[ad_1]

انتقال مسالمت آمیز قدرت از یک دولت به دولت دیگر یکی از ارکان دموکراسی آمریکا است. اما مقامات تیم انتقالی جو بایدن رئیس جمهور منتخب ، آژانس فدرال را که نظارت بر انتقال دارد ، متهم کرده اند که با امتناع از شروع رسمی روند ، تأخیر در انجام این کار را به تأخیر انداخته است.

این آژانس ، موسوم به اداره خدمات عمومی (GSA) ، بوروکراسی گسترده ای است که در سال 1949 ایجاد شده است و اکنون 12000 کارمند و بودجه 21 میلیارد دلاری دارد. وی عمدتا در پشت صحنه برای حمایت از سایر نهادهای فدرال ، مسئولیت مدیریت فضای اداری فدرال ، تأمین تجهیزات و بهبود استفاده از فناوری در دولت کار می کند.

اداره خدمات عمومی در دوران انتقال ریاست جمهوری چه کاری انجام می دهد؟

GSA دفتر واشنگتن را به تیم انتقال ریاست جمهوری ارائه می دهد و دسترسی به آژانس های فدرال را برای برنامه ریزی تغییرات احتمالی سیاست با مدیران فعلی هماهنگ می کند ، با استفاده از 6.3 میلیون دلار برای حمایت از تلاش های خود.

با این حال ، برای شروع این روند ، قانون فدرال بیان می کند که مدیر GSA ابتدا باید نامه “توضیح” را مشخص کند که برنده احتمالی مسابقه را مشخص می کند. این حرکت اساساً به رسمیت شناختن رسمی توسط دولت فعلی است که رئیس جمهور جدیدی انتخاب شده و انتقال صورت خواهد گرفت.

چرا GSA هنوز برنده ای را مشخص نکرده است؟

تاکنون ، رئیس جمهور ترامپ از به رسمیت شناختن انتخابات امتناع کرده است ، اگرچه انتظار می رود آقای بایدن اکثریت آرا راحت را به دست آورد. مبارزات انتخاباتی وی پرونده های قضایی را در چندین کشور برای پس گرفتن آرا filed تشکیل داده است که به نظر وی این اختلاف نظر است ، گرچه تاکنون این تلاش ها بی نتیجه بوده است.

امیلی مورفی ، مدیر GSA ، از مشخص كردن آقای بایدن رئیس جمهور بعدی و آغاز روند انتقال امتناع ورزید. کارمندان بایدن می گویند که هستند در حال اقدام قانونی است اگر مورفی طی چند روز آینده اقدام نكند. به گزارش نیویورک تایمز ، مورفی به عنوان ترامپ و یک مقام سابق جمهوری خواه در کاپیتول هیل منصوب شده است و به عنوان یک “حرفه ای سخت کوش” ​​شهرت دارد.

آژانس اعلام کرد مورفی هنوز نمی تواند برنده مسابقه ریاست جمهوری را تعیین کند ، با استناد به سابقه ای که پس از انتخابات سال 2000 مشخص شد ، زمانی که درگیری های دادگاه ها بر سر سرشماری فلوریدا چندین هفته انتقال را به تأخیر انداخت.

سخنگوی GSA در بیانیه ای به CBS News گفت: “GSA و سرپرست آن تمام الزامات قانونی خود را رعایت و رعایت می كنند و به سابقه قبلی دولت كلینتون در سال 2000 پایبند خواهند بود.”

با این حال ، این رقابت شامل اختلاف بر سر یک کشور با اختلاف 537 رأی بین دو نامزد بود و آقای بایدن با هزاران رای در چندین ایالت آقای ترامپ را رهبری می کند. در سال 2016 ، تصمیم سرپرست GSA برای شروع روند انتقال در 9 نوامبر ، روز بعد از انتخابات تصمیم گرفت.

یک مقام رسمی انتقال بایدن-هریس دوشنبه شب هنگام جلسه توجیهی با خبرنگاران گفت: “ما معتقدیم که زمان آن رسیده است که مدیر GSA بلافاصله جو بایدن و کمالا هریس را به عنوان رئیس جمهور منتخب و معاونان رئیس جمهور شناسایی کند.”

مرکز غیرحزبی برای انتقال ریاست جمهوری ، که شامل پیشکسوتان دولت های دو حزب است ، روز دوشنبه با صدور بیانیه ای از GSA خواستار آغاز روند انتقال شد.

هیئت مشورتی مرکز در بیانیه ای گفت: “اگرچه اختلافات حقوقی که نیاز به صدور حکم دارند وجود خواهد داشت ، اما نتیجه به اندازه کافی روشن است که روند انتقال باید از هم اکنون آغاز شود.” “ما از دولت ترامپ می خواهیم که بلافاصله روند انتقال پس از انتخابات را آغاز کند و تیم بایدن از منابع موجود در قانون انتقال ریاست جمهوری استفاده کامل کند.”

روز سه شنبه ، آقای بایدن گفت عدم توانایی آقای ترامپ در “صدمه زدن” به میراث خود.

آقای بایدن گفت: “من صراحتاً فکر می کنم شرم آور است.”

چرا فرایند گذار مهم است؟

روند انتقال بسیار مهم است زیرا به دولت جدید اجازه می دهد تا قبل از تصدی مقام خود بررسی کند که چگونه اولویت های خود را برآورده می کند و به مقامات ورودی اجازه می دهد تا به اطلاعات طبقه بندی شده در مورد تهدیدات در سراسر جهان دسترسی پیدا کنند.

