[ad_1]

سه سال پس از تظاهرات مرگبار Unite the Right در شارلوتسویل ، ویرجینیا ، یكی از گروه هایی كه گفته می شود در جریان خشونت درگیر این رویداد بودند ، شركت خیریه معاف از مالیات را دریافت كرد. تحقیقات انجام شده توسط CBS News نشان داده است که این تنها سازمانی نیست که توسط برخی بعنوان گروه نفرت دیده می شود و از دولت فدرال به عنوان معافیت مالیاتی IRS سود مالی می گیرد.

در یک تحقیق CBS News از خیریه های معاف از مالیات مشخص شد که 90 گروه سفیدپوست برتر ، ضد مهاجرت ، ضد مسلمان و ضد LGBTQ به عنوان موسسات خیریه معاف از مالیات در IRS ثبت شده اند. این شامل گروههایی نظیر هویت قبلی اروپا و سایر افراد در ارتباط با تجمع اتحاد راست ، و همچنین شورای محافظه کار شهروندان است ، که به معامله گر سفید دیلن راف الهام داد تا در سال 2015 بر روی کلیسایی در چارلستون آتش گشود. کشتن نه عضو سیاه پوست کلیسا.

آن روز در شارلوتسویل هنوز هم لیز ساینس را تحت تعقیب خود قرار داده است ، که وقتی اتومبیلی به عمد در میان معترضین متخلف شخم زد و هدر حایر را کشت ، از آسیب دیدگی نجات یافت.

ساینس به جیم اکسلرود ، محقق ارشد CBS News گفت: “فکر نمی کنم هرگز ترسیده باشم.” “من فریادهایی شنیدم. آن صدای وحشتناک را شنیدم. نمی دانم چگونه از مسیر خارج شدم.”

ساینز اکنون شاکی اصلی پرونده قضایی فدرال است که توسط Integrity First برای آمریکا علیه سازمان دهندگان این تجمع تنظیم شده است. برخی از این برگزارکنندگان به گروههایی اختصاص دارند که توسط گروههای نفرت مرکز جنوبی فقر ، گروهی برای حمایت از حقوق شهروندی تعیین شده اند.

ساینس گفت: “من فکر می کنم شارلوتزویل یکی از بارزترین نمونه های این خشونت های افراطی است که شاهد سازماندهی آن هستیم. این برنامه ریزی شده است. این جنایات سازمان یافته نفرت است.”

در این سال ، بیشتر حملات تروریستی در ایالات متحده توسط رهبران سفیدپوست و گروههای همفکر انجام شد. آخرین آمار FBI در مورد جرایم نفرت ، منتشر شده در این ماه ، نشان می دهد که 2019 مرگبارترین سال ثبت شده است.

فیل هاکنی ، وکیل دادگستری سابق سازمان امور مالیاتی که اکنون دانشیار حقوق در دانشگاه پیتسبورگ است ، گفت: “وقتی اصطلاح” خیریه “را می شنویم ، خوب فکر می کنیم.” اما او به CBS News گفت که برای همه اهداف عملی ، معافیت مالیاتی IRS نوعی تصویب دولت است. “آنها گروه های نفرت را با دلار تأیید می کنند.”

هنگامی که IRS سازمانی را به عنوان خیریه تعیین می کند ، این گروه مجبور به پرداخت مالیات فدرال و در بسیاری از موارد مالیات بر دارایی نیستند. کمک های اهداکنندگان نیز مشمول مالیات هستند. در طول دهه گذشته ، این 90 گروه نفرت شناسایی شده توسط SPLC ، که به عنوان موسسات خیریه نیز ثبت شده اند ، بیش از 1 میلیارد دلار کمک مالیاتی دریافت کرده اند.

هاكنی گفت: “هنگامی كه شما می توانید یك كمك خیرخواهانه را برای یك فعالیت خاص كاهش دهید ، دلارهای مالیاتی خود را از دادگاه عمومی خارج می كنید و آنها را در اهداف شخصی خود قرار می دهید ، در صورت نفرت.”

خیریه شدن خیلی سخت نیست. بر اساس گزارش سازمان امور مالیاتی ، بیش از 100000 درخواست توسط سازمان هایی که به دنبال معافیت مالیاتی هستند ، ارسال شده است. فقط 66 نفر رد شدند.

هاكنی گفت ، كمتر از یك دهم از 1٪ برنامه های رد شده به معنای “این سیستم چیزی است كه منظور من تقلب نیست ، اما كار نمی كند.”

براندون ولف پس از زنده ماندن در تیراندازی در کلوپ شبانه Pulse در سال 2016 به یک مدافع LGBTQ تبدیل شد. سال گذشته ، وی در جلسه استماع کنگره شهادت داد که کد مالیات یارانه نفرت است.

ولف به آکسلرود گفت: “اگر سازمان امور مالیاتی قادر به شروع به خراش دادن سطح بود ، می دیدند که بسیاری از مسائل در اینجا اشتباه است.”

در گذشته ، سازمان امور مالیاتی برای مواردی مانند اعمال تفکیک یا تشویق به اعمال خشونت ، وضعیت معاف از مالیات را لغو کرد ، اما سازمان امور مالیاتی نمی توانست فقط براساس دیدگاه گروه ، وضعیت را لغو کند.

ولف پرسید: “چه اتفاقی می افتد که این گروهها واقعاً خشونت تحریک کنند؟” “چه کسی این را چک می کند؟ امروز پاسخ هیچ کس نیست.”

اتفاقی که در کلوپ شبانه پالس افتاد ، این موضوع را برای ولف کاملاً شخصی جلوه می دهد.

ولف گفت: “هنگامی که تصمیم می گیرید بنویسید که از چک سفید در ایالات متحده متنفر هستید ، به جای نظارت بر آن ، جوامع را از هم جدا می کنید. مردم غمگین و غمگین می شوند. این قیمت انسانی نفرت است.”

[ad_2]

منبع: elitenews.ir