گزارش جدید جزئیات تلاش های ترامپ برای گرفتن هزاران جریب زمین خصوصی برای دیوار مرزی را بیان می کند


دولت ترامپ حداقل 135 قطعه زمین خصوصی برای ایجاد موانع در مرز ایالات متحده و مکزیک به دست آورده است و بر اساس گزارش نظارت دولت دریافت شده توسط CBS News ، قصد دارد در مجموع 5275 جریب زمین را تصرف کند تا به وعده های انتخاباتی رئیس جمهور ترامپ برسد.

یک مطالعه توسط سرویس پاسخگویی دولت (GAO) ، یک تیم تحقیقاتی مستقل در کنگره ، نشان داد که دولت ترامپ تا ماه ژوئیه 135 قطعه زمین خصوصی را در امتداد مرز جنوبی تأمین کرده و با مالکان توافق می کند یا آنها را به دادگاه می کشد. اموال آنها را مصادره کرده است. براساس این گزارش ، مقامات قصد دارند 991 تراکت دیگر را خریداری کنند که بیشتر آنها در جنوب تگزاس است.

GAO گفت: بین ژانویه 2017 و آگوست 2020 ، وزارت دادگستری 109 دادخواست علیه صاحبان زمین برای دسترسی به اموال آنها یا مصادره دائمی تشکیل داده است. صاحبان 285 هکتار که دولت مستقیماً بدون توافق از آنها استفاده کرد ، از هر هکتار بین 1440 تا 870261 دلار غرامت دریافت کردند.

بر اساس این گزارش ، وکلای دولت ترامپ در حال آماده سازی طرح 100 دادخواست دیگر علیه مالکان برای دستیابی دائمی به املاک در مرزهای جنوبی هستند.

دموکرات های سنا که سال گذشته خواستار بازبینی شده بودند ، از تصرف زمین انتقاد کردند. سناتورهای چاک شومر ، دیک دوربین ، تام وودال و هاینریش به CBS News گفتند: “همانطور که توسط یک ناظر مستقل کنگره تأیید شده است ، این دولت هنوز به طور فعال زمین خصوصی کشاورزان و دامداران را برای ساخت دیوار مرزی پرشکوه ترامپ تصرف می کند.” .

“در انتظار اداره رئیس جمهور منتخب بایدن ، ما از ادارات امنیت ملی و دادگستری می خواهیم فوراً تمام تلاش ها را برای برداشتن زمین های خصوصی از کشاورزان و دامداران بر خلاف میل آنها و بازگشت به مردان و زنان ما که در ارتش خدمت می کنند ، متوقف کنیم ، تمام پولهای سرقت شده برای تأمین فوری این پروژه شرم آور “، سناتورهای دموکرات اضافه کردند.

گزارش GAO دقیق ترین نگاه را به تلاش های هماهنگ دولت ایالات متحده برای در اختیار گرفتن زمین های خصوصی برای برپایی دیوار مرزی آقای قول ترامپ که مدتها وعده داده شده است ، تبدیل کرده است که به یکی از گرانترین پروژه های ساختمانی فدرال در تاریخ آمریکا تبدیل شده است. دولت ترامپ بیش از 15 میلیارد دلار بودجه برای این پروژه اختصاص داده است كه عمدتا به سرمایه های منحرف نظامی متكی است ، زیرا كنگره در طول چهار سال گذشته فقط 4.5 میلیارد دلار اجازه داده است كه مانع مرزی ایجاد كند.

با توجه به اطلاعات جمع آوری شده توسط گمرک و حفاظت مرز (CBP) و سپاه مهندسان ارتش ایالات متحده ، تا تاریخ 13 نوامبر ، دولت ترامپ 402 مایل موانع مرزی جدید ایجاد کرده است که بیشتر آنها جای حصارهای فرسوده و پایین را گرفته است.

