[ad_1]

یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله پزشکی The Lancet Psychiatry نشان می دهد که COVID-19 ممکن است با بسیاری از اثرات بهداشت روان در بیماران همراه باشد.

طبق مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه آکسفورد انجام شده است ، تشخیص COVID-19 با افزایش میزان تشخیص همراه است با چندین بیماری و اختلالات روانپزشکی ، از جمله اضطراب ، بی خوابی و زوال عقل.

محققان می گویند اثرات سلامت روان COVID-19 هنوز به طور دقیق اندازه گیری نشده است ، اما به طور گسترده ای پیش بینی شده است.

پال هریسون ، استاد دانشگاه آکسفورد ، که روی این مطالعه کار می کرد ، به CBS News گفت: “ما در درجه اول علاقه مند بودیم که آیا افراد مبتلا به COVID-19 بیشتر در معرض خطر ابتلا به اختلالات روانی هستند”. .

هریسون گفت: محققان سعی کردند با بررسی درصد تشخیص روانپزشکی در بیماران در سه ماه پس از تشخیص COVID-19 ، به این سوال پاسخ دهند.

این گروه از شبکه تجزیه و تحلیل TriNetX استفاده می کنند که داده های پرونده الکترونیکی پزشکی 54 سازمان بهداشت و درمان در ایالات متحده را جمع آوری می کند. این شامل اطلاعات مربوط به 69.8 میلیون بیمار است – 62354 نفر از آنها از 20 ژانویه تا 1 آگوست با COVID-19 تشخیص داده شده اند. چه تعداد از این بیماران با اختلال روانپزشکی تشخیص داده شده اند.

در مقایسه ، محققان همچنین فرکانس تشخیص اختلالات روانپزشکی را در بیمارانی که شش رویداد دیگر بهداشتی مانند آنفولانزا ، عفونت های تنفسی یا شکستگی بزرگ استخوان را تجربه کرده اند ، اندازه گیری کردند.

“مهم است که سعی کنید چه چیزی را آزار دهید ممکن است به دلیل COVID باشد یا چه چیزی می تواند ناشی از محیطی باشد که ما در آن زندگی می کنیم “، هریسون توضیح داد.

محققان به دنبال تشخیص زوال عقل ، بی خوابی ، اضطراب و اختلالات خلقی در بیماران مبتلا به COVID-19 و همچنین در کسانی که با شش بیماری بهداشتی دیگر که به عنوان یک گروه کنترل بودند ، تشخیص داده شدند.

هریسون گفت: “در 90 روز پس از تشخیص ، حدود 18٪ یا تقریباً از هر 5 نفر مبتلا به COVID یك نوع تشخیص روانپزشكی دریافت كردند – بالاترین آن اختلال اضطراب است.”

وی گفت: حدود 6٪ از بیماران مبتلا به COVID-19 که هرگز با اختلال روانپزشکی تشخیص داده نشده بودند ، در طی سه ماه از دریافت COVID-19 با یک نفر تشخیص داده شدند. اغلب اوقات ، دوباره ، اضطراب بود.

هریسون گفت: دو علت احتمالی اختلالات روانپزشکی مرتبط با COVID-19 وجود دارد. وی افزود: “یك احتمال وجود دارد كه تأثیر مستقیم ویروس در ایجاد علائم وجود دارد. شاید آنچه ویروس می تواند در مغز برخی افراد انجام دهد یا سیستم ایمنی بدن برخی از افراد چگونه به مبارزه با ویروس پاسخ می دهند.” ، او گفت.

“برخی از اشارات وجود دارد که این ممکن است برای برخی از افراد یک توضیح بیولوژیکی باشد.”

هریسون گفت ، دلیل احتمالی دیگر می تواند واکنش های روانی باشد که در آن افراد نیاز به تشخیص ویروس دارند.

وی گفت: “واكنشهای روانشناختی افراد باید مبتلا به COVID باشد ، نگرانی در مورد زندگی آنها شاید برای اولین بار باشد ، و نگران آینده باشد – به نوعی COVID فقط مانند یك واقعه استرس زای دیگر عمل می كند ، نه تأثیر ویروسی مستقیم.” .

بر اساس این مطالعه ، در مقایسه با شش بیماری دیگر و رویدادهای سلامتی ، COVID-19 منجر به تشخیص بیشتر اختلال روانپزشکی برای اولین بار شده است.

هریسون با بیان اینکه خیلی سخت است ، گفت: “ممکن است حدس بزنید که در حال حاضر بیشتر استرس دارید وقتی کسی به شما می گوید شما مبتلا به COV هستید بیش از آنچه که اگر کسی به شما بگوید که بیشتر چیزهای دیگر را با خود دارید ، استرس دارید.” این است که بفهمیم آیا این دلیل قطعی است؟

هریسون گفت پس از مطالعه آکسفورد س questionsالات بیشتری برای پاسخ دادن وجود دارد. وی همچنین گفت كه وی مظنون است افرادی كه پس از تشخیص COVID-19 با اختلال روانی تشخیص داده شده اند می توانند از این بیماری بهبود یابند.

وی گفت: “اگر تقریباً هر علت اضطراب و افسردگی دیگری را كه می توانم به آن فکر كنم بررسی كنید ، تعداد قابل توجهی از افراد با گذشت زمان و یا درمان بهبود می یابند.” “در عمل بالینی خودم ، در بازماندگان COVID که دیده ام ، من مطمئناً برخی از افراد را دیده ام که به وضوح در حال پیشرفت هستند و دیگران را که به وضوح پیشرفت نمی کنند.”

وی ادامه داد: “من گمان می كنم كه تعدادی نتیجه به دست خواهد آمد و ما به مطالعات طولانی مدت احتیاج داریم كه بتوانیم واقعاً این را با گذشت زمان اندازه بگیریم.”

هریسون گفت که قسمت دوم مطالعه آکسفورد این است که آیا این افراد س askال می کنند: آیا افرادی که در حال حاضر یک تشخیص روانپزشکی دارند بیشتر از افرادی که تشخیص روانپزشکی ندارند در معرض خطر ابتلا به COVID-19 قرار دارند؟

هریسون گفت: “با کمال تعجب ، جواب مثبت است.” “افرادی که در یک سال قبل از COVID تشخیص روانپزشکی داشتند … در حدود 65٪ بیشتر از افراد بدون تشخیص روانپزشکی مبتلا به COVID تشخیص داده می شوند.”

هریسون گفت که او و همکارانش از این یافته متحیر مانده اند. وی گفت: “آیا این فقط به این دلیل است که افراد دارای مشکلات روانپزشکی نیز دارای مشکلات بدنی بدتری هستند؟”

برای تعیین این ، تیم تحقیق عوامل سلامت جسمی را کنترل کردند – و اثر از بین نرفت. هریسون گفت: “بنابراین به نظر می رسد ارتباطی بین تشخیص روانپزشکی و خطر ابتلا به COVID-19 وجود دارد.”

وی ادامه داد: “کمی شبیه قسمت اول مطالعه ، در واقع دو توضیح برای این وجود دارد.” “یکی این است که بین عواملی که شما را در برابر بیماری روانی آسیب پذیر می کنند و عواملی که شما را در معرض ابتلا به COVID قرار می دهد ارتباط وجود دارد.” به عنوان مثال ، وی توضیح داد ، التهاب می تواند در هر دو بیماری نقش داشته باشد.

اما عوامل دیگری که اندازه گیری آنها دشوار است ، مانند سبک زندگی یا رفتار ، ممکن است در بیماری های روانپزشکی و سایر بیماری ها مانند COVID-19 نقش داشته باشد. وی گفت: “این ممکن است توضیح دهد که چرا آنها بیشتر از ابتلا به COVID آسیب پذیر هستند.” “اگر از یک احتمال ساده استفاده کنیم ، ممکن است آنها دریابند که در شرایط کمی شلوغتر زندگی می کنند و بنابراین شانس بیشتری برای ابتلا به ویروس دارند.”

هریسون گفت: “نکته مهم این است که ممکن است یک بیماری روانی وجود داشته باشد که شما را در معرض خطر ابتلا به COVID قرار دهد که ممکن است یکی از این عوامل مرتبط باشد.”

مطالعه دیگری که در شماره ژوئن روانپزشکی Lancet منتشر شد ، 153 بیمار را که با موارد شدید COVID-19 در بیمارستان بستری شده بودند ، بررسی کرد تا ببینند آیا عوارض عصبی یا روانی مرتبط با ویروس دارند یا خیر. این مطالعه نشان داد که 125 نفر از بیماران این کار را انجام داده اند.

بیش از 60٪ بیماران سکته مغزی داشتند که بیشتر آنها در بیماران 60 ساله یا بیشتر اتفاق افتاد.

طبق یک مطالعه ژوئن ، حدود یک سوم بیماران “حالات ذهنی تغییر یافته ای مانند التهاب ، روان پریشی و علائم شبه زوال عقل” داشتند. این شامل علائم گیجی یا تغییر رفتار است.

تقریباً یک چهارم از بیماران با وضعیت ذهنی تغییر یافته با شرایط روانپزشکی تشخیص داده می شوند که مشخص شده “اکثریت قریب به اتفاق” آنها تازه رشد یافته اند. با این حال ، محققان می گویند این احتمال وجود دارد که برخی از آنها به سادگی قبل از ابتلا به ویروس توسط بیمار تشخیص داده نشده باشند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر