کریس کربس دلیل امنیت انتخابات را توضیح می دهد – 60 دقیقه


اگرچه انتقال آغاز شده است ، رئیس جمهور ترامپ تا حد زیادی در کاخ سفید پنهان مانده است و در توییتر خود اتهامات دروغین مربوط به انتخابات تقلبی را پشت دیوار فروپاشی دادخواست ها منتشر کرده است. هیچ چالش قانونی ، هیچ بازشماری ، هیچ حسابرسی نتیجه هر کشور را تغییر نداد. ادعای آقای ترامپ مبنی بر اینکه میلیون ها آرا پاک یا تغییر یافته اند ، از سوی مقاماتی که وی برای تأمین امنیت سیستم های انتخاباتی کشور انتخاب کرده رد می شود. کریستوفر کربس رأی گیری در سال 2020 را “امن ترین رای در تاریخ آمریکا” خواند که بلافاصله وی را اخراج کرد. امشب ، در اولین مصاحبه خود از زمان اخراج ، کربس به ما می گوید که چرا فکر می کند رأی درست بوده و چرا گفته است که این کشور کشور را در معرض خطر قرار می دهد.

کریس خربس: من به امنیت این انتخابات اعتماد دارم ، زیرا می دانم کارهایی که ما چهار سال در حمایت از کشورمان و شرکای محلی انجام داده ایم. من کارهایی را می دانم که جامعه اطلاعاتی ، وزارت دفاع ، FBI و تیم من انجام داده اند. من می دانم که این سیستم ها امنیت بیشتری دارند. براساس آنچه من دیده ام ، می دانم كه حملات به انتخابات موفقیت آمیز نبود.

دو سال پیش ، پرزیدنت ترامپ کریستوفر کربس را به ریاست آژانس امنیت سایبری و زیرساخت جدید منصوب کرد. كربس ، جمهوری خواه مادام العمر ، به اتفاق آرا توسط سنا تأیید شد.

chriskrebsthumbnail4.jpg
کریس کربس

آژانس وی ، با نام اختصاری CISA شناخته می شود ، به ارائه سیستم های رایانه ای در هرجایی که نقض امنیت می تواند فاجعه بار باشد ، مانند نیروگاه های هسته ای و سخت افزارهای تبلیغاتی در 50 کشور کمک می کند.

اسکات پلی: چرا با ما صحبت می کنید؟

کریس کربس: من دیگر یک کارمند دولت نیستم ، اما احساس می کنم هنوز نوعی خدمات دولتی در من وجود دارد. و می دانید که پس از گرفتن سوگند برای حفظ و محافظت از قانون اساسی در برابر تهدیدات خارجی و داخلی کار سختی است ، فرار از آن سخت است. و اگر بتوانم از یك نفر حمایت كنم یا تأیید كنم كه رأی ایمن بود ، انتخابات امن بود ، پس احساس می كنم كه وظیفه خود را انجام داده ام.

کربس 43 ساله در دولت بوش در زمینه امنیت سایبری کار می کند ، مدیر سیاست امنیت سایبری مایکروسافت می شود و در سال 2017 به وزارت امور داخله ترامپ می پیوندد. اولویت وی جلوگیری از تکرار هک و اطلاعات غلط توسط کسی است. در انتخابات در روسیه در سال 2016

کریس کربس: بنابراین ما حدود سه و نیم سال را صرف بازی کردن هر سناریوی ممکن در مورد چگونگی دخالت یک بازیگر خارجی در انتخابات کردیم. سناریوهای بی شماری ، بی شمار.

اسکات پلی: بنابراین ، در سال 2017 ، همانطور که انتظار انتخابات 2018 و در نهایت انتخابات 2020 را دارید ، یک لیست کارهایی دارید. و لیست کارها شامل چه مواردی است؟

کریس کربس: بولتن های کاغذی. برگه های رأی گیری کاغذی به شما امکان می دهد تجدید نظر کنید ، برگردید و نوار را بررسی کنید و مطمئن شوید که درست شمرده اید. و این در واقع یکی از رمزهای موفقیت در انتخابات ایمن در سال 2020 است. 95٪ آرا submitted ارائه شده در انتخابات 2020 مبتنی بر کاغذ است. در مقایسه با سال 2016 ، حدود 82٪.

اسکات پلی: و با داشتن یک سابقه کاغذی ، می توانید برگردید و با شمارش فیزیکی کاغذ ، آنچه را که دستگاه می گوید ، بررسی کنید؟

Chris Krebs: این امکان را به شما می دهد تا ثابت کنید هیچ الگوریتم مخربی یا نرم افزار هک شده برای اصلاح نتایج رأی گیری وجود نداشته است و فقط به آنچه در جورجیا رخ داده است نگاه کنید. جورجیا دستگاههایی دارد که رای را گمراه می کند. آنها سپس دستها را شمردند و نتیجه مطابق با رای گیری ماشین بود.

اسکات پلی: و این به شما می گوید چه چیزی؟

کریس کربس: این به شما می گوید که هیچ گونه دستکاری صدا با شمارش ماشین صورت نگرفته است. بنابراین ، به نظر من ، تقریباً برخی از این ادعاهای پر سر و صدا – که من آن را مزخرف و تقلب خواندم ، وجود هک این ارائه دهندگان انتخابات و نرم افزارها و سیستم های آنها در سراسر کشور است. این … فقط … این مزخرف است.

قبل از انتخابات ، همانطور که رئیس جمهور آرا را کلاهبرداری خواند ، تیم کربس گزارشی را منتشر کرد که در آن از تدابیر محافظت شده برای رای گیری از طریق پست تأکید شده است. آژانس وی شایعات را برطرف و توطئه ایرانی را برای ترساندن رای دهندگان کشف کرد. در روز انتخابات ، كربس برای دفاع از رای ، تیمی را در مركز فرماندهی خود جمع كرد.

chriskrebsthumbnail3.jpg
كربس در دفتر بیضی با رئیس جمهور ترامپ. آقای ترامپ از دو سال پیش دستور داده است كه كربس مسئول آژانس امنیت انتخابات باشد.

کریس خربس: ما فرماندهی سایبری وزارت دفاع را داشتیم. ما آژانس امنیت ملی داشتیم. ما FBI داشتیم. ما سرویس مخفی داشتیم. ما همچنین نمایندگانی از کمیسیون کمک به انتخابات را داشتیم که یک آژانس مستقل فدرال است و از اداره واقعی انتخابات حمایت می کند. ما نمایندگان برخی از فروشندگان ، تأمین کنندگان تجهیزات انتخاباتی را داشتیم. و آنها حیاتی هستند زیرا آنها کسانی هستند که می دانند در صورت بروز مشکل در برخی از سیستم های آنها ، روی زمین چه اتفاقی می افتد. ما نمایندگانی از مقامات ایالتی و محلی داشتیم.

اسکات پلی: روز شما چگونه گذشت؟

کریس کربس: ساکت بود. و هیچ نشانه یا مدرکی وجود ندارد که هر نوع هک یا به خطر انداختن سیستم های انتخاباتی در ، قبل یا بعد از 3 نوامبر باشد.

و با این حال ، رئیس جمهور بود ، 5 نوامبر.

رئیس جمهور ترامپ در تاریخ 5 نوامبر: و این موردی است که آنها سعی می کنند انتخابات را بدزدند ، آنها در انتخابات تقلب می کنند.

نه روز پس از روز انتخابات ، آقای ترامپ در توییتر خود نوشت که دستگاه های سیستم رأی گیری Dominion میلیون ها رای را پاک کرده است. كربس نمی توانست سكوت كند. آژانس وی و شرکای امنیتی انتخابات با بیانیه ای عمومی به آن پاسخ دادند.

اسکات پلی: به نقل از بیانیه 12 نوامبر CISA و شرکای آن ، “انتخابات 3 نوامبر امن ترین انتخابات در تاریخ آمریکا بود. هیچ مدرکی مبنی بر پاک کردن یا از دست دادن آرا votes و یا تغییر آرا به هیچ وجه وجود ندارد. در معرض خطر. “

کریس کربس: بله ، من طرفدار آن هستم.

