[ad_1]

اخیراً شهری در شمال ژاپن گرفتار خرس های وحشی بی شماری شده است که در محله ها پرسه می زنند و اهالی را متحجر می کنند. به گزارش رویترز ، در تلاش برای جلوگیری از حملات ، شهر تاکیکاوا گرگهای رباتیک وحشتناکی را نصب کرده است تا خرس ها را زوزه زده و آنها را بترساند.

به گفته تلویزیون ملی NHK ، ساکنان تاکیکاوا ، واقع در شمالی ترین جزیره هوکایدو ، بیشتر نگران پتانسیل خرس ها هستند ، زیرا مشاهدات در این کشور به بالاترین سطح پنج ساله رسیده است. در سال جاری دهها حمله گزارش شده است که دو حمله منجر به مرگ شده است ، و منجر به جلسه فوق العاده دولت در ماه گذشته برای رسیدگی به این موضوع شد.

یک ربات به نام Monster Wolf برای ترساندن خرس هایی که در استان تاکیکاوا به یک مزاحمت خطرناک تبدیل می شوند ، نصب شده است.
یک ربات به نام Monster Wolf ، مجهز به سنسورهایی که می تواند خرس ها یا انگل ها را تشخیص دهد ، در تلاش برای ترساندن خرس هایی است که به یک دردسر خطرناک در این استان تبدیل می شوند ، در Takikawa در شمالی ترین جزیره اصلی هوکایدو ژاپن.

کیودو / روترها


متخصصان حفاظت از محیط زیست اظهار داشتند که افزایش حملات خرس ممکن است به دلیل کمبود شاخ و برگ در صحرا باشد که باعث شده خرس ها قبل از خواب زمستانی در جستجوی غذا به شهرها نزدیک شوند. بر اساس اعلام صندوق جهانی حیات وحش جنگل زدایی و متعاقب آن از بین رفتن زیستگاه فقط این مسئله را بیشتر کرده است.

در پاسخ ، شهر در ماه سپتامبر چندین ربات به اصطلاح “گرگ هیولا” را خریداری و نصب کرد. مقامات اخیراً گفته اند از آن زمان تاکنون گزارشی از برخورد خرس گزارش نشده است.

مترسک ها دارای بدن پشمالو ، چهار پا ، یال های بور و چشم های قرمز براق هستند. در صورت فعال شدن حسگرهای حرکتی ، آنها سر خود را حرکت داده ، چراغ چشم هایشان را چشمک می زنند و حداکثر 60 صدای وحشتناک از جمله زوزه را تولید می کنند.

اوتا سیکی ، شرکت پشت دستگاه ، به رویترز گفت که از سال 2018 نزدیک به 70 ربات را فروخته است. آنها در مکان های مختلف ژاپن برای محافظت از محصولات و محله ها در برابر حیات وحش واقع شده اند.

طبق گزارش The Mainichi ، روبات های تاکیکاوا اولین باری است که در تلاش برای محافظت از انسان در مقابل خانه ها نصب شده اند.

یوجی اوتا ، رئیس اوتا سیکی ، به The Mainichi گفت: “ما می خواهیم به خرس ها بگوییم ،” سکونتگاه های انسانی در جایی که شما زندگی می کنید نیستند “و به خرس ها و انسانها کمک می کنیم.[ad_2]

منبع: elitenews.ir