[ad_1]

کریس ون کلیو خبرنگار سی بی اس نیوز گزارش داد ، اداره هواپیمایی فدرال روز چهارشنبه هواپیمای بوئینگ 737 مکس را برای پرواز دوباره پاکسازی کرد. این تأیید پس از آن انجام می شود که جت ها به مدت 20 ماه به زمین متصل شدند چند تصادف این باعث کشته شدن 346 نفر شد.

مدیر FAA استیو دیکسون دستوری را امضا کرد که زمین را لغو کند. وی هفته گذشته گفت که آژانس در آخرین مراحل بررسی تغییرات طراحی در Max است که بازگشت به بهشت ​​را ایمن می کند. وی در آن زمان در بیانیه ای گفت: “من فقط پس از اطمینان از اطمینان کارشناسان ایمنی از مطابقت هواپیما با استانداردهای صدور گواهینامه ، دستور زمین را بلند می کنم.”

FAA به بوئینگ اجازه می دهد تا تحویل 737 Max جدید را که باعث تغییر در طراحی می شود ، از سر بگیرد. اما خود آژانس برای هر هواپیما گواهی صلاحیت هوایی صادر خواهد کرد. بوئینگ این کار را می کرد.

استن دیل ، مدیر عامل هواپیماهای تجاری بوئینگ ، در بیانیه ای گفت: “بخشنامه FAA یک نقطه عطف مهم است.” وی ادامه داد: “ما به کار خود با ناظران در سراسر جهان و با مشتریان خود ادامه خواهیم داد تا هواپیما را در سراسر جهان دوباره به خدمت بگیریم.”

boeing-737-max.jpg
یک جفت هواپیمای بوئینگ 737 مکس که در عکسی بدون تاریخ توسط بوئینگ دیده شده است.

اریک گریر / بوئینگ


ون کلیو گفت ، تغییرات طراحی و الزامات جدید آموزش خلبانی در بخشنامه قابلیت هوایی تعیین می شود ، که از روز چهارشنبه صادر می شود و هنگامی که در ثبت فدرال ظاهر می شود ، اجرا می شود.

چراغ سبز دنبال می شود جلسات متعدد کنگره در مورد بلایا این امر منجر به انتقاد از FAA برای نظارت غافلانه و بوئینگ برای عجله در اجرای یک سیستم نرم افزاری جدید شد که سود را بالاتر از ایمنی قرار داده و در نهایت منجر به برکناری مدیر عامل آن شد.

انجمن خلبانان Air Line از ایمن بودن 737 Max ابراز اطمینان کرده است.

اتحادیه اروپا در بیانیه ای گفت: “بر اساس دستورالعمل قابلیت هوایی ، ALPA معتقد است كه تعمیرات مهندسی در سیستم های هواپیمای حیاتی قابل اطمینان است و م componentلفه م leadingثری است كه منجر به بازگشت ایمن به سرویس 737 Max می شود.”

روی فناوری خرابی تمرکز کنید

ناظران در سراسر جهان و در پی سقوط هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی ، در مارس 2019 ماکس را به زمین انداختند. کمتر از پنج ماه بعد از غرق شدن یک ماکس دیگر با هواپیمای Lion Air اندونزی در دریای جاوا رخ داد. همه مسافران و خدمه هر دو هواپیما کشته شدند.

محققان برای مقابله با تمایل هواپیما به سمت بالا به دلیل اندازه و محل قرارگیری موتورها ، بر روی نرم افزار ضد سقوط متمرکز شدند. این نرم افزار به طور مکرر دماغه هر دو هواپیما را تحت فشار قرار می دهد ، که سقوط می کند ، و بر خلبانان برای کنترل مجدد کنترل غلبه می کند. در هر صورت ، یک سنسور معیوب تنها باعث افت مرحله می شود.

رستگاری بوئینگ در اواسط پاندمی که مسافران را ترساند و صنعت هواپیمایی را نابود کرد و توانایی بازگشت شرکت را محدود کرد. سفر هوایی تنها در ایالات متحده نسبت به سال گذشته حدود 65 درصد کاهش یافته است.

فروش هواپیماهای جدید بوئینگ کاهش یافت به دلیل بحران حداکثر و بیماری همه گیر ویروس کرونا. سفارش بیش از 1000 هواپیمای ماکس امسال لغو یا از تأخیر بوئینگ حذف شده است. هر هواپیما دارای برچسب بین 99 تا 135 میلیون دلار است ، اگرچه شرکتهای هواپیمایی معمولاً بسیار کمتر از قیمت در لیست پرداخت می کنند.


کنگره گزارشی تند درباره 737 Max منتشر کرد

02:16

جان هانسمن ، استاد هوانوردی در انستیتوی فناوری ماساچوست ، گفت كه افراد معمولاً پس از مشكلات تا چند ماه از هواپیما اجتناب می كنند. اما مورد مکس غیرمعمول است و اگر ویروس کرونا نبود ، هانسمن گفت که پرواز با مکس احساس امنیت می کند.