اسکات پلی: رئیس جمهور پس از این بیانیه در توییت خود به نقل از: “اظهارات اخیر کریس کربس در مورد امنیت انتخابات سال 2020 بسیار نادرست بود ، زیرا بی نظمی ها و تقلب های گسترده ای صورت گرفت.” آیا به خاطر دارید رئیس جمهور در پایان این توییت چه گفته است؟

کریس کربس: اوه ، من اخراج شدم؟ آیا این … بله من آن را به خاطر می آورم.

اسکات پلی: تعجب کردید؟

کریس کربس: نمی دانم لزوماً تعجب کرده ام یا نه. نمی خواستم بیرون بروم. فکر می کنم … چیزی که بیشتر مرا ناراحت می کند این است که فرصتی برای خداحافظی از تیم خود پیدا نکردم. و من سه سال و نیم در سنگرها با آنها کار کردم. ایجاد یک آژانس ، قرار دادن CISA در صحنه ملی. و من این تیم را دوست دارم. و فرصتی برای خداحافظی پیدا نکردم ، بنابراین بیشتر ناراحتم.

chriskrebsthumbnail1.jpg

از زمان برکناری وی ، حدود دوازده سناتور جمهوری خواه خواستار کار کربس شده اند.

اسکات پلی: اساساً رئیس جمهور در این توییت می گوید شما کار بدی انجام داده اید ، شما و تیمتان آن را منفجر کرده و کلاهبرداری گسترده ای را در سراسر کشور انجام داده اید.

کریس کربس: ما کار خوبی انجام دادیم. ما درست کار کردیم من هزار بار این کار را می کردم

هنوز وکلای رئیس جمهور حداقل دوازده دادخواست تشکیل داده و ادعاهایی را بدون مدرک ارائه داده اند.

رودی جولیانی در تاریخ 19 نوامبر: و شما باید از این واقعیت که آرا our ما در آلمان و اسپانیا در حال شمارش است شگفت زده شوید …

اسکات پلی: هنگام تماشای کنفرانس مطبوعاتی رودی جولیانی در مقر کمیته ملی جمهوری خواه ، نظر شما چیست؟

کریس خربس: ناراحت بود زیرا آنچه من دیدم تلاشی آشکار برای تضعیف اعتماد به انتخابات ، برای گیج کردن مردم ، برای ترساندن مردم بود. من نیستم ، فقط CISA نیست. این دهها هزار کارگر انتخاباتی هستند که ماهها بی وقفه و 18 ساعت در روز کار کرده اند. آنها به دلیل تلاش برای برگزاری یکی از نهادهای اصلی دموکراتیک ما – انتخابات ، تهدید به مرگ می شوند. و این دوباره یک کنفرانس مطبوعاتی برای من بود که فقط … منطقی نبود. کاری که او فعالانه انجام می داد تضعیف دموکراسی بود. و این خطرناک است.

اسکات پلی: بگذارید در مورد برخی از کلاهبرداری هایی که رئیس جمهور و تیمش ادعا می کنند واکنش شما را جویا شوم. رأی گیری در خارج از کشور انجام شد.

کریس کربس: بنابراین همه آرا در ایالات متحده در ایالات متحده شمرده می شود. من این جمله را نمی فهمم. همه آرا در ایالات متحده آمریکا در ایالات متحده آمریکا شمارش می شود. عادت زنانه.

Scott Pelly: ماشین های رأی دهی توسط بازیگران مرموز در ونزوئلا خراب شده است.

کریس خربس: باز هم ، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر دستگاهی که من می شناسم توسط شخص دیگری دستکاری شده باشد. عادت زنانه.

اسکات پلی: پول کمونیست های چین و کوبا بر انتخابات تأثیر گذاشت.

کریس کربس: ببینید ، من فکر می کنم که – ما می توانیم با تمام ادعاهای مضحک ادامه دهیم – ادعا می کنیم – دخالت در انتخابات 2020 ، اما اثبات آن در آراots است. تجدید نظرها مطابق با سرشماری اولیه است و این برای من شواهد دیگری است ، این تأیید این است که سیستم های مورد استفاده در انتخابات سال 2020 مطابق انتظار عمل کرده اند و مردم آمریکا باید 100٪ به رای خود اطمینان داشته باشند.

اسکات پلی: در یک کنفرانس مطبوعاتی ، یک وکیل مدافع رئیس جمهور وقت ، سیدنی پاول ، به طور خاص گفت که ماشین های رای دادن به Dominion به نقل از …

سیدنی پاول در 19 نوامبر: او می تواند الگوریتمی تنظیم کند و اجرا کند که احتمالاً در کل کشور کار کرده تا درصد معینی از آرا را از رئیس جمهور ترامپ بگیرد و آنها را به رئیس جمهور بایدن برگرداند.

کریس کربس: آرا در جورجیا به دست آمد ، به عنوان مثال دوباره روی کاغذ. آنها توسط یک ماشین شمارش می شدند. آنها بعداً با دست بازگویی شدند. نتایج این سرشماری سازگار بود. اگر الگوریتمی وجود داشت که صداها را معکوس کند یا صداها را تغییر دهد ، کار نمی کرد. با این حال ، من فکر می کنم توضیح بیشتر این است که هیچ الگوریتمی وجود ندارد که سیستم ها طبق آنچه در نظر گرفته شده اجرا شده اند. اینکه یک سری بررسی های امنیتی قبل ، حین و بعد از انتخابات از این سیستم ها در برابر هر نوع سو m رفتار محافظت می کند.

بیشترین انتخابات توسط وزیر امور خارجه هر کشور برگزار می شود. اما هیچ یک از آنها ، دموکرات یا جمهوری خواه ، گزارشی از جعل آرا را که باعث تغییر در انتخابات می شود ، اعلام نکردند. برخی برای یکپارچگی بهایی پرداخت می کنند.

کریس کربس: و من فکر می کنم این یک حقه بازی از اتفاقاتی است که اکنون با تمام این تهدیدهای مرگ برای دبیران امور خارجه در جریان است. من می خواهم همه به وزیر مقدماتی در پنسیلوانیا ، وزیر بنسون در میشیگان ، وزیر تسگاواسکه در نوادا ، وزیر هابز در آریزونا نگاه کنند. همه زنان نیرومندی که ایستاده اند ، از همه طرف مورد حمله قرار می گیرند و از دموکراسی دفاع می کنند. آنها کار خود را انجام می دهند. نگاه کنید – به وزیر رافنسپرگر در جورجیا نگاه کنید ، یک جمهوری خواه در تمام زندگی خود. وی کشور را در برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه در آن کشور مقدم بر یک حزب قرار داد. چند شخصیت واقعی وجود دارد. میهن پرستان واقعی وجود دارد.

در پایتخت ، صحنه برای بازیگری روز ، 20 ژانویه بالا می رود. مدت ها قبل از آن ، در 14 دسامبر ، رأی دهندگان ریاست جمهوری رأی می دهند – که باید انتخابات را تنظیم کند. کریستوفر کربس به ما گفت که این مسخره است که اخلال و اطلاعات غلطی که او از خارج از کشور می ترسید به جای آن از خیابان پنسیلوانیا رخ داده است.

اسکات پلی: رئیس جمهور می گوید شما در مورد امنیت انتخابات اشتباه کرده اید ، و شما به او می گویید چه؟

کریس کربس: هیچ نیروی خارجی وجود ندارد که بتواند صداها را برگرداند. هیچ بازیگر درونی وجود ندارد که صدا را صدا کند. من آن را درست انجام دادم ما درست کار کردیم این انتخابات امن بود.

تولید شده توسط راشل مورهاوس. تولیدکنندگان دستیار ، ژاکلین کالیل و کسیدی مک دونالد. صداوسیما ، ایان فلیکینجر و شینا سامو. ویرایش شده توسط شان کلی.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*