طبق یک برگه اطلاعات از مرکز انتقال ریاست جمهوری ، تیم انتقال آقای ترامپ برای سال 2016 دارای 328 کارمند بررسی آژانس با 42 سازمان دولتی بود. در سال 2008 ، تیم انتقال رئیس جمهور باراک اوباما 349 کارمند بازرسی آژانس داشت که با 62 آژانس همکاری داشتند.

تیم انتقال بایدن-هریس روز سه شنبه اعضای اصلی تیم های بررسی نمایندگی خود را در وب سایت خود اعلام کرد.

سناتور تد کافمن گفت: “ما باید برای انتقال بی وقفه دانش به دولت ورودی آماده باشیم تا از منافع خود در داخل و خارج محافظت کنیم. روند بررسی آژانس به شما کمک می کند تا زمینه مقابله با این چالش ها را در روز اول فراهم کنید.” ، رئیس گروه انتقال. “کار تیم های بازبینی آژانس برای حفاظت از امنیت ملی ، مقابله با بحران بهداشت عمومی در حال انجام و نشان دادن اینکه آمریکا چراغ راه دموکراسی برای جهان است ، بسیار مهم است.”

به تعویق انداختن روند انتقال می تواند بر امنیت ملی تأثیر بگذارد. گزارش كمسیون در 11 سپتامبر نشان داد كه روند انتقال كوتاه پس از انتخابات 2000 به عدم آمادگی این كشور در برابر حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 كمك می كند.

دفتر مدیر اطلاعات ملی (ODNI) روز سه شنبه تأیید کرد که جلسات توجیهی سطح بالای آقای بایدن را آغاز نکرده است. وی از زمان معرفی رسمی یک جلس توجیهی سطح پایین تری دریافت کرده است ، اما جلسing توجیهی ریاست جمهوری را که تاج موفقیت دستاوردهای اطلاعاتی است ، دریافت نکرده است. در بیانیه ای سخنگوی ODNI گفت تا زمانی که GSA اقدامی انجام ندهد آژانس اقدامی نمی کند.

“ODNI از راهنمایی های قانونی ارائه شده در قانون انتقال ریاست جمهوری پیروی می کند ، که مدیر GSA را ملزم به شناسایی نامزد قبل از حمایت از انتقال بالقوه ریاست جمهوری می کند. ODNI تا زمانی که توسط مدیر GSA اطلاع داده نشود ، با هیچ تیم انتقال تماس نخواهد داشت ، سخنگوی گفت.

روز سه شنبه ، بایدن گفت که جلسات توجیهی “انجام مناسب” است ، اما گفت که “آنها مهم نیستند”.

آیا فعالیت های انتقالی می توانند قبل از رسمی شدن شروع شوند؟

برنامه ریزی غیررسمی انتقال می تواند بدون برکت رسمی GSA انجام شود. در سال 2000 ، رئیس جمهور بیل کلینتون جلسات اطلاعاتی جورج دبلیو بوش را تصویب کرد دو هفته قبل از اینکه مدیر GSA بوش را به عنوان برنده تشخیص دهد. با این حال ، با توجه به عدم تمایل آقای ترامپ در به رسمیت شناختن انتخابات ، بعید است او از الگوی آقای کلینتون پیروی کند.

آقای بایدن نیز در حال حاضر تعامل با رهبران خارجی را آغاز کرده است ، روندی که معمولاً از طریق وزارت امور خارجه انجام می شود. وی با نخست وزیر کانادا ، جاستین ترودو ، نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون و نخست وزیر آلمان ، آنگلا مرکل گفتگو کرد. مشخص نیست که آیا وزارت امور خارجه به مکالمات گوش داده است یا خیر.

اگرچه مورفی رسماً برنده را مشخص نکرده است ، اما به نظر می رسد تیم انتقالی بایدن منتظر شروع روند کار نخواهد بود. تیم انتقالی بایدن در روز دوشنبه فاش شد اعضای هیئت مشورتی Coronavirus ، متشکل از متخصصان سابق بهداشت و متخصصان بهداشت عمومی.

در بیانیه اولیه پس از انتخابات ، سخنگوی GSA گفت که تیم انتقالی بایدن خدمات از پیش انتخاب شده ای را شامل می شود که شامل فضای اداری ، رایانه ها و نظرسنجی های امنیتی است.

روز دوشنبه ، در یک توییت ، سخنگوی بایدن برای انتقال ، جن پسکی ، از مورفی و GSA خواست که رسماً اجتناب ناپذیر را بپذیرند.

پسکی گفت: “اکنون که انتخابات به طور مستقل برای جو بایدن فراخوانده شده است ، ما منتظر هستیم مدیر GSA سریع جو بایدن و کمالا هریس را به عنوان رئیس جمهور منتخب و معاون رئیس جمهور انتخاب کند.” وی افزود: “امنیت ملی و منافع اقتصادی آمریكا به دولت فدرال بستگی دارد كه به سرعت و به سرعت نشان می دهد كه دولت ایالات متحده به خواست مردم آمریكا احترام گذاشته و در انتقال صاف و مسالمت آمیز قدرت مشاركت خواهد كرد.”

اد اوکیف و آندرس تریا در این گزارش همکاری کردند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir