست هفته نامه جنوب ، عکسی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و جو بایدن رئیس جمهور منتخب در دکه روزنامه فروشی در پکن به چشم می خورد.
در صفحه نخست South Weekly عکسی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در دکه روزنامه فروشی در پکن چین در تاریخ 9 نوامبر سال 2020 وجود دارد.

توماس پیتر / رویترز


پکن برای 1.4 میلیارد شهروند خود ، عدم اطمینان اولیه را پس از انتخابات ایالات متحده در میان شمارش آرا slow کند ، به داستانی تبدیل کرد که موقعیت دولت را تقویت می کند: اینکه حزب کمونیست چین بسیار منظم تر و اختلاف نظر کمتر از روند دموکراتیک است. ایالات متحده آمریکا.

وی در گزارش رسمی روزنامه دولتی “مردم” نوشت: “ها ها”. بزرگترین گروه روزنامه های چین در پاسخ به توییت خود دونالد ترامپ ، با ادعای پیروزی در انتخابات آمریکا ، از انتشار مقالات رسمی خبری در آخر هفته خودداری کردند. نشریه چهار نامه ای این روزنامه که بلافاصله منتشر شد ، شامل شکلک هایی با خنده و گریه بود. نیمی از روز بعد ، روزنامه انتشار را حذف کرده بود ، اما پس از آن که هزاران بار مورد پسند و روتوش قرار گرفت.

هنری وانگ ، رئیس مرکز چین و جهانی سازی مستقر در پکن ، بزرگترین اتاق فکر مستقل این کشور ، گفت: “به طور خلاصه ، چهار سال گذشته سالهای کاملی نبوده است.” وی گفت: ویژگی آقای ترامپ “بسیاری از سوund تفاهم ها … بسیاری از بی اعتمادی ها …” حتی اگر رئیس جمهور ترامپ رئیس جمهور خود را “دوست بزرگ” خواند.

با این حال ، وانگ به CBS News گفت که با وجود تنش ها ، دو کشور “واقعاً نمی توانند از یکدیگر جدا شوند … ما واقعاً نمی توانیم با یکدیگر مبارزه کنیم. جهان به برخی از هماهنگی ها … رهبری و … نیاز دارد. “

کره شمالی و کره جنوبی

مون جائه این ، رئیس جمهور کره جنوبی ابتدا با انتشار توییتی در آخر هفته به برندگان برنامه ریزی شده انتخابات تبریک گفت و گفت: “اتحاد آمریکا و کره جنوبی” قوی است و پیوند بین دو کشور ما قوی است. ”

روز دوشنبه ، مون بر امید خود برای انتقال سازمان یافته به کاخ سفید ، به ویژه برای اطمینان از این موضوع ، تأکید کرد کره شمالی هیچ امکان عملیاتی داده نمی شود

“ما اطمینان خواهیم داد که در تقویت اتحاد RK (جمهوری کره) – ایالات متحده و پیشرفت روند صلح در شبه جزیره کره مکثی وجود ندارد. ما همه تلاش خود را برای اطمینان از دستیابی به دستاوردهای ارزشمند تاکنون بین ما و دولت ترامپ انجام خواهیم داد. به طور یکپارچه در دولت ورودی ایالات متحده گسترش یابد و رو به جلو حرکت کند. “

ایالات متحده حدود 28500 سرباز مستقر در کره جنوبی دارد که آماده مقابله با همه مسائل بالقوه امنیتی منطقه ، به ویژه با مشارکت کره شمالی یا چین هستند.

کره شمالی از روز دوشنبه وزنه نزده است. برخی تحلیلگران معتقدند که رژیم کیم جونگ اون ممکن است پیروزی رئیس جمهور ترامپ را ترجیح دهد. اتحادهای تلویزیونی که با کیم در اجلاس های دو جانبه رئیس جمهور فعلی در سنگاپور و ویتنام تنظیم شد ، یک کودتای عمومی برای دیکتاتور منزوی بود ، اما چیزی برای نشان دادن آنها نبود.

بایدن کیم را “اراذل و اوباش” خواند ، در حالی که پیونگ یانگ آقای بایدن را “احمق کم هوش” خواند.

تایوان

رئیس جمهوری تایوان ، تسای یینگ ون در پاسخ به توییتی که در ژانویه منتشر کرد ، آقای بایدن را تبریک گفت و از انتخاب مجدد وی با رای ستایش کرد.

تسای ، اولین رئیس جمهور زن تایوان گفت: “اکنون نوبت من است که به جو بایدن و کمالا هریس تبریک بگویم.” “ارزشهایی که ما بر اساس آن روابط خود را ایجاد کرده ایم نمی توانند قویتر باشند.”

تسای در پاسخ به توییت خود آقای بایدن ، به جای شروع پست جدید ، سخنان رئیس جمهور منتخب – و جهان را یادآوری کرد: “ایالات متحده باید به تقویت روابط ما با تایوان و سایر فعالان دموکراسی خواه ادامه دهد. ”

این یک اقدام منطقی از نظر سیاسی باعث شد دولت جدید تایوان را به یاد بیاورد ، جایی که بسیاری امیدوار بودند آقای ترامپ دوباره انتخاب شود. تایوان تحت حاکمیت دموکراتیک یک جزیره در سواحل چین است ، تقریباً نیمی از وسعت کارولینای جنوبی و جمعیتی در حدود 23 میلیون نفر.

پکن تایوان را یک استان مرتد می داند. رئیس جمهور چین قول داد در صورت لزوم به زور تایوان را با کشورش متحد کند.

حمله منظم آقای ترامپ به چین – از ویروس کرونا گرفته تا تجارت – و حمایت کاخ سفید از فروش بیشتر سلاح به تایوان ، وی را به متحدی ارزشمند در برابر چین در حال ظهور تبدیل کرده است.

سرکوب منظم آقای ترامپ علیه چین ، از ویروس کرونا گرفته تا تجارت ، و اینکه دولت وی برای فروش سلاح های بیشتر به تایوان فشار می آورد ، وی را به یک متحد ارزشمند تبدیل کرده است.

هند

نخست وزیر نارندرا مودی توئیت ها را به طور جداگانه برای آقایان بایدن و هریس ارسال کرد تا از آنها استقبال کند.

مودی به دلیل میراث نیمه هندی خود ، صعود هریس را “مسیر” خواند. دهکده کوچک اجدادی پدربزرگ مادری هریس ، تولاساندراپورام ، در جنوب هند ، برای پیروزی وی دعا کرد و هنگامی که پیش بینی های پیروزی بایدن-هریس پیش آمد ، چند صد ساکنان آتش بازی به راه انداختند و در معبد هندو خود نماز خواند.

موفقیت هریس هند را به گونه ای که هرگز در نقشه سیاست آمریکا قرار گرفته قرار می دهد. مودی احتمالاً سعی خواهد کرد از این به عنوان سنگر در برابر ادعاهای ارضی چین در امتداد مرز مشترک و به شدت نظامی دو کشور عظیم آسیایی در هیمالیا استفاده کند.

در تابستان دعوا درگرفت این منجر به کشته شدن بیش از 20 سرباز هندی و احتمالاً سرباز چینی شد.


هند و چین در مورد کاهش تنش صحبت می کنند

04:38

اما دولت هند نیز ممکن است تحت فشار واشنگتن باشد ، به ویژه به دلیل آن قانون بحث برانگیز جدید شهروندی معرفی شده توسط دولت ملی گرای هندوی Modi ، ضد مسلمان و غیره سرکوب در دهلی نو بر ساکنان منطقه مسلمان کشمیر.

ژاپن

ژاپن به تازگی نخست وزیر یوشیهیده سوگا منصوب شده است همچنین در توییتر خود “تبریک گرم” به آقای بایدن و هریس را تبریک گفت و یکی از اولین رهبران آسیا بود که این کار را انجام داد.

سوگا گفت: “من مشتاقانه منتظر همکاری با شما برای تقویت بیشتر اتحاد ژاپن و آمریکا و اطمینان از صلح ، آزادی و رفاه در منطقه هند و اقیانوس آرام و فراتر از آن هستم.”

اقدام سریع نخست وزیر تعجب آور نبود ، زیرا ژاپن به عنوان یک سنگر سیاسی ، نظامی و اقتصادی در آسیا در برابر چین به عنوان قوی ترین متحد آمریکا در منطقه ایستاد. روابط دو جانبه ، بدون توجه به اشغال کاخ سفید ، برای دهه ها ادامه داشته است.

روز دوشنبه ، سوگا به تعریف و تمجید خود ادامه داد.

سوگا گفت: “ژاپن و ایالات متحده متحدانی هستند كه دارای ارزشهای جهانی مانند آزادی و دموكراسی هستند.” “ما می خواهیم برای تقویت بیشتر اتحاد و اطمینان از صلح و رفاه در منطقه هند و اقیانوس آرام با ایالات متحده همکاری کنیم.”


ترامپ در ژاپن: مراسم بیشتر از ماده

02:22

نخست وزیر سابق ژاپن ، شینزو آبه ، که اخیراً به دلایل بهداشتی استعفا داده ، روابط خود با آقای ترامپ را به خوبی مدیریت کرده است. وی به عنوان یکی از نزدیکترین دوستان آقای ترامپ در میان رهبران جهان شناخته شد.

آبه ، حتی در حالی که رئیس جمهور اوباما هنوز در سمت خود بود ، برای دیدار با رئیس جمهور منتخب ترامپ به نیویورک رفت. گزارش های محلی حاکی از آن است که کاخ سفید بایدن می تواند به بازگشت به روابط معمولی تر منجر شود ، با انتظار کمی که سوگا تا سال آینده به واشنگتن سفر کند.[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر