[ad_1]

CBS News پس از مرگ روز دوشنبه روزنامه نگار برنده جایزه Gordon F. Joseloff در سوگ سوگوار است. جوزلوف پس از سه سال نبرد با میلوفیبروز ، سرطان نادر خون ، در خانه و پسرش و دخترش در كنار خود درگذشت. او 75 ساله بود.

جوزلوف در مدت 16 سال حضور در CBS News به عنوان خبرنگار و تهیه کننده ارشد خدمت کرد و رئیس دفاتر نیویورک ، توکیو و مسکو بود. وی به خاطر مشارکت در روزنامه نگاری و تعهد به جامعه اش به یادگار مانده است.

جوزفلوف پیش از پیوستن به CBS News به عنوان خبرنگار و سردبیر در United Press International کار می کرد. در سال 1975 ، هنگام کار در دفتر UPI در مسکو ، ژوزلوف در سانفرانسیسکو درگذشت و شاهد سو assass قصد به رئیس جمهور وقت جرالد فورد توسط سارا جین مور بود. توصیف وی از آنچه در سراسر جهان در کابلها و شبکه رادیویی UPI مشاهده شده است.

در اوایل کار خود در CBS News ، جوزلوف به عنوان نویسنده با والتر کرونکیت و دن راتر ، دو مرد افسانه ای که تأکید آنها بر اعتماد و روزنامه نگاری صریحاً بر حرفه ژوزلوف تأثیر گذاشته بود ، شروع به کار کرد.

هیچ کس از داستان های دشوار اجتناب نمی کند ، پوشش خبری جوزلوف بر اخبار پیشگام هم در ایالت و هم در سراسر جهان تمرکز دارد. یوزلوف در هنگام انتصاب در مسکو ، حمله شوروی به افغانستان از جمله تحریم المپیک 1980 مسکو توسط ایالات متحده را پوشش خبری داد. در همان سال ، وی هنگام تشکیل اتحادیه صنفی همبستگی لخ والسا اولین خبرنگار شبکه آمریکایی در لهستان بود. .

جوزلوف در طول اقامت خود در CBS برای توكیو ، خبرهای اصلی روز را از جمله سرنگونی پرواز 007 توسط شوروی ، نشت گاز از بوپال ، سرنگونی فردیناند ماركوس رئیس جمهور فیلیپین و مرگ هیروهیتو امپراتور ژاپن استادانه گزارش كرد. در سال 1984 ، گزارش ترور نخست وزیر هند ، ایندیرا گاندی ، جایزه مشترک امی را برای وی به ارمغان آورد. او در سال 1991 از خارج از کشور بازگشت و نقش مهمی در هماهنگی پوشش خبری CBS درباره جنگ خلیج فارس داشت.

گوردون یوزلوف
گوردون یوزلوف

اخبار CBS


جوزف لوف حتی پس از کار در CBS News همچنان به اهمیت روزنامه نگاری در زندگی مردم ، به ویژه در جامعه خود در Westport ، Connecticut ، پایبند بود. در سال 2003 ، وی WestportNow ، یکی از اولین وب سایت های خبری جامعه آمریکایی را ایجاد کرد. تحت هدایت یوزفلوف ، این سایت به شهر کمک کرد تا جهش های عمده ای در فن آوری ایجاد کند ، و پوشش مورد نیاز رویدادها و طوفان های محلی را که شهر وست پورت را برای آن بسیار بهتر کرده هماهنگ کند.

جیمز لوموزیو ، سردبیر دبیر در WestportNow.com ، که سالها با یوسلوف همکاری کرده است ، گفت: “من افتخار همکاری با گوردون جوزلوف را داشتم که در این خط مقدم جامعه آنلاین قرار داشتم.” “او هدفش ایجاد یک تاریخ دیجیتالی از وستپورت ، زادگاهش بود. او آن را تماشایی کرد.”

لوموزیو گفت: “او مرد خوبی بود ، مردی واقعاً خوب و همیشه عینی بود. او با معتمدترین مرد آمریكا كار می كرد: والتر كرانكیت.”

در سال 2005 ، یوزلوف به عنوان اولین نامزد وستپورت انتخاب شد ، موقعیتی که معادل عملکرد شهردار است. وی بیش از هشت سال به عنوان اولین نامزد فعالیت کرد تا اینکه در سال 2013 سمت خود را ترک کرد.

ژوزلوف در بیانیه ای ضمن اعلام تصمیم خود مبنی بر عدم کاندیداتوری برای انتخاب مجدد ، گفت: “من به عنوان شخصی که در وستپورت بزرگ شدم ، برای دو دوره به عنوان مدیر ارشد اجرایی خدمت به همشهریانم افتخار و امتیاز ویژه ای بود.” “من عمیقاً مدیون اعتمادی هستم که به من نسبت داده اید. چالشها بسیار زیاد بوده است ، اما مزایای آن در شهری که من با افتخار آنرا خانه صدا می کنم بیشتر بوده است. من مشتاقانه منتظر می مانم که بیشتر وقت خود را با خانواده بگذرانم ، مدتی را سپری کنم و فرصتهای دیگر را دنبال کنم. “

جوزلوف پس از ترك نقش خود به عنوان كانديداي اول ، به سمت نخستين حرفه خود بازگشت و مجدداً مدير سردبيري را بر عهده گرفت. از خواهرانش جیل و جودی ، برادر مایکل ، همسر سابق و بهترین دوست سوزی جوزلوف استارک ، دختر آنا لیزا ، پسر بن و شش نوه: اولیس ، سام ، دلفین ، چارلی ، تالولا و لوئیز ، از جوزلوف جان سالم به در برد.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر