[ad_1]

بهترین مشاور رئیس جمهور منتخب جو بایدن احتمال متوقف كردن اقتصاد آمریكا را برای چند هفته برای جلوگیری از ویروس کرونا.

دکتر مایکل استرهلم ، متخصص بیماری های عفونی و عضو تیم مشاوره تازه منصوب آقای بایدن ، با یاهو صحبت کرد. بودجه روز چهارشنبه برای اقداماتی که ایالات متحده می تواند برای جلوگیری از گسترش ویروس انجام دهد. به گفته وی ، یک گزینه قابل تأمل است: وضع تعلیق چهار تا شش هفته ای کشور ، در حالی که صدها میلیارد کمک مالی برای کارگران ، صاحبان مشاغل کوچک و مقامات محلی برای غلبه بر آنها فراهم کرده است.

“ما صندوق بزرگی از پول داریم که می توانیم با نرخ بهره کم از دولت فدرال از طریق وام قرض کنیم. ما می توانیم هم اکنون برای یک بسته پرداخت کنیم تا تمام دستمزدهای از دست رفته برای کارگران منفرد ، زیان برای شرکت های کوچک و شرکت های متوسط ​​را برای شهرها ، ایالت ها ، دولت های ایالتی “، استرلهلم به گفت مصاحبه.

وی ادامه داد: “اگر این کار را انجام دادیم ، پس از آن می توانیم ظرف چهار تا شش هفته نتیجه بگیریم و اگر این کار را انجام دهیم ، می توانیم همانطور که در آسیا انجام دادند ، همانطور که در نیوزیلند و استرالیا انجام دادند ، تعداد را کاهش دهیم.”


دکتر سلین گوندر برای امواج ویروس کرونا

05:09

از ماه مارس ، کنگره 659 میلیارد دلار وام اضطراری برای مشاغل کوچک و 268 میلیارد دلار افزایش مزایای بیکاری برای کارگران در نظر گرفته است. کمک های مشاغل کوچک به سرعت تمام شد و مزایای بیکاری در ماه دسامبر منقضی می شود.

اعضای کنگره از هر دو حزب آمادگی خود را برای دور دیگری از هزینه های محرک برای کمک به بهبود اقتصادی ابراز کرده اند ، اما دو طرف از مبلغی که مایل به صرف آن هستند فاصله دارند.

دکتر اوسترهلم یکی از معدود متخصصان بهداشت عمومی است که با رشد ویروس در ایالات متحده زنگ خطر را به صدا در می آورد. موارد جدید روزانه COVID-19 همچنان رکورد می زند و 45 ایالت در ایالات متحده در حال رشد هستند. طبق پروژه نظارت بر COVID ، در روز چهارشنبه ، 144000 نفر از نظر ویروس مثبت و 3300 نفر در بیمارستان بستری شدند.

در پاسخ ، تعدادی از ایالت ها و شهرها دوباره محاصره هایی را اعمال کردند. مینه سوتا گردهمایی های شخصی را محدود کرده و ساعت رفت و آمد برای بارها و رستوران ها را در نظر گرفته است. نیویورک ساعت 10 شب برای ورزشگاه ها ، بارها و رستوران ها منع رفت و آمد مقرر کرد. یوتا ، جایی که میزان آزمایش مثبت نزدیک به 20 درصد است ، این هفته وضعیت اضطراری اعلام کرد و همه ساکنان را ملزم به ماسک زدن کرد.

دکتر استرلهلم به یاهو گفت مالی که کشور در حال ورود به دوره ای است که وی آن را “جهنم کوید” می نامد.

وی گفت: “در حال حاضر ، سیستم های بهداشتی وجود دارد که از قبل بیش از حد بارگیری شده اند و ما در مورد دو برابر شدن بالقوه تعداد موارد” قبل از روز افتتاح صحبت می کنیم.

وی در اوایل این هفته به سی بی اس نیوز گفت: “شکی نیست که بیمارستان های ما در شلوغی بیش از حد هستند.” “وقتی 200000 مورد در روز می گیریم به هیچ وجه تعجب نکنید.”


کشورها محدودیت هایی مانند پرونده COVID-19 را اعمال می کنند …

05:19

تولید کنندگان دارو پیشرفت در تولید واکسن ویروس کرونا را گزارش کرده اند. فایزر روز دوشنبه گفت که آزمایشات انسانی نشان داده است که واکسن است 90٪ در جلوگیری از COVID-19 موثر است در افرادی که مشخص نیست قبلاً به این بیماری مبتلا بوده اند.

AstraZeneca گفت که می تواند واکسن را از اوایل ژانویه تحویل دهد ، اما هنوز ایمنی و اثربخشی آن را تعیین می کند. Moderna ، یکی دیگر از کاندیداهای اصلی تولید واکسن ، گفت که تا بهار سال آینده آماده استفاده گسترده خواهد بود.

دکتر اوسترهلم به یاهو گفت: “ما واقعاً می توانستیم خود را در دسترس بودن واکسن در سه ماهه اول و دوم سال آینده ببینیم و اقتصاد را خیلی قبل از آن برگردانیم.” دارایی، مالیه، سرمایه گذاری.

با یا بدون انسداد ، گسترش ویروس همچنان بهبود اقتصادی شکننده را تهدید می کند. تورستن اسلاک ، اقتصاددان ارشد در مدیریت جهانی آپولو ، در یک یادداشت تحقیقاتی گفت: “به نظر می رسد که این در نهایت یک بهبود W خواهد بود.”[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر