60 دقیقه جشن شکرگذاری – اخبار CBS


خبرنگار Morley Safer در اواخر 60 دقیقه گزارش از صنعت عطر چند میلیارد دلاری ، جایی که طعم دهنده ها ، شیمی دانان و تولیدکنندگان محصولات فرمول های سری برای ایجاد “کارناوال های غذایی” در ذهن مصرف کنندگان ایجاد می کنند. Safer با یک شیمی دان در Givaudan ، بزرگترین شرکت طعم دهنده جهان ، مصاحبه کرد که 750 طعم مختلف پرتقال ، نارنگی و نارنگی را به او نشان داد. داستان نه تنها به روند ایجاد این طعم های مصنوعی و اعتیاد آور ، بلکه به تأثیر طعم و مزه بر جمعیت آمریکا متمرکز است.

کسلر در 60 دقیقه گفت: “ما چربی را با چربی با طعم چربی می خوریم.” و بیشتر آنچه را که با این طعم ها می خوریم ، باید از خود بپرسید که آیا واقعاً غذا است؟


استیو هارتمن در حال گفتگو با یک بوقلمون است

02:48

خبرنگار 60 دقیقه ای استیو هارتمن بینندگان را به یک تور کمدی شکرگذاری تشکر می کند که در آن سعی می کند بوقلمون را شکار کند. هارتمن که با اسلحه و به طور کلی شکار آشنا نیست ، به سختی می تواند شام خود را رهگیری کند.


ببخشید آقای رئیس جمهور

02:15

از حکاکی بوقلمون ها گرفته تا گزارش در مورد بخشش بدنام بوقلمون ریاست جمهوری ، 60 دقیقه اندی رونی به ما کمک می کند تا به موقع شکرگذاری را از منظر منحصر به فرد و گاه صریح خود جشن بگیریم.


شکرگذاری “گمشده” اندی رونی

03:45

در ویدئوی زیر ، رونی فرصتی را برای یک شام شکرگذاری که به طور سنتی آماده شده ارائه می دهد. رونی گفت: “برای مبتدیان ، ما باید به تنظیم شام شکرگذاری به روش قدیمی برگردیم – بدون مخلوط ، بدون غذاهای منجمد ، هیچ چیز کنسرو شده”. “بوقلمون منجمد بد نیست ، فقط به خوبی بوقلمون تازه کشته شده نیست.”


بازگشت به خانه شکرگذاری اندی رونی

02:19

سرانجام ، رونی از شکرگذاری دفاع می کند ، تعطیلاتی که توسط کسب و کار فروش و فروش کریسمس برای سلیقه خود کمی زودتر تحت فشار قرار گرفته است. رونی غرش کرد: “شروع کریسمس قبل از دسامبر باید خلاف قانون باشد.”


کریسمس قبل از شکرگذاری

02:28

© 2020 CBS Interactive Inc. کلیه حقوق محفوظ است


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*