[ad_1]

در فلوریدا ، یک لاک پشت دریایی پس از اینکه کیسه پلاستیکی پر از ماسه به دور گردن آن پیچیده شد ، غرق شد. در ویرجینیا ، یک نهنگ امن باعث ایجاد زخم معده می شود و توانایی وی در یافتن غذا بعد از یک مورد DVD که معده را ناراحت می کند ، مختل می شود. در دلاور ، یک نهنگ خلبان جوان و لاغر مرده با کیسه های رشته فرنگی با شانه های فوری در روده پیدا شد.

حیوانات دریایی در معرض خطر و در معرض انقراض ، حیوانات خود را از دست می دهند نبرد در برابر پلاستیک در آمریکا. تقریباً 1800 نفر از آنها ، از جمله تعداد قابل توجهی از لاک پشت های دریایی ، از سال 2009 تاکنون در پلاستیک مصرف کرده و یا درگیر آن شده اند ، و گزارش جدید می گوید که تعداد واقعی ویرانگرتر است.

Oceana ، بزرگترین سازمان حفاظت از اقیانوس های جهان ، روز پنجشنبه گزارشی منتشر کرد که برای اولین بار ، داده های نشان داده شده را ذکر می کند تأثیر پلاستیک برای پستانداران دریایی و لاک پشت های دریایی در ایالات متحده از بین 1792 نمونه مورد مطالعه ، 88٪ خیره کننده حیواناتی را که به عنوان خطر انقراض یا تهدید به انقراض در فهرست قانون گونه های در معرض خطراز جمله مهرهای راهبی هاوایی ، گوزن دریایی ، شیرهای دریایی استلر و هر شش گونه لاک پشت دریایی در ایالات متحده.

sealplasticonsnout-hawaii-noaa-fisheries.jpg
مهر هاوایی توسط NOAA Fisheries با پلاستیک در اطراف گلوله پیدا شده است.

ماهیگیری NOAA


گزارش جدید ، خطر دیگری را برای زندگی این موجودات پر خطر روشن می کند. پستانداران دریایی در حال حاضر با آلودگی ، از بین رفتن و تخریب زیستگاه ها ، تجهیزات ماهیگیری تجاری ، حملات کشتی ، شکار غیرقانونی و جلبک های مضر گل – به ذکر نیست که فراوانی بحرانهای آب و هوایی، از جانب افزایش سطح دریا به گرم شدن اقیانوس ها.

محققان برای جمع آوری داده هایی که 40 گونه مختلف را پوشش می دهد ، از ده ها سازمان دولتی ، سازمان و م institutionsسسه بررسی کردند. اوسیانا می گوید تعداد حیوانات مورد مطالعه بسیار کمتر از تعداد واقعی متاثر از طغیان پلاستیک در اقیانوس های ما است که وی آن را “فاجعه در حال گسترش” خواند.

دکتر کیمبرلی وارنر ، دانشمند ارشد اقیانوس ، در یک خبرنامه گفت: “اگرچه ممکن است هرگز شرح کاملی از سرنوشت همه حیوانات دریایی آسیب دیده از پلاستیک گزارش نشود ، اما این گزارش تصویری ترسناک را ترسیم می کند. “جهان گیر پلاستیک است زیرا این صنعت همچنان به یافتن راه های بیشتر و بیشتر برای مجبور کردن این آلاینده پایدار به زندگی روزمره ما ادامه می دهد – و این باعث خفگی ، خفگی و غرق شدن زندگی دریایی است.”

babyseaturtleinplastic-florida-gumbolimbonaturecenterinc.jpg
لاک پشت بچه ای که در فلوریدا به پلاستیک چسبانده شده است.

مرکز طبیعت Gumbo Limbo Inc.


وارنر گفت پلاستیک های یافت شده در این مطالعه تنها موارد نیستند وسایل روزمره مانند بطری های آب ، کیسه ها و درب بطری ها. در عوض ، حیوانات از گره های زیپ گرفته تا شناور دندان گرفته تا میله های تفریحی گرفته تا بسته بندی مواد غذایی مصرف کرده یا درگیر آنها می شدند. موارد اضافی شامل نی ، مسواک ، بسته بندی حباب ، اسباب بازی ، بادکنک و کیسه های ساندویچ است.

محققان انتظار دارند با ادامه مصرف بیش از حد آمریکایی ها ، اوضاع فقط بدتر شود پلاستیک های یکبار مصرف، تقریباً به 300 میلیون تن زباله پلاستیکی کمک می کند که طبق گفته سازمان ملل هر ساله تولید می شود.

براساس این گزارش ، این پلاستیک در تمام مراحل زندگی از جمله لاک پشت های دریایی که اخیراً از بدن خارج شده اند و مهر و موم مادر در مراحل تغذیه بچه های آنها روی حیوانات دریایی تأثیر می گذارد. و اندازه پلاستیک بسیار متفاوت بود ، از پلاستیک های کوچک تا ورق های پلاستیکی بزرگ.

مصرف پلاستیک موضوع جذاب گزارش بود ، که در 90٪ از کل موارد حیوانات بررسی شده به تفصیل شرح داده شد. محققان می گویند که درهم تنیدگی ، که اغلب شامل کیسه ها ، بادکنک ها و ورق های پلاستیکی است ، هنوز هم قابل توجه است و از طریق “دلخراش ، گاهی ترسناک” حیوانات را تحت تأثیر قرار می دهد.

spinnerdolphinplastic-jackson-kowalski-pacific-whale-foundation.jpg
یک دلفین در حال چرخش از بین زباله های پلاستیکی می پرد.

جکسون کولاسکی / بنیاد نهنگ اقیانوس آرام


وقتی حیوانات پلاستیک را می بلعند ، یا به این دلیل که آن را برای غذا می گیرند یا هنگام غذا خوردن یا شنا ناخواسته آن را می بلعند ، هم می تواند در هضم غذا اختلال ایجاد کند و هم روده را پاره کند و منجر به گرسنگی و مرگ شود. در این گزارش آمده است: درهم تنیدگی می تواند منجر به سوnut تغذیه و همچنین غرق شدن ، خفگی ، قطع عضو یا عفونت شود.

حیوانات برای داشتن اثرات کشنده نیازی به مصرف مقدار قابل توجهی پلاستیک ندارند. در بعضی موارد ، بلعیدن فقط یک قطعه پلاستیک می تواند کشنده باشد.

محققان حیوانات را در آبهای آمریکا پیدا کرده اند پلاستیک مصرف کنید در مقادیر بالاتر از حد انتظار در سراسر جهان. برخی از گروه های مورد مطالعه لاک پشت های دریایی پلاستیک را تا سه برابر بیشتر از میانگین گونه های خود مصرف می کنند ، در حالی که مهر استخوانی شمالی پلاستیک را تا 50 برابر بیشتر از میانگین مهرهای گوش مصرف می کند.

این یافته ها بازتاب مقاله ای است که ماه گذشته منتشر شد مبنی بر اینکه ایالات متحده بیشترین زباله های پلاستیکی را در سراسر جهان تولید می کند ، بیشتر این مواد در محیط زیست وجود دارد.

greypealplasticbagentanglement1-newyork-new-york-marine-نجات-مرکز-رودخانه-ny.jpg
چاپ خاکستری در یک مرکز تحقیقاتی در Riverhead ، نیویورک با پلاستیک گره خورده است.

نیویورک مرکز تحقیقات دریایی ، Riverhead NY


کریستی لیویت ، نویسنده همکار گفت: “این گزارش فقط یک عکس فوری از اتفاقاتی است که برای حیواناتی که در آبهای آلوده به پلاستیک در اطراف ایالات متحده زندگی می کنند رخ می دهد – نشان می دهد اگر حیواناتی که توسط انسان مشاهده و ثبت نشده اند ، تعداد آنها چقدر خواهد بود.” مدیر کمپین پلاستیک در Oceana.

طبق گفته اوسیانا ، انتظار می رود تولید پلاستیک طی چند دهه آینده چهار برابر شود و این میزان پلاستیک در اقیانوس تا سال 2040 سه برابر خواهد شد. این سازمان از دولت های ملی ، ایالتی و محلی خواسته است تا با اتخاذ سیاست هایی اطمینان حاصل کنند که شرکت ها تولید غیرضروری را متوقف می کنند پلاستیک ، به ویژه به عنوان تولید لازم از پلاستیک برای استفاده پزشکی در طی شیوع ویروس کرونا به آسمان پرید.

در عوض ، شرکتهای پیشنهادی اوشنا بدون پلاستیک ، از جمله ظروف قابل استفاده مجدد و بسته بندی و دوباره پر کردن ، به مصرف کنندگان پیشنهاد می دهند. وی همچنین از آژانس های فدرال ، از جمله NOAA Fisheries و خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده ، خواست تا استانداردهای خود را برای گزارش حیواناتی که با پلاستیک ها تعامل دارند ، بهبود دهند.

در این گزارش آمده است: “پلاستیک برای همیشه ماندگار شده است ، اما بسیاری از آنها فقط یک بار استفاده می شود.” “این باعث می شود هدفی واضح برای سیاست هایی با هدف کاهش آلودگی مضر اقیانوس ها باشد.”


غرق شدن در زباله های پلاستیکی

09:02

[ad_2]

منبع: elitenews.ir