یک مقام فرانسوی پلیس پاریس را به تاکتیک های “تکان دهنده” در پاکسازی اجباری اردوگاه مهاجران متهم می کند


پاریس – وزیر کشور فرانسه برخی از تصاویر منتشر شده به صورت آنلاین ، که در آن پلیس دوشنبه شب اردوگاه مهاجران غیرقانونی را در مرکز پاریس پاکسازی کرد ، “تکان دهنده” خواند. وزیر کشور جرالد دارمانین قول داده است که در مورد استفاده پلیس از دستهای سنگین ، واژگون کردن چادرها ، تعقیب مردم در خیابان ها و معترضان و روزنامه نگاران با استفاده از قمه ها تحقیق کند.

مهاجران فرانسه
مهاجران و فعالان در 23 نوامبر سال 2020 در میدان جمهوری در پاریس با افسران پلیس روبرو می شوند ، در حالی که از افسران پلیس فیلمبرداری می شود که مهاجران را هنگام تخلیه اردوگاه موقت در پایتخت فرانسه از چادرهای خود بیرون می اندازند.

الکساندرا هنری / آرمانشهر 56 از طریق AP


دارمانین ، که مسئول همه نیروهای پلیس فرانسه است ، در توییتر خود نوشت که دیدیه لالمن ، رئیس پلیس پاریس ، تماس با بازرسان داخلی را برای برخی اقدامات انجام شده توسط پلیس توصیه کرده است ، اقداماتی که او “غیر قابل قبول” خواند. وی خواستار این شد كه تحقیقات فقط در 48 ساعت به اتمام برسد – و آن را علنی كرد.

حدود 450 پناهنده ، عمدتاً از افغانستان ، دوشنبه شب در اعتراض به پاکسازی اردوگاه بزرگ مهاجران در حومه سنت دنیس ، چادرهایی را در میدان دو ماساژ برپا کرده بودند. این مجوز دهها مهاجر را در جای خواب قرار نداد.

در عرض یک ساعت از ایجاد آن ، رئیس پلیس در پاریس دستور پاکسازی اردوگاه غیرقانونی را صادر کرد و هنگامی که پلیس حمله کرد ، به سرعت خشن شد. درگیری با معترضین درگیر بود ، افرادی که به خواب رفته بودند از چادرهایشان بیرون کشیده شدند و پلیس برای پاکسازی میدان از گاز اشک آور و نارنجک برق استفاده کرد.

سیاستمداران مخالف “وحشی” تخلیه را محکوم کرده اند. رسانه های فرانسوی گزارش دادند که اعضای حزب LREM مرکز حاکم رئیس جمهور امانوئل ماکرون از خشونت و تصمیم برای اخراج مهاجران بدون ارائه سرپناه جایگزین ابراز نگرانی کردند.

اعتراض مهاجران در پاریس ، فرانسه
شهروندان در حالی که پلیس پس از آزادسازی اردوگاهی دیگر در سنت دنیس در 23 نوامبر سال 2020 ، صدها مهاجر را که توسط مقامات بی خانمان مانده بودند ، در نزدیکی میدان د لاپوبلیکی پاریس درگیر کردند.

جروم ژیلس / NurPhoto از طریق گتی


این پاکسازی درست قبل از بحث در روز سه شنبه در شورای ملی در مورد قانون پیشنهادی که پخش تصاویر افسران پلیس را در حین مداخله غیرقانونی می کند ، انجام شد. این پیشنهاد موجب نارضایتی از اتهامات تلاش برای سرکوب آزادی مطبوعات شده است.

اتحادیه های پلیس می گویند که اعضای آنها اغلب با تلفن های هوشمند از نزدیک توسط افرادی که سپس فیلم یا عکس ها را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند ، با نام کارمندان و گاهی نام و آدرس خانواده هایشان ، از نزدیک عکاسی می شوند.

اتحادیه های روزنامه نگاران نگران هستند که ممکن است خبرنگاران به دلیل تلاش برای فیلمبرداری از یک رویداد در حال اجرا یا پخش مستقیم در صورت تار نشدن چهره افسران پلیس ، طبق قانون دستگیر شوند. کمیسیون اروپا همچنین روز دوشنبه با یادآوری اینکه روزنامه نگاران باید “آزادانه و با خیال راحت کار خود را انجام دهند” ، حکم داد.

بعد از ظهر روز سه شنبه ، ژان کاستکس ، نخست وزیر فرانسه گفت ، در حالی که از قانونی که “قانون اساسی عالی” خوانده است ، این لایحه را به دادگاه عالی کشور خواهد برد.


مهاجران در آلپ شجاع هستند و به فرانسه پناه می برند …

02:30

پنج سال پیش ، مارین لوپن ، رهبر راست افراطی ، از احساس ناامنی در مورد مهاجران در انتخابات ریاست جمهوری استفاده کرد ، زیرا نظرسنجی ها نشان می دهد که بسیاری از فرانسوی ها فکر می کنند تعداد زیادی از آنها در کشور وجود دارد. لوپن سپس شکست خورد ، اما به نظر می رسد رقیب اصلی رئیس جمهور مکرون در انتخابات سال آینده باشد.

با این حال ، نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که دیدگاه های کاهش دهنده ای در مورد مهاجران وجود دارد. نگرانی در مورد ناامنی مرتبط با حضور در اردوگاه های مهاجر در سال های اخیر به شدت کاهش یافته است و یک مطالعه نشان می دهد که فرانسوی ها به طور مداوم تعداد واقعی مهاجران و پناهندگان را در این کشور بیش از حد ارزیابی می کنند.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*