کلاهبرداری با نام فرهنگیان! * سرخط خبرها


زیرا همیشه شرایط برای مکالمه وجود ندارد و نیازی به انتقال سریع پول ندارید. این ماجرا توسط مهاجمان تکرار می شود که پس از سال ها کلاه از سر مردم برداشتند و حالا غرور و عزت و سربلندی برخی از فرهنگیان و رسانه ها را به دست گرفتند!

البته ماجرای فریب کاربران تلگرام با دسترسی غیرمجاز به اکانت افراد موضوع جدیدی نیست. می توان گفت داستان از ابتدا با عموم مردم شروع شد و هر چه پیش می رفت، افرادی که در این راه قربانی می شدند، بیشتر به افراد تبدیل می شدند.

فروردین 1398 بود که کریس فتایی از استان یزد یکتونیو و دکترای KKK 11 میلیون تومان کود دریافت کرد.

و این در حالی است که کلاهبرداری سایبری تنها در ایران با استفاده از نام و شهرت افراد انجام نمی شود. هکرها می توانند به حساب های معروف توییتر حمله کنند، حتی اگر این یکی از بزرگترین و معروف ترین نمونه ها باشد. به گفته ساشا ایوانو، کارآفرین ارزهای دیجیتال و بنیانگذار Vioz، این حمله می توانست آغازگر جنگ جهانی سوم باشد، اما او با کلاهبرداری 12.8 بیت کوین (حدود 120000 دلار) رضایت داد و به داستان پایان داد.

داستان باراک اوباما (رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا)، جو بایدن (رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا)، کانیه وست (خواننده)، ایلان ماسک (موسس تسلا)، جف بزوس (موسس آمازون) و … به این آدرس پیام بدید تا نیم ساعت دیگه همینطور میشه.

کلاهبرداری با نام فرهنگیان!

در ایران نیز توسط تسور فیلسی فتا، یک ترانه کریمی خوانده می شوند و در ایران خوانده می شوند.

حتما بخوانید:
MLB پس از تحقیقات تصمیم گرفت جاستین ترنر ، ستاره لس آنجلس داجرز را مجازات نکند

همانطور که در دوره اخترین با سوپ کار می شود.

چندی پیش از اکانت تلگرام یکی از شاعران، خبرنگار سرخات نیوز پیامی دریافت کرد که به سبک و زبان مهاجمان اکانت تلگرام بوده و با پرداخت پنج میلیون تومان درخواست شماره کارت کرده است.

این پیام باعث نگرانی دوستان و نزدیکان شاعر و تماس آنها با او شد و در عین حال به گفته خودش شرایط خاصی که او در آن قرار داشت و نزدیکانش نیز بیش از پیش از آن اطلاع داشتند این احساس را ایجاد کرد. که این پیام درست بود

کلاهبرداری با نام فرهنگیان!

چند روز پیش شاعر و روزنامه نگار دیگری از هک شدن اکانت تلگرامش خبر داد و نوشت:

اگر ما هم از آن وقت گریه کنیم، از آن وقت هم گریه می کنیم، سلام طنازی سید بیابانکی (شیر و صنف فردقاس) منتشر شد: «برای او نوشتم: حسبی نر دو ساله، مرا بکش، مرا بکش. ” خاکشیر مرا کبود کرد و پیام ها به پرونده رفت!

یکی دیگر از چهره های رسانه های دیگر هک آخرین اخبار در اکانت تلگرام و البته پنج میلیونی بود!

کلاهبرداری با نام فرهنگیان!

تاریخچه مدیر کل بریمانک و سوابق هانی

در چنین شرایطی اگرچه این روش تنها نیست، حتی از منظر تعدد ادبیات و نحوه بیان آن نیز تکرار می شود اما پلیس بارها تذکر داد. فردی که حسابش هک شده مبالغ قابل توجهی می پردازد و به نظر می رسد فرهنگ مواجهه با این مشکل در جامعه جا نیفتاده است.

به گفته Bliss Fat، کاربران به سادگی نیاز دارند که از طرق مختلف با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند، بنابراین قبل از ترک با آنها ارتباط برقرار کنید.

حتما بخوانید:
هزینه بیماری های دندانی سالانه میلیاردها دلار در سراسر جهان دارد

علاوه بر این در تنظیمات شبکه های اجتماعی باید کدهای امنیتی را فعال کنید که باید ترکیبی از اعداد، حروف و نمادها باشد و ضریب امنیت شبکه های اجتماعی شما را بهبود بخشد.

نمایندگان پلیس بارها از کاربران خواسته اند که سریعاً مشکل را از طریق سایت پلیس www.cyberpolice.ir گزارش دهند.

کلاهبرداری با نام فرهنگیان!

prrrrrr

حالا که رابر تمام داستان را تعریف نمی کند، شاید بتواند داستان را اینگونه تمام کند!

انتهای پیام

Leave a Comment