یک تحقیق نشان می دهد با وجود تعداد بیشتری از رهبران زن ، جامعه معتقد است که مردان برای نقش های رهبری مناسب ترند


مطالعه جدیدی که توسط رهبران سیاسی زن و کانتار ، سازندگان شاخص ریکیاویک برای رهبری ، نشان می دهند که نابرابری در نوع نگاه جامعه به رهبری پابرجاست. این مطالعه نشان داد که علیرغم جنبش های جهانی که خواستار برابری بیشتر هستند ، جامعه در یک سال گذشته در رفتار با رهبران زن پیشرفت بیشتری نکرده است.

این نظرسنجی در کشورهای G7 – ایالات متحده ، کانادا ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، ژاپن و انگلستان – و همچنین در هند ، کنیا و نیجریه در حال انجام است.

شاخص ریکیاویک 23 بخش مانند مراقبت های بهداشتی ، رسانه ها و سرگرمی ، بانکداری و صنعت فناوری را درجه بندی می کند ، تا حدی که جامعه در مقایسه با مردان با زنان در پست های رهبری احساس راحتی می کند.

این شاخص از 2000 بزرگسال در سن کار می پرسد: “آیا فکر می کنید زنان یا مردان برای هر یک از بخش ها یا صنایع زیر مناسب تر برای موقعیت های رهبری هستند؟” پاسخ دهندگان می توانند مردان ، زنان یا هر دو را انتخاب کنند.

نمره 100 به معنای توافق کامل است که زن و مرد به طور یکسان برای رهبری مناسب هستند. این شاخص توضیح می دهد که هر نمره زیر 100 “تعصب را نشان می دهد”.

بخشهایی مانند رسانه و سرگرمی (با نمره 81) ، علوم (همچنین 81) و بانک و امور مالی (80) بالاترین امتیاز را کسب کردند ، این بدان معناست که زنان عمدتاً – گرچه جهانی نیستند – به عنوان رهبرانی مناسب دیده می شوند در این مناطق

حتما بخوانید:
قلعه اردلان را برای بازدید عموم آماده کنید * صحت نیوز

اما علی رغم رتبه بندی در سطح بالا ، مدیریت بانکی و مالی همچنان مردانه است. براساس این شاخص ، زنان کمتر از 2٪ از مدیران اجرایی بانک ها را نمایندگی می کنند و تنها 20٪ از صندلی های هیئت مدیره بانک ها و سازمان های نظارتی را به خود اختصاص می دهند.

در رتبه بندی بعدی قوه قضاییه (با نمره 79) ، فناوری پیشرفته و هوش مصنوعی (78) و همچنین فناوری فضایی و مهندسی (هر دو 72) قرار دارند. بخش بهداشت با وجود اینکه سه چهارم نیروی کار در این بخش را زنان تشکیل می دهند ، با توجه به این شاخص ، در مکان 18 با نمره کل 71 قرار گرفت.

این مطالعه نشان داد که انگلستان و کانادا بیشترین دیدگاه مترقی را با نتایج کلی 81 دارند.

ایالات متحده 76 امتیاز داشت ، یک امتیاز بیشتر از سال گذشته.

به طور کلی ، میانگین امتیاز کشورهای G7 73 برابر با سال گذشته است. نتایج در آلمان ، فرانسه و ژاپن از 2019 تا 2020 چندین واحد کاهش می یابد.

این مطالعه یک شکاف جنسیتی را نشان داد ، از نظر زنان نسبت به رهبران زن مطلوب تر از مردان است. زنان مسن (55 تا 65 سال) بالاترین امتیاز را در 79 سال کسب کردند ، در حالی که مردان جوان (18 تا 34 سال) کمترین امتیاز را در 67 سال به دست آوردند.

در این گزارش آمده است: “افراد جوان تر به طور كلی از نظر عقاید ترقی نمی كنند.”

این نظرسنجی همچنین از پاسخ دهندگان می پرسد که با زنی که یکی از بالاترین مناصب قدرت را در یک کشور دارد ، به عنوان رئیس دولت یا به عنوان مدیر اجرایی یک شرکت بزرگ ملی ، احساس راحتی می کنند.

حتما بخوانید:
لئونارد لودر از Estée Lauder ، به عنوان مادر و شمایل

در ایالات متحده ، 69٪ اظهار داشتند که با یک زن به عنوان مدیرعامل راحت هستند ، اما کمتر – 62٪ – با یک زن به عنوان رئیس دولت احساس راحتی می کنند.

این مطالعه قبل از سناتور انجام شد کامالا هریس اولین زنی شد که انتخاب شد به دفتر معاون رئیس جمهور ایالات متحده.

میشل هریسون ، مدیر اجرایی اداره عمومی کانتار ، گفت که این سومین سالی است که مطالعه انجام می شود و “دیدن عدم پیشرفت چشمگیر است.”

هریسون در این مطالعه گفت: “سال 2020 یک سال آشفتگی قابل توجه اجتماعی بوده است. ما متعهد به ارائه شواهدی برای درک بهتر کجای پیشرفت در جهت برابری هستیم و همانطور که امسال شاهد آن بودیم ، کجا نیست.” “شواهد ابزاری اساسی برای ارزیابی جایی است که سیاست ها و مداخلات بخش دولتی و خصوصی می تواند تأثیرگذار باشد.”

نتایج شاخص رهبری ریکیاویک در ارائه شد مجمع جهانی رهبران زن، که در عمل امسال از 9 تا 11 نوامبر 2020 اتفاق می افتد. وزیر امور خارجه سابق و نامزد ریاست جمهوری هیلاری کلینتون در این مراسم سخنرانی می کند دوشنبه


با هیلاری کلینتون و ملان در کنار آتش گپ بزنید …

16:47

امسال چندین رهبر زن به دلیل مقابله با بیماری همه گیر جهانی COVID-19 با نخست وزیر نیوزیلند ، جاسیندا آردرن ، مورد ستایش قرار گرفته اند. پیروزی در دوره دوم ریاست جمهوری خود از زمین لغزش پس از موثر است آزاد کردن کشور از ویروس. تایوان به رهبری رئیس جمهور تسای یینگ ون نیز بود توسط متخصصان ستایش شده است به عنوان “یک نمونه عالی از نحوه مقابله با ویروس کرونا”.

علاوه بر پیروزی تاریخی کامالا هریس ، رأی دهندگان آمریکایی تعداد رکورد زنان را برای خدمت در کنگره آمریکا سال آینده انتخاب کرده اند که حداقل 129 کرسی در روز انتخابات کسب کرده است.


منبع: elitenews.ir