کلمن مک کارتی مدافع صلح – اخبار CBS


کلمن مک کارتی ، نویسنده و معلم ، هر سال تحصیلی را با یک مسابقه پاپ – و یک جایزه نقدی آغاز می کند. وی گفت: “من صد دلار بیرون می آورم. اگر کسی بتواند به این آزمایش پاسخ دهد ، همه اسامی از شماست.”

مک کارتی از خبرنگار مو روکا خواست تا در این آزمون شرکت کند.

“رابرت ای لی کیست؟”

روکا با اطمینان شروع کرد و گفت: “او ژنرالی در ارتش کنفدراسیون ، ویرجینیا شمالی بود.”

“ناپلئون کی بود؟”

“او مرد پیچیده ای بود؟”

مک کارتی گفت: “بله ، بله. ژنرال فرانسوی. خوب! خوب به نظر می رسد. خوب به نظر می رسد.” اما بعد …

“امیلی بالچ؟”

روکا با تردید پرسید: “آیا او زنی نیست که از خانه خود در ماساچوست خارج شود و شعر بگوید؟”

مک کارتی توضیح داد: “نه. امیلی بالچ برنده جایزه صلح نوبل است که اتحادیه بین المللی زنان را برای صلح و آزادی تأسیس کرد.”

نه روکا توانست جودی ویلیامز (برنده جایزه نوبل برای کار با مین های ضد نفر) و نه جانت رانکین (اولین زن منتخب در کنگره و تنها عضوی که مخالف شرکت آمریکا در دو جنگ جهانی بود) را شناسایی کند.

مک کارتی گفت: “مو ، احساس خوبی نداشته باش”. “این همیشه پول مطمئنی است. من همیشه می توانم روی آموزش آمریکایی حساب کنم!”

کلمن مک کارتی برای 38 سال تلاش کرده است که این صد دلار را به بیش از 30000 دانش آموز دبیرستانی و دانشگاهی در منطقه واشنگتن که دوره مطالعات صلح خود را به پایان رسانده اند ، توزیع کند. مک کارتی ، ستون نویس سابق واشنگتن پست ، زندگی خود را صرف تبلیغ و آموزش خشونت پرهیز کرده است.

وی گفت: “راه های دیگری برای مقابله با درگیری ها وجود دارد.” “اما ما هیچ راه دیگری به آنها نمی آموزیم ، بنابراین آنها به افرادی مانند من نگاه می کنند ،” خوب ، شما از آن هیپی های قدیمی دهه 60 هستید ، یکی از آن لیبرال های قدیمی ، هنوز هم پاتوق هستید ، مگر نه؟ “

colman-mccarthy-1280.jpg
معلم تحقیقات صلح ، کلمن مک کارتی.

اخبار CBS


خود مک کارتی کار خود را 82 سال پیش هنگامی که در یک خانواده مهاجر ایرلندی در لانگ آیلند نیویورک متولد شد ، آغاز کرد. او به کالج اسپرینگ هیل در آلاباما رفت و در آنجا اولین اشتیاق خود را دنبال کرد: “من به 18 دلیل به آنجا رفتم ، مو. در دانشگاه یک زمین گلف بود.

او در سال ارشد حرفه ای شد. اما او همچنین نوشته های راهب تراپیست و فعال اجتماعی توماس مرتون را کشف کرده بود و هنگامی که از آلاباما به خانه بازگشت ، در صومعه ای در جورجیا توقف کرد. در پایان ، او پنج سال و نیم ماند

روکا پرسید ، “چطور شد که شما چنین کشیشی نشدید؟”

مک کارتی با خنده گفت: “من طعم شراب را دوست نداشتم.”

معلوم شد که حرفه او روزنامه نگاری است. در سال 1969 ، او شروع به نوشتن برای واشنگتن پست کرد ، جایی که با بسیاری از برجسته ترین مدافعان صلح جهان در قرن 20 مصاحبه کرد و با آنها دوست شد.

وی به حضار گفت: “من هر هفته نامه های زیادی از خوانندگان سراسر کشور دریافت می کنم و مرا احمق ، احمق صدا می کنم ، من چیزی نمی دانم … و سپس نامه منفی خود را می خوانم.”

اما اجازه ندهید که شادابی او شما را فریب دهد. مک کارتی در مخالفت با خشونتی که در اطراف ما می بیند ، از رادیکال هم کم نیست.

او معتقد نیست که ما باید یک ارتش دائمی داشته باشیم. روکا پرسید ، “فکر می کنید ما باید مرزبان داشته باشیم؟”

وی گفت: “من به مرزها اعتقادی ندارم.” “مرزها به طور مصنوعی ، بیشتر با اقدامات نظامی ایجاد می شوند.”

از سرود ملی بهره ای نمی برد. “من هرگز از” پرچم ستاره دار “طرفداری نکردم زیرا این یک ترانه جنگی است. این در مورد بمباران مردم ، موشک ها ، جنگ های بی فایده است. “

او هم با مجازات اعدام و هم با سقط جنین مخالف است. “اما من از کسی که سقط جنین کرده انتقاد نمی کنم. من نمی خواهم دولت درگیر شود. اما من فکر می کنم ما باید به همه آموزش دهیم که روش های دیگری برای مقابله با بارداری های ناخواسته وجود دارد.”