وی گفت: “همه این موارد بیش از هر هواپیمایی در جهان تحت كنترل است.” “این احتمالاً ایمن ترین هواپیمای سوار شدن است.”

آمریكایی تنها شركت هواپیمایی آمریكایی است كه تاكنون ماكس را به برنامه خود برگردانده است ، از 29 دسامبر با سفر هر روزه بین نیویورك و میامی آغاز می شود.

تقریباً 400 هواپیمای ماکس در هنگام پرواز در سراسر جهان در حال خدمت بودند و از آن زمان بوئینگ حدود 450 فروند دیگر ساخته و ذخیره کرده است. همه باید قبل از پرواز تحت تعمیر و نگهداری قرار بگیرند و اصلاحاتی را انجام دهند.

همچنین خلبانان باید تحت آموزش شبیه ساز قرار بگیرند ، که هنگام معرفی هواپیما این کار ضروری نبود. هانسمن گفت كه آموزش خلبانان برای 737 خلبان ماهر نباید زیاد طول بكشد ، زیرا بوئینگ با نرم افزار Max مشكلات رفع كرده است. طبق گفته بوئینگ ، این هواپیما دیگر به طور خودکار دماغه هواپیما را به طور مکرر به سمت پایین نشان نمی دهد و دستورات خلبان را لغو نمی کند. این شرکت خلاصه ای از تغییرات هواپیما را منتشر کرد.

“زمینه های خود را تغییر دهید”

اقوام افرادی که در این تصادفات کشته شده اند ، از ایمنی ماکس قانع نشده اند. آنها بوئینگ را به پنهان کردن ویژگیهای مهم طراحی از FAA متهم می كنند و می گویند كه این شركت سعی كرده است با نرم افزاری كه در هر دو تصادف نقش دارد ، گرایش چرخش بینی هواپیما را اصلاح كند.

مایکل استومو که دختر 24 ساله اش در تصادف دوم جان خود را از دست داد ، گفت: “مخاطبان پرواز باید از ماکس اجتناب کنند.” “پرواز خود را تغییر دهید. این هنوز هم هواپیمای خطرناک تری نسبت به سایر هواپیماهای مدرن است.”

بوئینگ 737 مکس
هواپیمای بوئینگ 737 Max در 13 آگوست 2019 در سیاتل در ملک بوئینگ در نزدیکی میدان بوئینگ پارک شده دیده می شود.

گتی


پس از سقوط شهرت بوئینگ از بین رفت. در ابتدا مدیر عامل وقت ، دنیس مولنبورگ ، اظهار داشت كه خلبانان خارجی مقصر هستند. با این حال ، محققان کنگره با تجزیه و تحلیل FAA – که پس از اولین سانحه سقوط ماکس انجام شده است – پیش بینی کردند که در صورت ثابت نبودن نرم افزار کنترل پرواز ، 15 سانحه دیگر در طول عمر هواپیما رخ خواهد داد.

پس از یک تحقیق 18 ماهه ، کمیته حمل و نقل خانگی بوئینگ را که تحت فشار بود برای توسعه ماکس برای رقابت با رقیب اروپایی ایرباس تحت فشار قرار داد ، و FAA را که مجوز مکس را صادر کرد و آخرین آژانس در جهان بود که پس از بلایا محققان گفتند که بوئینگ از “فرهنگ مبدل” رنج می برد و مهندسان را تحت فشار قرار داده است تا بازار را هجوم آورند.

بوئینگ بارها و بارها در سرعت تعمیر هواپیما اشتباه کرده است. هنگامی که این پیش بینی ها همچنان اشتباه بوده و بوئینگ تحت فشار ناعادلانه FAA تصور می شود ، مایلنبورگ اخراج شده است در دسامبر 2019

دیکسون – که قبل از خدمت به عنوان خلبان و مدیر عامل Delta Air Lines با هواپیماهای F-15 در نیروی هوایی پرواز می کرد – خبر از تصمیم آژانس برای آزادی مکس می دهد تا با پرواز در ماه سپتامبر پس از سوار شدن در کابین خلبان مکس برای پرواز مجدد ، پرواز کند پرواز آزمایشی دو ساعته.

دیکسون آن روز گفت: “من آنچه را که در این زمینه دیدم دوست داشتم.”

برخی از بستگان مسافران کشته شده در حادثه اتیوپی پرواز دیکسون را به عنوان یک شیرین کاری به نفع بوئینگ رد کردند.

در هفته های اخیر ، مقررات نظارتی اروپایی نیز تایید احتمالی خود را از کار بوئینگ اعلام کرده اند. نهادهای نظارتی در کانادا و چین هنوز هم بررسی های خود را انجام می دهند.

نزدیکان می گویند که خیلی زود است و آنها و وکلای آنها می گویند که بوئینگ و FAA اسناد را دریغ می کنند.

نایوز رایان ، تبعه ایرلند که شوهرش در سانحه حبس در اتیوپی جان خود را از دست داد ، گفت ماکس “همان هواپیمایی بود که نه یک بار بلکه دو بار سقوط کرد زیرا ایمنی برای شرکت در اولویت نبود.”

[ad_2]

منبع: elitenews.ir