DoorDash 2.5 میلیون دلار به دلیل سو mis استفاده از مشاوره کارگران پرداخت کند


DoorDash 2.5 میلیون دلار برای حل این اتهامات مبنی بر گمراه کردن مصرف کنندگان در منطقه کلمبیا و سو advice استفاده از مشاوره در نظر گرفته شده برای کارگران ، پرداخت خواهد کرد.

سال گذشته در دادخواست شکایت شده علیه DoorDash توسط کارل راسین ، دادستان کل منطقه ، ادعا شد که بین سال های 2017 و 2019 ، این شرکت به مصرف کنندگان اجازه داده است باور کنند که توصیه های آنها برای کارگران است ، در حالی که در واقع DoorDash بخشی از این غرامت را برای تأمین بودجه خود استفاده کرد عملیات

DoorDash 1.5 میلیون دلار برای کمک به تأمین کنندگان ، 750،000 دلار برای منطقه کلمبیا و 250،000 دلار برای دو موسسه خیریه محلی پرداخت خواهد کرد. دفتر راسین در یک خبرنامه گفت که این شرکت همچنین ملزم به حفظ سیستمی خواهد بود که اطمینان می دهد نکات مربوط به کارگران بدون کاهش حقوق اساسی آنها است.

DoorDash مستقر در سانفرانسیسکو که در سال 2013 راه اندازی شد ، و در بیش از 4000 شهر در آمریکای شمالی فعالیت می کند ، تابستان گذشته خشم مردم را برانگیخت پس از اینکه نیویورک تایمز به حقوق ناچیز و شرایط سخت کار تأمین کنندگان DoorDash گفت.

DoorDash دارد پس از بررسی عملکرد آن که او مجبور بود برای هر بار تحویل مبلغ مشخصی از جمله نکات به کارگران بپردازد. طبق سیاست های قدیمی ، هرچه نوک بزرگتر باشد ، DoorDash تراشه کمتری برای پوشش مبلغ اصلی خرد می شود.

“شرکتهای Gig Economy خدمات مهم و ضروری را ارائه می دهند ، خصوصاً در طول پاندمی. با این حال ، قانون برای این شرکت ها اعمال می شود ، همانطور که برای همتایان آجر و ملات آنها اعمال می شود. راسین در بیانیه ای گفت: “تمام شركت های منطقه باید اطلاعات قابل اطمینان در اختیار مصرف كنندگان قرار دهند و نمی توانند پولی را كه به دست می آورند از كارگران محروم كنند.”


ChewBox در مورد تحویل غذا به منظور …

04:03

سخنگوی DoorDash در بیانیه ای که به CBS MoneyWatch از طریق ایمیل ارسال شد ، گفت كه این شركت “از اینكه این مشكل را پشت سر خود قرار داده ایم خوشحال است و از دادستان كل DC برای كارش در طول این پروسه تشكر كرد. هدف ما ادامه حمایت از Dashers است. ، رستوران ها و مشتری ها در دی سی و سراسر کشور. “

DoorDash و برنامه های تحویل ، که شامل GrubHub و Uber Eats نیز می شود ، با افزایش استفاده در مواجه می شوند ویروس کرونا همه گیر است زیرا بسیاری از رستوران ها برای شام به مشتریان بسته هستند. صنعت رستوران اما در برابر هزینه ها افزایش می یابد شرکت ها شارژ می کنند و می گویند که حداکثر 30٪ از قسمت سفارش مشتری را مصرف می کنند.

شوراهای شهر در لس آنجلس ، نیویورک ، سانفرانسیسکو ، سیاتل ، واشنگتن دی سی و سایر مناطق برای کاهش هزینه های تأمین کننده اقدام کرده اند.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*