اگر فکر می کنید می دانید مک کارتی چگونه رأی داده است ، او هرگز رأی نداد. تعهد او به عدم خشونت فراتر از بشریت است ، به همین دلیل است که او ده ها سال است که گوشت نخورده است.

روکا پرسید: “آیا چیزی هست که از یک حیوان حمل کنی؟”

“نه ، کفشهای من چرمی نیستند. اما تجربه خوبی!”

او ماشین ندارد. در عوض برای دویدن دوچرخه سواری می کند. “Moe ، در مورد دوچرخه خودم کمی جنبه تاریک دارم ، وقتی که ترافیکی ایجاد می شود ، آنها را دوست دارم. اینجا هستند ، آنها فقط جو را آلوده می کنند. و من مستقیم می پیچم. و در عرض چند ثانیه از نظر اخلاقی احساس برتری می کنم!”

وی در هر ترم در کلاس خود در دبیرستان Bethesda-Chevy Chase در مریلند حدود 20 مدرس رهبری می کند ، جایی که به طور داوطلبانه تدریس می کند. درست است: مک کارتی برای تدریس در اینجا پولی دریافت نمی کند. سخنرانان مهمان ، Mairead Corrigan ، محمد یونس و Adolfo Prez Esquivel برندگان نوبل هستند.

و سپس او یک کارگر تعمیر و نگهداری مدرسه را آورد ، یک سرایدار که در سن 14 سالگی از السالوادور فرار کرده بود و هرگز کلاس ششم را گذرانده بود.

colman-mccarthy-class-620.jpg
کلمن مک کارتی ، معلم ، روزنامه نگار و فعال صلح.

اخبار CBS


گابریل مایسل ، کایل راموس و کارولین ویلیسیس دانش آموزانی بودند که روکا قبل از همه گیری همه کلاس ، از کلاس مک کارتی خارج شد. وی پرسید: “بعد از ترک اینجا که این دوره را گذراندید ، زندگی شما چگونه متفاوت خواهد بود؟”

ویلیسیس گفت: “در ابتدا ، من به این فکر می کردم که وارد حوزه خلاقیت شوم.” “اما اکنون من به دنبال چیزی بیشتر هستم ، حدس می زنم عملی ، جایی که در واقع به مردم کمک می کنم. بنابراین ، من در فکر این هستم که یک مددکار اجتماعی باشم.”

راموس گفت: “برای من ، چیزی شبیه احساس مسئولیت تازه تاسیس است که باید به دیگران کمک کنم و فقط به دنیایی که در آن هستیم کمک کنم.”

مایسل گفت: مک کارتی همچنین “فقط بهترین افراد را نشان می دهد”. “او قدرت را در ما می بیند. و اطمینان حاصل می کند که همه دانش آموزان می دانند که آنها چقدر مهم هستند ، که واقعاً عالی است.”

کلاس مک کارتی هیچ امتحانی و نمره ای ندارد. ویلیسیس گفت: “او خشونت آکادمیک را ارزیابی ارزیابی می کند.”

روکا پرسید ، “آیا توافق می کنی؟”

“من موافقم!” او خندید.

روکا از مک کارتی پرسید ، “آموزش صلح ، آیا حرفه شما در زندگی این است؟”

“خوب ، حرفه من در زندگی این است که یک شوهر خوب و یک پدر دوست داشتنی و یک شوهر دوست داشتنی باشم. من فکر می کنم این اولین چیزی است.”

وی 54 سال با همسرش ماو ازدواج کرده است. این زوج سه پسر دارند.

مک کارتی گفت: “این یکی از رازهای تاریک جنبش صلح است – بنابراین بسیاری از نیروهای حافظ صلح بزرگ مردم ناراضی در خانه بودند.” “آنها از روشی که ما بندرت در مورد آنها می شنویم ظالمانه بودند. گاندی یک شوهر و پدر وحشتناک بود ، یک شوهر بسیار قدرتمند. “

“صلح از خانه آغاز می شود؟” روکا پرسید.

“بله دقیقا.”

در حالی که کلاس کلمن مک کارتی امتحان و نمره ای ندارد ، وی دانش آموزان خود را با یک کار مهم به خانه می فرستد: “هر کلاس می گوید:” تکلیف شما این است که به کسی بگویید امروز او را دوست دارید. و اگر کسی را پیدا نکردید تا به شما بگوید که او را دوست دارید ، نگاه دقیق تری بیندازید. و اگر هنوز آنها را پیدا نکردید ، با من تماس بگیرید. من می دانم که همه مردم بی مهری کجا هستند. آنها همه جا هستند. ”


برای اطلاعات بیشتر:


داستانی به تهیه کنندگی آمل خاطره. ویراستار: امانوئل سیسی.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*