[ad_1]

نیروهای بین المللی که پیمان صلح اسرائیل و مصر را رصد می کردند روز پنجشنبه گفتند که در اثر سقوط یکی از هلی کوپترهای وی در حین انجام یک مأموریت عادی در شبه جزیره سینا به مصر ، هشت حافظ صلح از جمله شش آمریکایی کشته شدند. نهمین حافظ صلح آمریکایی به شدت زخمی شد.

نیروهای چند ملیتی و ناظران گفتند که یک حافظ صلح فرانسوی و یک عضو چک این نیرو نیز کشته شده اند. وی اسامی کشته شدگان را اعلام نکرد تا اینکه به خانواده های آنها اطلاع داده شد.

این نیرو گفت: “MFO تحقیقاتی را برای تعیین علت حادثه انجام خواهد داد.” “ما از همکاری و پشتیبانی مصر و اسرائیل در تلاش برای بازسازی قدردانی می کنیم.”

MFO گزارش داد كه هلیكوپتر در حین انجام یك مأموریت معمول در نزدیكی شرم الشیخ ، یك شهر تفریحی مشهور مصر در دریای سرخ ، سقوط كرده و تحقیقات در این باره ادامه دارد. محل دقیق سقوط را بیان نمی کند یا می گوید که آیا هلی کوپتر در خشکی سقوط کرده یا به دریا سقوط کرده است.

رئیس جمهور منتخب آمریکا جو بایدن توییت “تسلیت عمیق” وی به خانواده های قربانیان.

سخنگوی مصر ، خواستار ناشناس ماندن بر اساس این مقررات ، گفت که این بالگرد بیش از آبهای دریای سرخ در خارج از مرزهای سرزمینی مصر سقوط کرد. پیش از این ، یک مقام مصری گفته بود که هواپیمای سقوط کرده از نوع UH-60 Black Hawk است.

شناخته شده است که گروه های نبرد اسلامی و یک شاخه منطقه ای از گروه دولت اسلامی در سینا فعالیت می کنند. اما MFO گفت هیچ نشانه ای از حمله وجود ندارد. در این بخش آمده است: “در این مرحله ، هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که نشان دهد این تصادف غیر از تصادف بوده است.”

یک مقام اسرائیلی گفت که صلحبان زخمی توسط نیروهای صلح به شهر مرزی اسرائیل ایلات منتقل شده است. از آنجا او را به بیمارستان اسرائیل منتقل کردند. این مقام به شرط ناشناس ماندن صحبت می کند ، زیرا مجاز به بحث در این مورد نیست.

وزارت امور خارجه اسرائیل با صدور بیانیه ای “عمیق ترین غم و اندوه خود را” ابراز داشت و گفت كه MFO “برای كار خود بسیار ارزشمند است”.

ارتش چک تأیید کرده است که یکی از کشته شدگان حادثه Black Hawk یک چک بوده است. این ماده می گوید علت سقوط نقص فنی بوده است و می افزاید که حال بازمانده در وضعیت وخیمی است. ژنرال آلس اوپاتا ، رئیس ستاد کل ارتش چک ، در پیامی در فیس بوک تسلیت گفت و مقتول را به عنوان گروهبان شناسایی کرد. سرگرد میکائلا تیچه.

MFO توافق نامه صلح چهار ساله بین اسرائیل و مصر را زیر نظر دارد. اخبار بی بی سی گزارش داده است که این سازمان در حال حاضر از هزار و 154 سرباز از 13 کشور تشکیل شده است. بزرگترین نیروها از ایالات متحده ، کلمبیا ، فیجی و فرانسه هستند. 452 کارمند آمریکایی وجود دارد که برخی از آنها سمت های کلیدی مدیریت را دارند.

مسئولیت های وی شامل نظارت بر سطح نیروهای در امتداد مرز و اطمینان از آزادی ناوبری از طریق تنگه های تیرانا است.[ad_2]

منبع: elitenews.ir