[ad_1]

(CBS News) یان پیترسن ، خبرنگار خارجی سابق تلویزیون و رادیو CBS و همسر خبرنگار CBS News باری پترسن ، شنبه در سن 63 سالگی بر اثر بیماری آلزایمر در اوایل زندگی درگذشت.

Jan_Chorlton.jpg
ایان چورلتون ، در دوران تصدی خود به عنوان گزارشگر تلویزیونی در دهه های 1980 و 1990.

اخبار CBS


جان در نشریه های CNN ، ABC و CBS News با نشریات در توکیو و مسکو کار کرده است ، در حرفه روزنامه نگاری که به عنوان نویسنده اخبار نیمه وقت در زیرمجموعه CBS KIRO در سیاتل آغاز شد ، قبل از اینکه تهیه کننده ، گزارشگر و مجری شود. زیر نام دوشیزه اش ، ایان چورلتون.

هشت سال پیش ، او به بیماری آلزایمر زودرس مبتلا شد ، بیماری که تقریباً 250،000 آمریکایی زیر 65 سال را مبتلا می کند. داستان احساسی از چگونگی مبارزه او و خانواده اش با اثرات این بیماری در کتاب باری پترسن در سال 2010 ، داستان یان ، و در اخبار صبح یکشنبه در مورد اینکه چگونه بیماری آلزایمر مسیر زندگی نزدیک به سه دهه زندگی آنها را تغییر داده است.

باری پترسن روز دوشنبه نوشت: “ایان پر جنب و جوش و سرزنده بود ، ویژگی هایی که حتی پس از تشخیص در سال 2005 نیز حفظ کرد و وقتی او را در یک مرکز پشتیبانی زندگی در سال 2008 قرار دادم ، آن را با خود برد.” “اما این یک بیماری بود که ابتلای او به این روشهای کوچک ، 10 تا 15 سال قبل از همه اینها آغاز شده بود. این روش موذی و زننده بیماری آلزایمر است.”

داستان یکشنبه صبح که در اصل در تاریخ 20 ژوئن 2010 پخش شد ، جان را در یک مرکز حمایت از زندگی در دنور ، جایی که زندگی می کند ، در واحد آلزایمر نشان می دهد.

این داستان در سال 2011 جایزه ادوارد آر مورو را از آن خود کرد و نامزد دریافت جایزه امی شد.

باری گفت: “این آهنگ تا حدی برای صدها هزار خانواده ای که با بیماری آلزایمر سر و کار دارند طنین انداز است که تقریباً سه سال بعد ، هنوز غریبه ها بیرون می روند و در مورد آن با من صحبت می کنند و اغلب از حال من می پرسند.”

“جان دوست داشت با مردم در تلویزیون ارتباط برقرار کند. طنز غم انگیز این است که این داستان در مورد او در زمانی که بیماری به این معنی بود که جان دیگر نمی توانست بداند که زندگی او چه خیرات باورنکردنی داشته است بسیار به او رسید و آن را لمس کرد.”

پترسن می نویسد که همسرش قاطعانه اعتقاد دارد که “روح انسان در بسیاری از نقاط در سفر است و زمان ما در اینجا تنها یک است. بنابراین ، اگر او امروز اینجا بود ، به همه ما اطمینان می داد – با لبخند شیطانی و عمیق چشمهای زیبا – که او رفته است … او فقط ادامه داد. “

برای تماشای داستان ایان از یکشنبه صبح ، روی پخش کننده ویدیو زیر کلیک کنید.


از سال 2010: داستان ایان – عشق ، گمشده توسط الجر …

09:55

برای اطلاعات بیشتر:

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر

کولر گازی اقساطی