یک قرارداد محرک جدید نزدیک است – در اینجا معنی آن برای مزایای بیکاری چیست


با برنامه های عمده بیکاری فدرال برنامه ریزی شده تا پایان سال منقضی می شود، س isال این است که با ادامه بیکاری بالا چه عواملی می تواند جای آنها را بگیرد اقتصاد ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد و میلیون ها آمریکایی در تلاشند تا زندگی خود را تأمین کنند.

در واشنگتن دی سی ، دو پیشنهاد رقابتی در این هفته ارائه شد ، اگرچه هر یک از آنها سطح حمایت قابل توجهی از بیکاران را ارائه می دهد. اولی یک طرح کنگره دو حزبی 908 میلیارد دلاری که کمک به بیکاران ، مشاغل و دولتهای ایالتی و محلی را در اولویت قرار می دهد. مورد دوم ابتکار عمل کوچکتر جمهوری خواهان است که بر کمک به فعالیت در بازار و در عین حال محدود کردن مواجهه قانونی آنها با دادخواست های ویروس کرونا متمرکز است.

بسته محرک بزرگتری در پیش است ، رئیس جمهور نانسی پلوسی و رهبر اقلیت سنا چاک شومر گفتند که این پیشنهاد باید مبنای هرگونه مذاکره بعدی باشد. این طرح همچنین مورد حمایت چندین سناتور جمهوری خواه قرار گرفت. Pelosi در روز جمعه گفت که من می خواهم پیوست کنم قانون جدید برای کاهش ویروس کرونا در لایحه بودجه دولت ، که قرار است هفته آینده برای جلوگیری از تعطیلی دولت تصویب شود.

اگرچه رئوس مطالب نهایی در مورد محرک همچنان در Capitol Hill مورد بحث است ، اما بسیاری از کارشناسان نیاز واضح به تسکین اقتصادی اضافی را می بینند. رشد شغلی ماه گذشته به شدت کند شد با رشد ویروس کرونا.

اندرو استتنر ، کارشناس مزایای بیکاری در بنیاد قرن ، یک اتاق فکر مترقی ، گفت: “ما هنوز در شرایطی هستیم که کمتر از 19 میلیون نفر در برنامه های اصلی بیکاری مطالبه مزایا می کنند.” “افراد زیادی مدتهاست که بیکار شده اند و بنابراین در پایان طنابهای خود هستند.”

حتما بخوانید:
410 میلیارد تومان برای زیرساخت های عشایری کگیلو و بویر احمد اختصاص یافت - خبرگزاری آنلاین

به طور ایده آل ، اشتتنر گفت ، كنگره شش ماه دیگر از مزایای اصلی ارائه شده توسط قانون Coronavirus Aid، Aid and Security Security یا CARES را تأیید می كند. این می تواند یک پل مالی برای کارگران فراهم کند تا زمانی که واکسیناسیون به طور گسترده در دسترس باشد ، در آن زمان مشاغل مانند رستوران ها و هتل ها می توانند دوباره استخدام کنند.

برنامه های بیکاری که در تاریخ 26 دسامبر حذف می شوند ، برنامه کمک به بیکاری (PUA) است که به کارگران خوداشتغال و گیگا کمک می کند و برنامه جبران خسارت بیکاری اضطراری (PEUC) ، مزایای هفته ای بیش از 26 هفته معمول که ایالت به کارگران بیکار ارائه می دهد.

هیچ یک از پیشنهادهای تشویقی شش ماه مزایای اضافی برای هر دو برنامه ندارد. کارشناسان می گویند ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن و کنگره جدید در ژانویه می توانند در مورد بسته محرک سخاوتمندانه تر در اوایل سال 2021 توافق کنند.

آنچه در هر طرح تشویقی برای بیکاران پیشنهاد می شود در اینجا است.

طرحی دو جانبه برای 908 میلیارد دلار

این طرح با حمایت سناتورهایی از جمله جو مانچین ، دموکرات از ویرجینیا غربی و میت رامنی ، جمهوری خواه از یوتا ، 180 میلیارد دلار مزایای بیکاری فراهم می کند.

حتما بخوانید:
کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی

این دومین سهم بزرگ این طرح به همراه 288 میلیارد دلار بودجه برای مشاغل کوچک خواهد بود. به گفته واشنگتن پست ، این پول 300 دلار اضافی در هفته برای مزایای بیكاری و همچنین مزایای بیكاری ایالتی ادامه خواهد داشت.

اشتنر گفت: 180 میلیارد دلار “برای افزودن 13 هفته دیگر سود به PEUC ، هم كارگران W2 و PUA و هم افرادی كه واجد شرایط كمك دولتی نیستند” كافی است.

به عبارت دیگر ، کارگران بیکار می توانند به جای پایان یافتن در پایان دسامبر ، مزایای خود را تا ماه مارس مشاهده کنند.

طرح “هدف” مک کانل

برنامه دوم پیشنهادی این هفته توسط سناتور میچ مک کانل ، جمهوریخواه از کنتاکی ارائه می شود که وی آن را کمک “هدفمند” توصیف کرد. برنامه وی PUA و PEUC را به مدت یک ماه تا 31 ژانویه تمدید خواهد کرد و سپس مزایای دو ماه بعد را حذف می کند.

با این حال ، تعلیق دو ماهه پس از 31 ژانویه فقط در اختیار افرادی خواهد بود که مزایای خود را تمام کرده اند. به عبارت دیگر ، اگر در ابتدای همه گیری شغل خود را از دست داده باشید و مزایای بیکاری واجد شرایط خود را از بین ببرید ، پس از 31 ژانویه واجد شرایط مزایای اضافی نخواهید بود.

پیشنهاد مک کانل همچنین شامل سپری برای مسئولیت تجاری برای محافظت از آنها در برابر پرونده های قضایی در صورت آلوده شدن کارگران به ویروس کرونا در حین کار است. این باعث مخالفت مدافعان مصرف کننده و کارگران شد.

میشل اورمور ، تحلیلگر ارشد سیاسی پروژه قانون کار ملی گفت: “مک کانل احتمالاً از هیچ چیز بدتر است زیرا فقط یک ماه تمدید دارد و دارای سپر مسئولیت است.” “این افراد را مجبور خواهد کرد در صورت آسیب دیدگی به مشاغل آلوده به COVID برگردند و انگیزه بسیار کمی برای مشاغل ایجاد کنند.”
منبع: elitenews.ir