Pfizer می گوید آزمایشات نشان می دهد واکسن COVID “بیش از 90٪ موثر” است


لندن – تولید کننده داروی آمریکایی Pfizer روز دوشنبه گفت آزمایش های انسانی این را نشان می دهد واکسن ویروس کرونا 90٪ در پیشگیری از عفونت COVID-19 در افرادی که شناخته شده نیستند که ویروس دارند موثر است. غول داروسازی گفت به محض اینکه داده های نهایی مراحل مهم ایمنی را برآورده کنند ، انتظار می رود که در هفته سوم نوامبر اتفاق بیفتد ، مجوز اضطراری از FDA درخواست کند.

دکتر آلبرت بورلا ، رئیس هیئت مدیره و مدیر اجرایی گفت: “امروز یک روز عالی برای علم و بشریت است. اولین مجموعه از نتایج آزمایش واکسن COVID-19 فاز 3 شواهد اولیه توانایی واکسن ما در جلوگیری از COVID-19 را ارائه می دهد.” مدیر Pfizer ، در بیانیه ای گفت.

“ما در حال رسیدن به این مرحله مهم در برنامه تولید واکسن خود هستیم ، در حالی که دنیا بیشترین نیاز به آن را دارد ، میزان عفونت رکوردهای جدیدی را شکسته ، بیمارستان ها به ظرفیت مازاد نزدیک می شوند و اقتصادها برای بازگشایی تلاش می کنند. با اخبار امروز ما گام مهمی برای دستیابی به موفقیت در سراسر جهان برای کمک به پایان دادن به این بحران جهانی بهداشت هستیم. “

در صورت تأیید ، واکسن به بیماران نیاز دارد تا دو عکس بکشند ، واپس دوم 21 روز پس از اولین بار انجام می شود.

ژنرال گاس پرنا گفت: “ما می دانیم که این یک واکسن دو دوز است ، بنابراین ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که می توانیم – تحویل دوز اول و اطمینان از تحویل دوز دوم – را همزمان کنترل کنیم و همزمان دامنه های جدیدی را که به مردم آمریکا تحویل داده شده ادغام کنیم.” رهبر عملیات Warp Speed ​​، برنامه دولت ایالات متحده برای تلقیح 300 میلیون آمریکایی در برابر ویروس کرونا تا بهار سال آینده ، 60 دقیقه در روز یکشنبه گفت.

حتما بخوانید:
کاتائوکا دیگری در مورد قدرت هنر

پرنا گفت که عملیات Warp Speed ​​آماده است توزیع واکسن Pfizer را به همراه مجموعه ای از سوزن ها ، سرنگ ها و سواب های الکل به محض دریافت تاییدیه فدرال ، با دوزهای انباشته شده در ایالات متحده آغاز کند.

وی به 60 دقیقه گفت: “این یک دستور ساده Run است.”

Pfizer یکی از چندین شرکت دارای کاندید واکسن در آزمایشات مرحله سه است و تنها شرکت دارویی مستقر در ایالات متحده است که بودجه دولت برای تولید واکسن ویروس کرونا را رد می کند. بورلا گفت که او می خواهد از غول دارویی در برابر سیاست محافظت کند.

وی گفت: “من می خواستم دانشمندان ما را از هرگونه بوروکراسی آزاد کنم.” “وقتی از کسی پول می گیرید ، همیشه با رشته همراه است. آنها می خواهند ببینند که ما چگونه پیشرفت خواهیم کرد ، چه نوع حرکاتی را انجام می دهید. آنها گزارش می خواهند. من نمی خواستم هیچ یک از اینها را داشته باشم. من آنها را می خواستم – من به طور کلی یک چک چک باز به آنها دادم تا بتوانم فقط در مورد چالش های علمی نگران باشم و نه در مورد چیز دیگری. و همچنین ، من می خواستم Pfizer را از سیاست دور نگه دارم. “

با این حال ، Pfizer با تهیه و تهیه 100 میلیون دوز اولیه واکسن خود ، پس از تأیید ، و امکان خرید 500 میلیون دلار دیگر ، با تولید حداکثر 1.95 میلیارد دلار ، یک معامله بزرگ تولید و عرضه با دولت ایالات متحده انجام داده است. خدمات بهداشتی و اجتماعی.

حتما بخوانید:
بار: هیچ مدرکی مبنی بر تقلب در رای دهندگان وجود ندارد که نتیجه انتخابات را تغییر دهد

برخی موانع برای تحویل وجود دارد. برخلاف بعضی دیگر از واکسن ها ، کوکتل فایزر باید بسیار سرد نگه داشته شود.

پاول استروسکی ، معاون غیرنظامی پرنا ، به CBS گفت: “ما باید اطمینان حاصل کنیم که واکسن خاص را به مکان های مناسب که دارای ظرفیت یا توانایی اداره یخ خشک هستند ، ارسال می کنیم – که ما باید آن را سرد نگه داریم.” اخبار خبرنگار امنیت ملی دیوید مارتین برای گزارش “60 دقیقه” خود.

در ماه سپتامبر ، آلبرت بورلا ، مدیر عامل Pfizer ، گفت این شرکت که برای ساخت واکسن با شرکت بیو دارویی آلمان BioNTech همکاری کرده است ، در حال آماده سازی برای تصویب و توزیع دولت فدرال قبل از پایان سال است. وی گفت که آنها صدها هزار دوز از قبل تولید کرده اند ، گرچه نمی تواند پیش بینی کند که آمریکایی ها به چه واکسنی دسترسی پیدا می کنند.

دکتر اسکات گوتلیب ، کمیسر سابق سازمان غذا و دارو و عضو هیئت مدیره Pfizer ، در ماه سپتامبر درباره “چهره به ملت” CBS هشدار دادبا این حال ، وی معتقد نیست که این واکسن تا سال 2021 به طور گسترده در دسترس باشد.

گوتلیب گفت: “این احتمالاً ورود بسیار تدریجی به بازار خواهد بود.” “من فکر می کنم این چیزی است که مردم باید انتظار داشته باشند. اما برای بیشتر افراد تا سال 2021 به واکسن دسترسی نخواهند داشت. من فکر می کنم شاید سه ماهه اول سال 2021 ، احتمالاً نیمه اول سال 2021. و فرض بر این است که این واکسن ها در این موارد ایمن و مثر بوده اند آزمایشات عالی “
منبع: elitenews.ir