کپسول SpaceX Crew Dragon با ایستگاه فضایی بین المللی تعقیب و صعود می کند


بعد از انفجار نور آسمانی در روز یکشنبه ، کپسول دوام SpaceX و خدمه سه نفره او با یک زن ایستگاه فضایی بین المللی را تعقیب کردند و اواخر روز دوشنبه به یک پرش بی عیب و نقص افتادند و خدمه آزمایشگاه را به هفت نفر رساندند و یک دست اضافی برای تحقیق اضافه کردند.

با مشاهده فرمانده نزدیک مایکل هاپکینز و خلبان ویکتور گلوور ، در سمت چپ توسط سوئیچی نوگوچی فضانورد ژاپنی و در سمت راست توسط شانون واکر محاصره شده است ، مکانیزم اتصال Crew Dragon در ساعت 11:01 شب آنالوگ خود را آغاز می کند.

آنا منون ، ارتباط دهنده مدیریت ماموریت SpaceX ، “پایداری ، SpaceX. توالی اتصال کامل است”. “به ISS خوش آمدید.”

هاپکینز پاسخ داد: “SpaceX ، این پایداری است.” “کار عالی ، درست در مرکز آن است. SpaceX و ناسا ، تبریک می گویم. این دوره جدیدی از پروازهای عملیاتی به ایستگاه فضایی بین المللی در سواحل فلوریدا است. و ISS ، سرگئی ، سرگئی و کیت ، به زودی شما را می بینند.”

spacex-space-staiton-docking-111620.jpg
کپسول SpaceX Crew Dragon ، با درپوش محافظ روی بینی ، چرخانده و برداشته شد ، لحظاتی پس از لنگر انداختن اواخر 16 نوامبر سال 2020 در بندر جلوی ایستگاه فضایی بین المللی ، همان بندری که بازدید کنندگان شاتل فضایی از آن استفاده می کردند.

ناسا


به دنبال بازرسی از نشت برای بررسی مهر و موم های ساختمانی ضد هوای ، فرمانده اکسپدیشن 64 سرگئی ریژیکوف ، سرگئی کود-سرورکوف و کیت روبینز فضانورد ناسا که در 14 اکتبر به سمت ایستگاه کشتی فضاپیمای روسی پرتاب شدند ، استقبال کردند اعضای خدمه با لبخند ، بغل و مصافحه.

کتی لودرز ، مدیر عملیات فضایی در مقر ناسا ، گفت: “وای ، من نمی توانم به شما بگویم که دیدن دیدن همه به دریچه چقدر عالی بود.” “من نمی توانم به شما بگویم که چقدر به شما افتخار می کنیم و چقدر می خواهیم به شما برای این ماموریت تاریخی تبریک بگوییم. تماشای شما واقعاً عالی بود.”

هاپکینز گفت: “این یک سفر شگفت انگیز بود. شروع شگفت انگیز شروع ماموریت های عملیاتی برای چرخاندن خدمه به ایستگاه فضایی بین المللی بسیار حیرت انگیز بود. این یک سفر شگفت انگیز بود … ما منتظر شش ماه آینده هستیم و نمی توانیم صبر کنیم.” “

SpaceX Crew Dragon اولین فضاپیمای تجاری است که تاکنون توسط ناسا و FAA تأیید شده و فضانوردان را به مدار پایین زمین و از مدار پایین منتقل می کند. این لحظه اصلی تلاش ناسا برای پایان دادن به وابستگی آژانس پس از شاتل از روسیه برای پروازهای کشتی و از ایستگاه فضایی با حداکثر 90 میلیون دلار در محل است.

111620-welcome1.jpg
سرگئی ریژیکوف ، فرمانده اکسپدیشن 64 ، Dragon Soichi Noguchi ، فضانورد از خدمه را در آغوش می گیرد ، در حالی که مایک هاپکینز (راست) ، کیت روبینز (چپ با لباس آبی) و شانون واکر (چپ) ساعت را تماشا می کنند.

ناسا


روبینز از آخرین مکان توافق شده ناسا در اتحادیه استفاده کرد زیرا آژانس با استفاده از SpaceX Crew Dragon و سرانجام کپسول های Starliner بوئینگ CST-100 به ماموریت های چرخشی خدمه تجاری روی آورد.

همراه با پرتاب فضانوردان تحت حمایت ناسا از زمین آمریكا روی كشتی فضایی آمریكا ، كشتی های تجاری خدمه این آژانس را قادر می سازد تا از چهار خدمه تمام وقت خود پشتیبانی كند و پیشرفت های علمی را در آزمایشگاه افزایش دهد.

واکر قبل از پرتاب گفت: “تا وقتی که به آنجا برسیم ، کیت آنجا خواهد بود.” “بنابراین ما پنج نفر از USOS خواهیم داشت ، همانطور که نیمی از ایستگاه فضایی را می گوییم. این عظیم است

“میزان تحقیقاتی که می توانیم فقط با یک یا دو نفر انجام دهیم بیش از علم یک یا دو نفر دیگر است. شما همچنین در حالی که کارهای دیگری را با ایستگاه فضایی انجام می دهید ، اعم از تعمیر و نگهداری یا سایر مواردی که باید از آنها مراقبت شود ، خدمه معمولی (برای) کار در علم را دارید. “

111620-церемония1.jpg
خدمه هفت نفره ایستگاه فضایی بین المللی: فضانوردان اژدها خدمه ، ردیف جلو ، چپ به راست): شانون واکر ، ویکتور گلاور ، مایکل هاپکینز و سوئیچی نوگوچی فضانورد ژاپنی. خدمه اکسپدیشن 64 ، ردیف عقب ، از چپ به راست: کیت روبینز ، سرگئی ریژیکوف و سرگئی کود-سرورکوف.

ناسا


فضانوردان تازه وارد پس از خوش آمدگویی به اعضای خدمه ایستگاه و دریافت توجیهات ایمنی ، قصد داشتند آن را روزانه صدا کنند. این ایستگاه مجهز به چهار اسکله برای فضانوردان و آژانس های شریک آمریکایی است ، اما یکی از آنها قبلاً توسط روبینز اشغال شده است. واکر ، گلاور و نوگوچی از سه نفر دیگر استفاده می کنند در حالی که هاپکینز در Dragon Crew خوابیده است.

فضانوردان اولین روز کامل خود را در فضا اندکی پس از ظهر به وقت شرقی آغاز کردند ، و با ضبط فیلم فیل کالینز “امشب در هوا” بیدار شدند.

گلاور در توئیت خود نوشت: “برو Falcon 9 ، Go Crew Dragon ، Go Resilience! بسیار متشکرم

قبل از استراحت ناهار ، فضانوردان کمی وقت گذاشتند تا به کنترلرهای پرواز و عموم مردم مختصری از فضاپیمای خود بپردازند و با ادامه نزدیک شدن فضاپیما به ایستگاه فضایی بین المللی ، نگاهی اجمالی به زندگی در داخل کپسول SpaceX داشته باشند.

هاپکینز و همکاران پیشکسوت فضایی واکر و نوگوچی از این فرصت استفاده کردند و یک گلدان طلایی را برای یک فضانورد به منظور بزرگداشت عضویت در باشگاه انحصاری کسانی که بیش از 100 کیلومتر به قلمرو فضا پرواز کرده اند ، به یک Glover سنجاق طلا دادند.

هاپکینز در حالی که Glover سوزن کوچک را نشان داد ، گفت: “ما بسیار هیجان زده هستیم که سوزن طلایی فضانورد خود را به ویکتور گلوور می دهیم.” “این فقط یک تجربه شگفت انگیز است. پرواز تاکنون فوق العاده بوده است.”

111620-crew1.jpg
Soichi Noguchi ، سمت چپ ، فرمانده Crew-1 مایک هاپکینز ، Victor Glover و Shannon Walker یک تور ویدیویی از کپسول SpaceX Crew Dragon خود را کامل کردند ، و عبارتی را که در طول آموزش استفاده کردند تکرار می کنند: “همه برای یک و Crew-1 برای همه”.

تلویزیون ناسا


برای اولین بار برای یک فضاپیمای مداری آمریکایی ، Crew Dragon طوری طراحی شد که به تنهایی پرواز کند تا بدون ورود فضانوردان از آن پرش کند. اگرچه در صورت لزوم کنترل دستی ، عمدتا حسی در دسترس است ، اما چنین پرواز عملی برنامه ریزی نشده است.

شاید جای تعجب باشد که گلوور ، خلبان نیروی دریایی F / A-18 ، گفت که برای پرواز کامپیوتر مشکلی ندارد.

وی قبل از راه اندازی به سی بی اس نیوز گفت: “من در استفاده از رایانه پرواز تردیدی ندارم ، (آنها) واقعاً قابل اعتماد هستند.” “من به عنوان یک مرد با چوب و سکان ، یک خلبان که وارد این کار می شود ، نگرانی های اولیه در مورد صفحه لمسی و اتوماسیون داشتم ، اما واقعاً از استفاده از آن برای این ماموریت بسیار استقبال می کنم.”
منبع: elitenews.ir

حتما بخوانید:
شورای کنتاکی به اتفاق آرا درخواست دادستان مستقل در پرونده برونا تیلور را رد کرد