کمتر آمریکایی در طول روز شکرگذاری درخواست مزایای بیکاری کرد


کمتر آمریکایی در هفته تعطیلات روز شکرگذاری متقاضی مزایای بیکاری شد و این افزایش ادعای بیکاری در دو هفته گذشته را معکوس کرد. اما ادعاها از نظر تاریخی همچنان بالا است ، نشانه اینكه بسیاری از شركتها با بهبود اقتصاد از تأثیر آن ، همچنان به اخراج كارگران ادامه می دهند ویروس کرونا.

وزارت کار روز پنجشنبه گفت ، حدود 712000 نفر در هفته آخر ماه نوامبر تقاضای دریافت مزایای بیکاری کرده اند که 75000 کاهش نسبت به هفته قبل است. 288000 نفر دیگر درخواست کمک بیکاری در صورت بروز بیماری همه گیر ، برنامه ویژه ای برای خود اشتغالی ها و کارگران و سایر افرادی که شرایط بیکاری منظم در کشور را ندارند ، داده اند.

ایان شپردسون ، اقتصاددان ارشد اقتصاد کلان پانتئون ، در یادداشتی گفت: “موارد رو به رشد Covid و تشدید محدودیت های همراه با آن ، بخش خدمات اختیاری را مختل می کند.”

یک ناظر دولت انتقاد کرد اطلاعات هفتگی از وزارت کار ، در اوایل این هفته متذکر شدیم که تأخیر در رسیدگی به ادعاهای بیکاری تعداد افراد متقاضی کمک را افزایش می دهد.

با این حال ، واضح است که اقتصاد هنوز 9 ماه پس از ویروس کرونا ، با اخراج کارگران دست و پنجه نرم می کند. آخرین آمار ادعاها سه برابر بیشتر از نظارت پیش از همه گیری عادی است.

آن الیزابت کنکل گفت: “حتی با وجود سیستم مبهم و فزاینده بیکاری ، روشن است که هنوز میلیون ها نفر برای یافتن کار در طی یک بیماری همه گیر تلاش می کنند. این یک بار در این بحران تغییر نکرده است.” ، یک اقتصاددان در آزمایشگاه برای اشتغال واقعی.

حتما بخوانید:
ایالات متحده قصد دارد ساکنان خانه های سالمندان را واکسینه کند. کارشناسان می ترسند که نتیجه ای نداشته باشد.

این یک داستان در حال تکامل است.


منبع: elitenews.ir