یک لحظه فرض کنیم در حال فیلمبرداری از جام جهانی هستند * سرخات نیوز


در این دوره بیست و نهم جشنواره تربیت بدنی جوانان که از 18 شهریورماه آغاز شده و تا آذرماه ادامه دارد با تمایز ویژه در حال برگزاری است. رویکردی که منجر به حذف قسمت رقابتی از دوره پایانی این رویداد شد. اما چقدر با بخش رقابتی ناسازگار بود؟

به گزارش خبرنگار گروه هنرهای بدنی سرخات نیوز، جشنواره هنرهای بدنی جوانان در کنار جشنواره هنرهای بدنی فجر یکی از رویدادهای مهم در عرصه هنرهای بدنی محسوب می شود، اما هنوز آنچنان شناخته شده و مورد قبول هنرمندان نیست. همانطور که باید باشد.

اگرچه دلایل این اتفاقات در حوزه هنرهای فیزیکی ناشناخته مانده است، اما برخی از منتقدان می گویند که حذف بخش رقابتی جشنواره هنرهای بدنی برای جوانان، اگرچه ممکن است انگیزه ای برای گسترش درک آن باشد، کارساز نیست. این ایده خوبی است. به نظر نمی رسد. اما برخی معتقدند رقابت واقعی با هنر ناسازگار است و هماهنگی را به ویژه در میان جوانانی که در گروه های سنی مختلف شرکت می کنند، از بین می برد.

در همین راستا و برای بررسی این سوال با روحال شمسی زاده گفت و گو کرده و برای جشنواره مجسمه سازی به سراغ این هنرمند رفتیم.

ربیف نمک را بالا می برد!
شمسی زاده با اشاره به اینکه رقابت جزء لاینفک جشنواره است، می گوید: رقابت بین یک فرد و یک هنرمند همیشه جذاب است، اگرچه برخی همیشه فکر می کنند هنر رقابتی نیست. اما واقعیت این است که رقابت سر و صدا و هیاهو ایجاد می کند و از طرف دیگر معمولا افرادی که جایزه می گیرند آن جایزه را در رزومه خود می گذارند و بعد رزومه خود را هر کجا که بخواهند ارائه می دهند مثل اینکه می گویند جایزه جشنواره را برده اند. تربیت بدنی، و چنین فرصتی وجود دارد.
وی ادامه می دهد: «دوستان احساس کردند که جشنواره غیررقابتی است و بحث بین شرکت کنندگان باعث تعمیق بحث می شود که این هم یک نگاه است و باید جنبه های مختلف مسابقه از دید حذف شود.

حتما بخوانید:
تصمیمات جلسه کمیته شرایط اضطراری آلودگی هوا پایتخت تشریح شد - خبرگزاری اطلاعات آنلاین

در این زمینه بخوانید:

آیا می توانید در نتیجه این دیمون یک مدیر باشید؟

از شمسی زاده پرسیده شد که آیا او در راهپیمایی همدردی دالمتو بکشا بهیکی شرکت کرده است؟ وی می گوید: «به نظر من باید جامعه آماری تهیه کنیم و این سیاست را بررسی کنیم. در سال 29، به طور سنتی، KKK از این سال بازدید کرد. به نظر من باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود و شرکت ها باید از آن بهره ببرند.»

سیاستمداران ریسک نمی کنند
داور بیست و نهمین جشنواره هنرهای زیبای جوانان می گوید: این موضوع باید حل شود. قدرت در راه است شما روی افراد سرمایه گذاری می کنید و این افراد در نهایت به شرکای حرفه ای تبدیل می شوند.
وی ادامه می دهد: افرادی هستند که در اقدامات هنری حضور فعال داشتند. بحث معلم با معلم واقعا سخت است. فردی که می خواهد تدریس کند باید اطلاعات کلی در مورد آن داشته باشد. سیاستمداران معمولا هیچ ریسکی نمی کنند و وقتی می خواهند فرد جدیدی را جذب کنند، همیشه به جوانب مثبت و منفی فکر می کنند.
شمسی زاده می افزاید: از خطر استفاده از افراد جدید در آموزش و پرورش خودداری کنید، این امر منجر به تکرار زیاد برخی نام ها می شود. باید فاصله را محدود کنید، اینطور نیست که هر فصل 1 سری داور بیایند و سیکل داوری کندتر باشد. من فقط مشکل را برای شما توضیح می دهم. تجربه عامل مهمی در آموزش هنر است، اما داوران و معلمان باید از افرادی با تجربه کم و بیش تشکیل شوند.

حتما بخوانید:
کمیته مشورتی CDC می گوید اولین واکسن ها باید به کارکنان مراقبت های بهداشتی و ساکنان مراقبت های طولانی مدت برسد

مخاطب مدرسه نیست
این هنرمند و مجسمه ساز با اشاره به اینکه اکثر شرکت کنندگان از سه دانشگاه هستند، می گوید: جشنواره جوانان در واقع رویدادی است که به صورت کارگاهی و آموزشی برگزار می شود و به همین دلیل چیزی که برای انتخاب در نظر گرفته می شود این بود که فقط از اوست. کار، امکان ندارد یک هنرمند قبل از جشنواره اثری خلق کند و مثلا یک سال روی آن کار کند، اگر برای نمایشگاه باشد، این اثر را انتخاب می کنیم.
وی ادامه می دهد: امسال تاکید بیشتری بر ارائه چنین فرصتی شد و دو قرارداد در این زمینه منعقد شد. یکی – آنها بخش رقابتی را حذف کردند، دیگری – نیازی به نتیجه گیری نبود. تاکید کردیم که جشنواره جوانان هنرهای تزئینی و کاربردی یک رویداد مستر کلاسی است.

شمسی زاده می افزاید: مجسمه سازی رشته بسیار خاصی است زیرا در هنرستان ها و دبیرستان ها چنین رشته هایی نداریم و بخشی از مخاطب که باید از مدارس باشد، کاربردی نیست. مخاطب از مدارس نیست، بلکه از سه دانشگاه است. در سال هایی که من بودم شرکت کنندگان عمدتا از سه دانشگاه تهران، هنر و نیشابور بودند و الان افرادی داشتیم که از مناطق دیگر آمده بودند و شرکت می کردند، اما معمولاً در سال هایی که من آنجا بودم. در آنجا اکثر شرکت کنندگان از سه دانشگاه هستند و این افراد بیشتر هنرمندانی هستند که اصول مجسمه سازی را در دانشگاه آموخته و مشهور هستند.

این هنرمند در پایان درباره رویکرد پژوهشی- نظری جشنواره خاطرنشان می کند: این افراد پروژه های خود را آوردند و این طرح ها در نهایت با رویکرد پژوهشی-نظری در پارک اجرا شد و مقرر شد نمایشگاهی با دیگران برگزار شود. گروه ها. همچنین “. “

انتهای پیام

Leave a Comment