“یکی از نادرترین پستانداران دریایی” روی زمین مردگان ساحل کارولینای شمالی را شستشو می دهد


سرویس پارک ملی می گوید دانشمندان در تلاشند تا علت مرگ یک گوساله نهنگ متعلق به “یکی از نادرترین پستانداران دریایی” در جهان را پس از گیر افتادن در ساحل حاشیه بیرونی کارولینای شمالی پیدا کنند. زیست شناسان کالبد شکافی را انجام دادند نهنگ راست آتلانتیک شمالی گوساله و روز شنبه نمونه DNA گرفت.

سرویس پارک ملی Cape Lookout National Seachore خبر مرگ نهنگ را در صفحه فیس بوک خود منتشر کرد. نهنگ های راست به شدت در معرض خطر هستند. خدمات پارک می گوید فقط حدود 360 از حیوانات هنوز زنده هستند و هر سال حدود پنج یا شش گوساله متولد می شوند.

кит.jpg
یک گوساله نهنگ مستقیم در کنار ساحل در پیش زمینه قرار دارد در حالی که دو نفر از دانشمندان با بیل در اطراف آن در ماسه ها حفاری می کنند. 3 نفر دیگر در گروه در زمینه پردازش برخی از نمونه هایی که از گوساله گرفته اند کار می کنند.

دفتر پارک ملی در ساحل ملی در Cape Lookout


NOAA روز دوشنبه در یک خبر گفت: “هر گوساله نهنگ راست جدید امید زیادی برای این گونه در معرض خطر انقراض دارد و تلفاتی از این دست تأثیر بسزایی در بهبود آنها دارد.” “در سالهای اخیر ، جمعیت آنها با کاهش چشمگیر و مرگ و میر زیاد در میان جوانان و بزرگسالان روبرو شده است.”

NOAA گزارش داد که گونه نهنگ از سال 2017 “مرگ غیرمعمول” را تجربه کرده است ، در این مدت حداقل 32 نهنگ مرده و 13 نهنگ به شدت زخمی گزارش شده است.

NOAA گفت: “این بیش از 10 درصد بقیه افراد است.”


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*