[ad_1]

CBS News شنبه پیش بینی می کند جو بایدن چهل و چهارمین رئیس جمهور خواهد شدکه باعث می شود کمالا هریس نایب رئیس شود. موقعیت بعدی او به عنوان یک جنجال از اولین است: او اولین زن معاون رئیس جمهور ، اولین معاون رئیس جمهور سیاه پوستان ، اولین معاون رئیس جمهور آسیایی-آمریکایی و اولین معاون رئیس جمهور دموکرات های ساحل غربی خواهد بود.

صعود هریس به دومین انتخابات بالاترین کشور 100 سال پس از آن بود که اصلاحیه نوزدهم به زنان حق رأی داد و 55 سال پس از آن قانون حمایت از رأی برای سیاه پوستان آمریکایی تصویب شد. از زمانی که شرلی چیشولم به عنوان اولین زن سیاه پوستی که در 5 نوامبر 1968 به عضویت کنگره انتخاب شد ، بیش از 52 سال می گذرد ، تنها دو زن سیاه پوست – از جمله هریس – هرگز به عنوان نماینده مجلس سنای آمریکا انتخاب نشده اند و هیچ زن سیاه پوستی در این کشور خدمت نکرده است. فرماندار ایالت.

امی آلیسون ، بنیانگذار She The People ، سازمانی که به دنبال مشارکت و حمایت از زنان رنگارنگ در سیاست است ، گفت: “این یک پیروزی واقعا احساسی برای بسیاری از ما است.” “تماس وی فراتر از برکناری ترامپ است. حضور او در کاخ سفید وعده تحقق یک آینده بهتر ، عدالت نژادی و جنسیتی را تحقق می بخشد.”

از بسیاری جهات ، انتخاب هریس به عنوان نایب رئیس دستاورد رویای آمریکایی است ، زیرا او دختر مادری است که از هند مهاجرت کرده و یک پدر مهاجر جامائیکایی است. او در دانشگاه هوارد ، یک دانشگاه برجسته سیاه پوستان تاریخ تحصیل می کند ، و یک عضو افتخار از انجمن آلفا آلفا کاپا کاملا سیاه است.

کریستینا گریر ، استاد علوم سیاسی در دانشگاه فوردهام گفت: “من فکر می کنم کمالا هریس برای بسیاری از افراد ، به عنوان فرزند مهاجران ، به عنوان یک آمریکایی هندی آمریکایی ، به عنوان یک سیاهپوست آمریکایی ، به عنوان یک زن ، معنای زیادی دارد – ما نمی توانیم اهمیت را دست کم بگیریم.”

از زمان انتخاب سناتور در سال 2016 ، هریس خود را به عنوان یکی از باهوش ترین بازجویان مجلس سنا معرفی کرده و نشان می دهد تاکتیکی را که به عنوان دادستان منطقه سانفرانسیسکو و دادستان کل کالیفرنیا در معرفی نامزدهای انتخاباتی ترامپ به کار می برد ، نشان می دهد. او قبل از کنار کشیدن از مسابقه ، حریف بایدن در مسابقات قهرمانی دموکراتیک بود.

سیاهپوستان آمریکایی به ویژه بایدن و هریس را در پیروزی یاری کردند ، زیرا آنها در مناطق بحرانی مانند میشیگان و پنسیلوانیا توسط رأی دهندگان در مناطق شهری با جمعیت سیاه بالا به بالاترین سطح هدایت شدند. آرای غایب آخرین بار در جورجیا و پنسیلوانیا که بشمار می آیند ، از مراکز مترو مانند فیلادلفیا و آتلانتا می آیند.

گریر خاطرنشان کرد که بایدن برای جلب حمایت زنان رای دهنده سیاه پوست ، که به طور مداوم از حزب دموکرات به طور گسترده حمایت می کنند ، بخشی از هریس را به عنوان شریک زندگی خود انتخاب کرد.

گریر گفت: “بخشی از دلیل اینكه بایدن هریس را انتخاب كرد این بود كه به زنان سیاه پوستی كه سرسخت ترین حامیان دموكرات بودند ، علامت دهد كه او از اهمیت و ارزشهای ما آگاه است.”


گزارش ویژه: جو بایدن قصد دارد برنده شود …

01:11

به ویژه دموکرات ها استیسی آبرامز ، فعال حقوق رأی مستقر در جورجیا و نماینده سابق ایالت را که به عنوان فرماندار در سال 2018 نامزد می شود ، به دلیل هجوم غیر منتظره آرا democratic دموکراتیک در این ایالت ، اعتبار می گیرند. Fair Fight Action ، که آبرامز تاسیس کرد ، در حال سرمایه گذاری منابع در جورجیا و سایر کشورها برای رای دادن است.

روز پنجشنبه ، آبرامز در توییتی از برخی از برگزارکنندگان و گروه هایی که در تبدیل گرجستان به آبی سرمایه گذاری کرده اند ، مانند Black Voters Matter و پروژه گرجستان جدید تشکر کرد.

آبرامز نوشت: “جورجیا ، بیایید کسانی را که در سنگر بوده اند و شایسته تشویق برای تغییر هستند ، صدا کنیم.”

آلیسون گفت آنچه آبرامز و دیگر زنان سازمان دهنده سیاه پوست در جورجیا به دست آوردند “از نظر چشمگیر کمتر نبود”.

آلیسون با اشاره به مشارکت رای دهندگان در زمین و تمرکز بر انتخاب زنان رنگارنگ گفت: “الگوی استیسی آبرامز همان چیزی است که ما آن را کتاب پیروزی جدید دموکرات ها می دانیم.”

آلیسون به سخنرانی امتیاز آبرامز در سال 2018 استناد می کند ، زمانی که این نامزد با استناد به کتاب استر ، گفت: “ما برای لحظه ای مثل این به دنیا آمدیم.”

آلیسون گفت: “کامالا هریس برای لحظه ای مثل این به دنیا آمد.” “این باعث امیدواری من در این کشور پس از یک دوره ترسناک و طولانی مدت تحت ترامپ شد.”[ad_2]

منبع: elitenews.ir