بیشتر ساخت و سازها در کالیفرنیا ، آریزونا و نیومکزیکو انجام شد ، زیرا بیشتر زمین های آنجا تحت کنترل دولت بود. با این حال ، در جنوب تگزاس ، که در طول تاریخ عبور از مرزهای غیر مجاز بالاترین بوده است ، تلاش های دولت بسیار کندتر بوده است زیرا مزرعه ها ، مزارع و سایر زمین های خصوصی در جاده ها بوده اند.

دولت با خرید آن از مالکان به دنبال به دست آوردن این زمین است. مقامات دولتی املاک را بررسی کردند و متعاقباً به مالکان زمین غرامت پیشنهاد کردند که باید بر اساس ارزش منصفانه بازار باشد.

اما اگر توافقی حاصل نشود – زیرا مالکان از تسلیم زمین خود امتناع می ورزند ، فاقد اسناد لازم برای نشان دادن مالکیت هستند یا مالکی پیدا نمی شود – دولت ترامپ از “دامنه برجسته” یاد می کند ، قدرتی که دولت باید مصادره اموال خصوصی برای استفاده عمومی.

سرانجام این فرایند مالکان زمین را ملزم به دریافت غرامت کرد ، اما دولت بلافاصله پس از ثبت اظهارنامه در دادگاه فدرال ، کنترل قانونی ملک را به دست گرفت. دادگاه سپس مهلت تعیین شده برای مالکان برای تحویل زمین خود را تعیین می کند.

طبق گزارش GAO ، تصرف زمین خصوصی در جنوب تگزاس در مقایسه با میانگین سالانه سایر مناطق ، بین 21 تا 30 ماه به طول انجامید. این فرآیند با سوابق زمینی از دست رفته یا ناقص و همچنین چالش های لجستیکی مانند جابجایی تاسیسات و اختلال در حصارهای دام و خطوط لوله آبیاری به تأخیر افتاده است.

عامل دیگر مانع از دستیابی به مالکیت خصوصی در جنوب تگزاس ، مخالفت مالکان محلی است. گزارش GAO جزئیات نگرانی مالکان زمین را در مورد موقعیت دروازه ها ، توانایی آنها در نگهداری خطوط لوله نفت و گاز ، کاهش ارزش املاک جدا شده توسط یک دیوار مرزی ، و ایمنی خدمه مزرعه که در جنوب موانع کار می کنند ، ارائه می دهد.

این واقعیت که بعضی اوقات یک قطعه زمین متعلق به چند نفر است ، سرعت زمین خواری را نیز کاهش می دهد. در یک مورد ، 8 نفر از 87 صاحب شش هکتار زمین در شهرستان هیدالگو با گرفتن اموال خود مخالفت کردند. برای یک پروژه 7.6 مایل در دره ریو گراند ، دولت تصمیم گرفت که به دلیل مخالفت صاحبان زمین ، برای تأمین بیش از نیمی از اموال مورد نیاز ، به یک حوزه برجسته اعتماد کند.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن قول داده است که ساخت موانع مرزی را متوقف کرده و اعلامیه ملی اضطراری را که آقای ترامپ برای هدایت میلیاردها دارایی نظامی استفاده می کند ، پایان دهد. وی گفت: “هیچ دیوار دیگری در دولت من ساخته نخواهد شد.” او گفت لولو گارسیا-ناوارو از NPR در ماه آگوست.

آقای بایدن گفت که دولت وی مصادره املاک خصوصی را متوقف می کند و پرونده های قضایی علیه مالکان زمین را پس می گیرد. وی گفت: “ما زمین را مصادره نخواهیم کرد.”

سخنگوی تیم انتقال آقای بایدن تأیید نکرد که دولت جدید قصد دارد دادخواست های مربوط به حوزه های شناخته شده علیه صاحبان زمین در مرز ایالات متحده و مکزیک را خاتمه دهد. در عوض ، سخنگوی دیگر تعهدات آقای بایدن ، از جمله قول وی در مورد استفاده از بودجه پنتاگون برای ایجاد یک مانع مرزی ، را تأیید کرد.
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*