[ad_1]

توکیو – ممنوعیت قایقرانی ایالات متحده در آخر هفته منقضی شده و در را برای بازگشت تدریجی گردشگری کروز باز می کند. ژاپن نگاهی به آنچه می توان انتظار داشت در هنگام بازگشت کشتی های تفریحی خود به دریا برای اولین بار در هشت ماه گذشته است.

صنعت کوچک کشتی های تفریحی مستقر در یک مجمع الجزایر با سطح عفونت هنوز هم به طور غیرمعمول پایین ، به معنای واقعی کلمه در حال آزمایش آب ها با تعداد انگشت های دریایی کوتاه است که با عبور از چندین بندر داخلی تحت تعدادی از قوانین جدید برای جلوگیری از شیوع COVID-19.

فوریه در ذهنم است شاهزاده الماس در آن زمان ، شدیدترین اپیدمی ویروس کرونا در خارج از چین. همزمان با تماشای جهان ، 712 مسافر و خدمه ژاپنی و خارجی در یک کشتی تفریحی متعلق به یوکوهاما متعلق به آمریکا 13 نفر را به مرگ آلوده کرد. تصور توقف و واکنش بوروکراتیک دولت ژاپن – قرنطینه کردن مسافران و خدمه موجود در هواپیما – در داخل و خارج از کشور مورد حمله خشکسالی قرار گرفته است.


آمریکایی ها با کشتی تفریحی قرنطینه ای بازگشتند …

01:50

این فاجعه برجسته کرد که کشتی های تفریحی یک بردار مناسب برای ویروس کرونا است. هنوز هم ، در تلاش برای اثبات ایمن بودن قایقرانی ، در 25 اکتبر ، نیپون مارو ، که توسط Mitsui OSK Passlines Lines اداره می شود ، از بندر Niihama ، Ehime ، در جنوب غربی ژاپن ، اولین سفر دریایی در 26 فوریه را آغاز کرد. برای این سفر سه روزه اشتغال فقط به 200 نفر ، کمتر از نیمی از ظرفیت ، با 100 نفر خدمه محدود شده بود.

زوجین و خانواده ها برای سفر به بازنشستگان پیوستند زیرا نرخ بهره توسط یک برنامه یارانه سفر با هدف نجات بخش جهانگردی آشفته افزایش یافت.

یک زن نقابدار از نرده کشتی با صدای بلند به خبرنگاران فریاد زد: “این خیلی سرگرم کننده است.” “من هیجان زده هستم!”

علیرغم تابلوی Welcome to Sasebo ، اقدامات ضد ویروس بسیار فشرده بود که برای جلوگیری از تماس نزدیک به جز در بین هم اتاقی ها طراحی شده بود. شهر Sasebo ، در جزیره کیوشو ، در صورت عبور بیش از شش عفونت محلی در هفته ، حتی در آخرین لحظه آماده ممنوعیت کشتی بود. علائم تب و مسافر باید برای درمان به کشتی برگردانده شوند.

به گزارش روزنامه محلی ناگازاکی شیمبون ، اسکله Sasebo اخیراً برای استقرار کشتی های بزرگ مسافربری خارجی بازسازی شد ، اما مقامات محلی از جریان گردشگران محلی خوشحال شدند.

میتسوهارو آیدا ، سخنگوی تبلیغات گردشگری ساسبو گفت: “من فکر نمی کردم این سفرهای دریایی به این زودی دوباره آغاز شود.” “راستش ، من هیجان زده ام.”

در تاریخ 2 نوامبر ، NYK Cruises Asuka II ، که معمولاً به بنادر خارجی می رود ، برای یک سفر چهار روزه از یوکوهاما به بندر مجاور شیمیزو ، شیزووکا ، به آب بازمی گردد.

فوكاشی ساكاموتو ، رئیس NYK Cruises ، در مصاحبه با روزنامه Asahi گفت كه اقدامات احتیاطی ضد ویروس آنها “در بالاترین سطح ممكن است”. روش های قبل از سوار شدن به آزمایش تامپون ، یک پرسشنامه دقیق سلامت برای ردیابی سفر و تماس ها در طی دو هفته گذشته و بررسی دما نیاز دارد. این رهنمودها هر مسافر مبتلا به بیماری مزمن را که در معرض ویروس کرونا قرار می دهد ، آنها را در معرض خطر قرار می دهد.

برای اطمینان از فاصله اجتماعی ، کشتی 872 مسافری کمتر از نیمی از ظرفیت خود را حمل خواهد کرد. دوربین های ترموگرافی در بیست منطقه پرترافیک مانند ورودی اتاق ناهارخوری قرار دارند تا سعی کنند هر کسی را که تب دارد تشخیص دهند. و البته ماسک و شستن دست یک امر ضروری است.

عموماً اتاقهای شلوغ مشخص شده ، خدمه یکی به یک اتاق متصل می شوند. کارکنانی که به عنوان پیشخدمت با مسافران ارتباط برقرار می کنند ، توسط کارمندان خانه در مناطق جداگانه مستقر می شوند.

این کشتی اکنون برای آزمایش دوره ای مجدد خدمه موجود در هواپیما مجهز شده است. منطقه قرنطینه که شامل بیست اتاق است برای جداسازی هرگونه عفونت جدید در نظر گرفته شده است. ظروف بوفه ناپدید شده و ظروف خاصی جایگزین آنها شده و فعالیتهای روی صفحه که منجر به ازدحام بیش از حد می شود ، از بین رفته اند.

ساکاموتو گفت ، این اقدامات ایمنی “ممکن است بیش از حد باشد” ، و اضافه کرد که سواری محدود به معنای سود نیست. اما بعد از شکست شاهزاده الماس ، وی افزود: “ما باید همه کارهایی که می توانیم انجام دهیم.” کارناوال کورپوریشن ، مالک شخص بدفرجای الماس پرنسس ، به واشنگتن پست گفت که حتی در کشتی های نیمه پر نیز می تواند درآمد کسب کند.

همه گیری درست زمانی اتفاق افتاد که ترافیک بندر ژاپن در حال افزایش بود – در یوکوهاما ، تماس های کشتی کروز از 127 در سال 2015 به 188 رکورد در سال گذشته افزایش یافت – فقط در Naha در اوکیناوا و هاکاتای کیوشو پیشی گرفت. یوکوهاما – که امسال از 260 تماس پورت استفاده کرده است ، تاکنون فقط 13 مورد را دیده است.

بندر Shimizu ، Shizuoka حتی بیشتر احتیاط کرد و مراسم استقبال در اسکله را نادیده گرفت و سایر گردشگران را از این منطقه منع کرد.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir