[ad_1]

بورس اوراق بهادار نزدک می خواهد شرکت های بورسی هیئت مدیره خود را متنوع کنند – یا توضیح می دهند که چرا نمی توانند.

در پیشنهادی که روز سه شنبه در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت شد ، Nasdaq از همه شرکت های ذکر شده خواسته است تا آمار تنوع سازگار و شفاف را برای هیئت مدیره خود به طور عمومی اعلام کنند. این امر به این شرکتها نیاز دارد که داشته باشند یا توضیح دهند که چرا حداقل دو مدیر متفاوت ندارند. این شامل داشتن یک عضو هیئت مدیره است که خود را به عنوان یک زن معرفی می کند و دیگری که خود را به عنوان یک اقلیت نژادی کم نماینده یا LGBTQ معرفی می کند. شرکتهای خارجی و شرکتهای گزارشگر کوچکتر انعطاف پذیری بیشتری دارند.

این اولین بورس بزرگ است که چنین الزامی را دنبال می کند.

تابلوهای شرکت ها عمدتا سفید و مرد هستند. طبق سرشماری تنوع هیئت مدیره در سال 2018 توسط اتحادیه تنوع هیئت مدیره و شرکت مشاوره ای Deloitte ، زنان در سال 2018 فقط 22٪ از 500 صندلی Fortune را در اختیار داشتند ، در حالی که 20٪ یک سال قبل و 16٪ در در سال 2010 ، مردان سفیدپوست 66٪ از 500 صندلی Fortune را در سال 2018 در اختیار داشتند. سیاه پوستان در سال 2018 تقریبا 9٪ از صندلی ها را در اختیار داشتند ، در حالی که در سال 2010 تقریبا 8٪.


کالیفرنیا به زنان در هیئت مدیره شرکت ها نیاز دارد

00:26

مأموریت در کالیفرنیا

در سال 2018 ، کالیفرنیا اولین ایالتی شد که از شرکتهای بازرگانی عمومی مستقر در این ایالت خواست تا زنان را در هیئت مدیره خود شامل شوند. این اصلاحیه یکی از چندین قانون تشویق یا حمایت از زنان بود که توسط جری براون ، فرماندار سابق ، در دوره چهارم و آخرین دوره تصویب شد. قانون SB 826 تا پایان سال 2019 حداقل یک مدیر زن در هیئت مدیره هر شرکت دولتی مستقر در کالیفرنیا لازم است.

بنابر گزارش پیشرفت اخیر در پروژه شرکای کالیفرنیا ، به نظر می رسد این قانون تأثیر قابل توجهی بر هیئت مدیره شرکت های کالیفرنیا داشته است. این گروه دریافت که از زمان تصویب SB 826 ، تعداد مشاغل در اختیار زنان در شرکت های دولتی کالیفرنیا 66.5 درصد افزایش یافته است

اگرچه چنین قانونی در ماساچوست پیشنهاد شده است ، کالیفرنیا تنها ایالتی است که تنوع جنسیتی را در اتاق های هیئت مدیره فراهم می کند.

“ما در اینجا پیشگام هستیم زیرا اقدامات کمی در این جبهه انجام می شود و ما فکر می کنیم انجام این کار ، ایجاد جامعه سرمایه داری فراگیرتر مهم است و فکر می کنیم این یک گام به جلو است.” “آدنا فریدمن ، مدیر عامل Nasdaq به CNBC گفت.” اما ما از این فرصت برای بورس اوراق بهادار نیویورك و SEC استقبال می كنیم تا در اینجا نیز نقش فعالی داشته باشند. “

فریدمن گفت: شركتهایی كه شرایط تنوع را نداشته باشند از Nasdaq حذف نخواهند شد ، اما باید توضیحات عمومی در مورد عدم موفقیت خود را ارائه دهند.

هدف پیشنهاد Nasdaq

Nasdaq گفت: هدف از این پیشنهاد این است که ذینفعان درک بهتری از ترکیب فعلی هیئت مدیره شرکت و تقویت اعتماد به نفس سرمایه گذاران داشته باشند که همه شرکت های ثبت شده هنگام جستجوی اعضای جدید هیئت مدیره تنوع را در نظر بگیرند.

این پیشنهاد همه شرکت های ثبت شده نزدک را ملزم خواهد کرد که در طول یک سال از تصویب SEC از قانون فهرست ، آمار تنوع موجود در کشتی را از طریق چارچوب افشای پیشنهادی Nasdaq به طور عمومی اعلام کنند.

انتظار می رود که طی دو سال از تصویب SEC از قانون فهرست ، همه شرکت ها مدیر متنوعی داشته باشند. انتظار می رود شرکت های ذکر شده در Nasdaq Global Select Market و Nasdaq Global Market ظرف چهار سال پس از تصویب قانون لیست ، دو مدیر متفاوت داشته باشند. انتظار می رود شرکت های ثبت شده در بازار سرمایه نزدک طی 5 سال پس از تصویب SEC ، دو مدیر متفاوت داشته باشند.

شرکتهایی که قادر به تحقق اهداف هیئت مدیره در محدودیت های زمانی لازم نیستند ، در صورت ارائه توضیحات عمومی در مورد دلایل عدم رعایت موارد ، از لیست خارج می شوند.

نزدک از سال 1971 با اولین بازار سهام الکترونیکی جهان آغاز به کار کرد. در حال حاضر بیش از 3300 تبلیغ شرکت در بورس سهام وجود دارد. Nasdaq مقصد بسیاری از شرکت های فناوری از جمله اپل است که عرضه اولیه خود را از سال 1980 آغاز کرد. آمازون ، سیسکو ، مایکروسافت و گوگل که اکنون بخشی از Alphabet است.

بعد از بورس سهام نیویورک ، این دومین بورس سرمایه بازار است.

Nasdaq در سال 2016 از آدنا فریدمن به عنوان رئیس اجرایی خود نام برد و از این رو وی اولین زنی است که یک بورس بزرگ سهام ایالات متحده را اداره می کند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir