[ad_1]

اندرو کوومو ، فرماندار نیویورک روز یکشنبه گفت که آماده است از دولت ترامپ به دلیل پیشنهاد آن شکایت کند. کووید -19 طرح توزیع واکسن ، گفت که این می تواند منجر به توزیع نابرابر در درآمد کمتر و جوامع سیاه و قهوه ای شود.

کوومو گفت: “ما مبارزه خواهیم کرد تا از هر زندگی به طور مساوی محافظت شود ، زیرا افراد کافی کشته شده اند و به اندازه کافی بی عدالتی در طول COVID انجام شده است.” “اکنون توقف کنید و با این واکسن متوقف شوید.”

رئیس جمهور ترامپ روز جمعه گفت که دولت فدرال در حال تدوین طرحی برای توزیع واکسن COVID-19 بلافاصله پس از آوریل برای همه آمریکایی ها است. اما وی نیویورک – و به ویژه کوومو – را برای درخواست کمیسیون مستقل برای بررسی هر واکسن قبل از توزیع در ایالت متمایز کرد.

“بلافاصله پس از آوریل ، واکسن در دسترس عموم مردم خواهد بود ، به جز در مناطقی مانند ایالت نیویورک ، که به دلایل سیاسی استاندار تصمیم به گفتن دارد ، و من فکر نمی کنم از نظر سیاسی خوب باشد ، من فکر می کنم این برای سلامتی بسیار مضر است. آقای ترامپ روز جمعه گفت: ”

کوومو و دادستان کل نیویورک لتیسیا جیمز روز جمعه به اعتصاب پاسخ دادند ، جیمز با صدور بیانیه ای گفت: “این چیزی نیست جز رفتار انتقام جویانه رئیس جمهور اردک لنگ که سعی دارد انتقام کسانی را بگیرد که مخالفت با سیاست های او. “

اما کوومو روز یکشنبه ، در سخنان خود در کلیسای تاریخی رودخانه در برانکس ، گامی به جلو برداشت. وی گفت: برنامه دولت ترامپ برای توزیع واکسن از طریق شرکت های خصوصی به این معنی است که جوامع کم درآمد – و به ویژه جوامع رنگی – به واکسن دسترسی نخواهند داشت.

کوومو با استناد به مصوبه 1982 تأیید کرد که نفی حقوق یک گروه منزوی توهین به بند حمایت برابر در قانون اساسی است. وی گفت نیویورک آماده پیوستن به لیگ ملی شهر و NAACP در دادخواست تغییر طرح توزیع است.

کوومو گفت: “اگر دولت ترامپ این طرح را تغییر ندهد و روند واکسیناسیون عادلانه را تضمین کند ، ما حقوق قانونی خود را اعمال خواهیم کرد.” “ما برای محافظت از نیویورکی ها پرونده قضایی خواهیم داد.”

کوومو از یک تشبیه “ebb” استفاده می کند و می گوید COVID-19 “زشتی ها و کاستی های عمیق جامعه ما” را نشان می دهد.

کوومو گفت: “COVID یک فرورفتگی بود و ما زشتی خود را دیدیم.” “حقیقت این است که COVID تنها ویروسی نیست که به ما حمله می کند. ما توسط ویروس های دیگر مورد حمله قرار می گیریم. COVID سیستم ایمنی بدن ما را ضعیف می کند و وقتی سیستم ایمنی بدن شما ضعیف می شود ، توسط ویروس های دیگر مورد حمله قرار می گیرید. و این همان چیزی است که برای آمریکا اتفاق افتاده است.”

کوومو با بیان اینکه این “نابرابری سیستمی” را نشان می دهد ، نابرابری را در آنچه آمریکایی ها به COVID-19 آلوده شده اند ، برجسته کرد.

با افزایش شیوع COVID-19 در سراسر کشور ، در نیویورک که مرکز اپیدمی در بهار بود ، افزایش یافت. پیش از این ، کوومو گفته بود اگر منطقه به درصدی از 3٪ آزمون ها که مثبت است ، برسد ، مدارس تعطیل می شوند. اگرچه این نرخ در نیویورک ، بزرگترین منطقه مدارس کشور ، در طول هفته تقریباً 3 درصد نوسان داشته است ، شهردار بیل دو بلازیو روز یکشنبه گفت که این نرخ کاهش یافته و مدارس می توانند فعلاً باز بمانند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر