گزارش جدید جزئیات تلاش های ترامپ برای گرفتن هزاران جریب زمین خصوصی برای دیوار مرزی را بیان می کند


بر اساس گزارش نظارت دولت CBS ، دولت ترامپ حداقل 135 قطعه زمین خصوصی برای ایجاد موانع در مرز ایالات متحده و مکزیک به دست آورده است و قصد دارد در مجموع 5275 جریب زمین را تصرف کند تا به وعده های انتخاباتی رئیس جمهور ترامپ برسد. اخبار.

یک مطالعه توسط سرویس پاسخگویی دولت (GAO) ، یک تیم تحقیقاتی مستقل در کنگره ، نشان داد که دولت ترامپ تا ماه ژوئیه 135 قطعه زمین خصوصی را در امتداد مرز جنوبی تأمین کرده و با مالکان توافق می کند یا آنها را به دادگاه می کشد. اموال آنها را مصادره کرده است. براساس این گزارش ، مقامات قصد دارند 991 تراکت دیگر را خریداری کنند که بیشتر آنها در جنوب تگزاس است.

GAO گزارش داد: بین ژانویه 2017 و آگوست 2020 ، وزارت دادگستری 109 دادخواست علیه صاحبان زمین برای دسترسی به اموال آنها یا مصادره دائمی تنظیم کرده است. صاحبان 285 هکتار که دولت مستقیماً بدون توافق از آنها استفاده کرد ، از هر هکتار بین 1440 تا 870261 دلار غرامت دریافت کردند.

در این گزارش آمده است ، وكلاي دولت ترامپ در حال آماده شدن براي تشكيل 100 دادخواست ديگر عليه صاحبان زمين هستند تا دائم املاك آنها را در مرز جنوبي بدست آورند.

دموکرات های سنا که سال گذشته خواستار بازبینی شده بودند ، از تصرف زمین انتقاد کردند. سناتورهای چاک شومر ، دیک دوربین ، تام وودال و مارتین هاینریش در بیانیه ای برای CBS گفت: “همانطور که توسط یک ناظر مستقل کنگره تأیید شده است ، این دولت هنوز به طور فعال زمین های خصوصی کشاورزان و دامداران را برای ساخت دیوار مرزی پرشکوه ترامپ مصادره می کند.” اخبار

“در انتظار اداره رئیس جمهور منتخب بایدن ، ما از ادارات امنیت ملی و دادگستری می خواهیم فوراً تمام تلاش ها را برای برداشتن زمین های خصوصی از کشاورزان و دامداران بر خلاف میل آنها متوقف کرده و به مردان و زنان ما که در ارتش دزدیده شده اند بازگردند. پول برای تأمین فوریت این پروژه شرم آور “، سناتورهای دموکرات اضافه کرد.

گزارش GAO دقیق ترین نگاه را به تلاشهای هماهنگ دولت ایالات متحده برای در اختیار گرفتن زمین خصوصی برای برپایی دیوار مرزی آقای قول ترامپ که به یکی از گرانترین پروژه های ساختمانی فدرال در تاریخ آمریکا تبدیل شده است ، ارائه می دهد. دولت ترامپ بیش از 15 میلیارد دلار بودجه برای این پروژه اختصاص داده است كه عمدتا به سرمایه های منحرف نظامی متكی است ، زیرا كنگره در طول 4 سال گذشته فقط 4.5 میلیارد دلار اجازه ساخت موانع را داده است.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط گمرک و حفاظت از مرز (CBP) و سپاه مهندسان ارتش ایالات متحده ، تا تاریخ 13 نوامبر ، دولت ترامپ 402 مایل موانع مرزی جدید ایجاد کرده است که بیشتر آنها جای مانع سقوط فرسوده و پایین را گرفته است.

بیشتر ساخت و سازها در کالیفرنیا ، آریزونا و نیومکزیکو انجام شد ، زیرا بیشتر زمین های آنجا تحت کنترل دولت بود. با این حال ، در جنوب تگزاس ، که در طول تاریخ عبور از مرزهای غیر مجاز بالاترین بوده است ، تلاش های دولت بسیار کندتر بوده است زیرا مزرعه ها ، مزارع و سایر زمین های خصوصی در جاده ها بوده اند.

دولت با خرید آن از مالکان به دنبال به دست آوردن این زمین است. مقامات دولتی از املاک تحقیق می کنند و متعاقباً به مالکان زمین خسارت می دهند که باید بر اساس ارزش منصفانه بازار باشد.

اما اگر توافقی حاصل نشود – زیرا مالکان از تسلیم زمین خود امتناع می کنند ، فاقد اسناد لازم برای اثبات مالکیت هستند یا مالکی پیدا نمی شود – دولت ترامپ از “دامنه برجسته” استناد می کند ، قدرتی که دولت باید مصادره کند. برای استفاده عمومی

سرانجام این فرایند مالکان زمین را ملزم به دریافت غرامت کرد ، اما دولت بلافاصله پس از ثبت اظهارنامه در دادگاه فدرال ، کنترل قانونی مال را به دست گرفت. دادگاه سپس مهلت تعیین شده برای مالکان برای تحویل زمین خود را تعیین می کند.

طبق گزارش GAO ، تصرف زمین خصوصی در جنوب تگزاس در مقایسه با میانگین سالانه سایر مناطق ، بین 21 تا 30 ماه به طول انجامید. این فرآیند به دلیل از بین رفتن یا ناقص بودن سوابق زمینی و همچنین چالش های لجستیکی از جمله جابجایی تاسیسات و اختلال در حصارهای دام و خطوط لوله آبیاری ، به تأخیر افتاده است.

عامل دیگر مانع از دستیابی به مالکیت خصوصی در جنوب تگزاس ، مخالفت مالکان محلی است. گزارش GAO جزئیات نگرانی صاحبان زمین را در مورد موقعیت دروازه ها ، توانایی آنها در نگهداری خطوط لوله نفت و گاز ، کاهش ارزش املاک جدا شده توسط یک دیوار مرزی ، و ایمنی خدمه مزرعه که در جنوب موانع کار می کنند ، ارائه می دهد.

این واقعیت که بعضی اوقات یک قطعه زمین متعلق به چند نفر است ، سرعت زمین خواری را نیز کاهش می دهد. در یک مورد ، 8 نفر از 87 صاحب شش هکتار زمین در شهرستان هیدالگو با گرفتن اموال خود مخالفت کردند. برای یک پروژه 7.6 مایل در دره ریو گراند ، دولت تصمیم گرفت که به دلیل مخالفت صاحبان زمین ، برای تأمین بیش از نیمی از اموال مورد نیاز ، باید به یک دامنه شناخته شده اعتماد کند.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن قول داده است که ساخت موانع مرزی را متوقف کرده و اعلامیه ملی اضطراری را که آقای ترامپ برای هدایت میلیاردها دارایی نظامی استفاده می کند ، پایان دهد. وی گفت: “یک دیوار پایه دیگر در دولت من ساخته نخواهد شد.” او گفت لولو گارسیا-ناوارو از NPR در ماه آگوست.

آقای بایدن گفت که دولت وی مصادره املاک خصوصی را متوقف کرده و پرونده های قضایی علیه مالکان زمین را پس خواهد گرفت. وی گفت: “ما زمین را مصادره نخواهیم کرد.”

سخنگوی تیم انتقال آقای بایدن تأیید نکرد که دولت جدید قصد دارد دادخواست های مربوط به حوزه های شناخته شده علیه صاحبان زمین در مرز ایالات متحده و مکزیک را خاتمه دهد. در عوض ، سخنگوی دیگر تعهدات آقای بایدن ، از جمله قول وی در مورد استفاده از بودجه پنتاگون برای ایجاد یک مانع مرزی ، را تأیید کرد.
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*