QAnon چیست؟ WWG1WGA به چه معناست؟ نظریه توطئه که همه چیز را توضیح می دهد و هیچ چیز


آنچه به عنوان حرکتی افراطی در میان طرفداران رئیس جمهور ترامپ آغاز شد و محدود به گوشه های سایه دار اینترنت بود ، تغییر عمده ای یافت. تئوری توطئه QAnon از 4chan ، تابلوی اعلانات معروف به ایجاد و توزیع الگوهای رفتاری ، آغاز شد ، اما به سیستم عامل های بزرگتر رسانه های اجتماعی منتقل شده است. فیس بوک اقدامی انجام داده است در حالی که در برابر گروه ها و صفحات QAnon است توییتر حذف شده است چندین هزار حساب مربوط به QAnon در سال 2020

FBI هشدار داد که تئوری های توطئه افراطی مانند QAnon تهدید تروریستی داخلی در حال رشد است.

تئوری توطئه QAnon چیست؟ پیروان او به چه اعتقادی دارند؟ پاسخ این س questionsالات دشوارتر می شود که جنبش از زمان تأسیس خود در سال 2017 رشد کرده است.

داستان س

QAnon ادعا می كند كه آمریكا توسط كودكان و شیطان پرستان اداره می شود كه یك عملیات جهانی قاچاق كودكان را اداره می كنند و رئیس جمهور ترامپ تنها شخصی است كه می تواند جلوی آنها را بگیرد. اعتقاد بر این است که این اطلاعات از سوی یک مقام ارشد دولتی گرفته شده است که سرنخ های مرموزی را درباره 4Chan و حتی موارد دیگر منتشر کرده است. سایت نامحدود 8chan تحت نام “Q.”

رالی رئیس جمهور ترامپ - تامپا ، فلوریدا
حامیان رئیس جمهور ترامپ قبل از تجمع در روز سه شنبه ، 31 ژوئیه 2018 ، در تامپا ، فلوریدا با تیم CNN تماس گرفتند.

AP


این جوهر اصلی تئوری است. بقیه تا حدی تفسیر باز است ، که لازم است زیرا انتشارات Q معمولاً به صورت معمایی خوانده می شوند. اما فیلم های YouTube ایجاد شده توسط معتقدین QAnon به شما کمک می کند تا خلا theها را پر کنید و داستانی ایجاد کنید که کم و بیش قابل درک باشد.

QAnon به عنوان نوعی داستان موازی وجود دارد که در آن “حالت عمیق” ده ها سال طول کشید به نظر می رسد نظریه ای جامع از جهان ، همه چیز را به هم پیوند داده و توضیح می دهد “Pizzagate” به داعش تا گسترش تیراندازی های گسترده و ترور JFK.

این ادعا می کند که ارتش ، مشتاق دیدن سرنگونی دولت عمیق ، رئیس جمهور ترامپ را به عنوان نامزد ریاست جمهوری استخدام کرده است. اما دولت عمیق ، که رسانه ها را کنترل می کند ، به سرعت سعی کرد آن را با “اخبار جعلی” و ادعاهای بی اساس در مورد توافق نامه مخفی با روسیه آغشته کند. وی همچنان اصرار دارد كه علیرغم تلاشهای عمیق دولت عمیق ، رئیس جمهور ترامپ در حال پیروزی است و Q در حال انتشار نشتهای تحریمی برای تقویت آنها قبل از “طوفان” است ، زمانی كه رهبران عمیق دولت دستگیر و اعزام شدند در خلیج گوانتانامو. معتقدین QAnon این روند را “بیداری بزرگ” نامیدند.

وارد “طوفان” شوید

این طوفان به دلیل تفسیر معمایانه رئیس جمهور ترامپ در اکتبر 2018 در مورد “آرامش قبل از طوفان” نامگذاری شده است. کمی بعد از آن Q شروع به ارسال پست کرد و گفت طوفانی که ترامپ درباره آن صحبت می کرد مجموعه قریب الوقوع دستگیری های گسترده ای است که وضعیت عمیق را برای همیشه پایان می دهد.

در داستان QAnon ، رئیس جمهور ترامپ به طور مخفیانه با مشاور ویژه رابرت مولر در حال سرنگونی دولت عمیق است و طوفان نوعی روز داوری است که در آن اشرار مجازات می شوند و وفاداران رستگاری می یابند. Q بارها پیش بینی کرده است که طوفان در آینده نزدیک آغاز خواهد شد و حتی گفته است که افراد خاصی در تاریخ خاصی دستگیر می شوند.

وقتی این تاریخ ها بدون هیچ گونه دستگیری می آیند و می روند ، س می گوید که آنها باید به یک دلیل یا دلیل دیگر به تعویق بیفتند ، اما رئیس جمهور ترامپ هنوز وضعیت را به خوبی در دست دارد.

نانوایی و آرد سوخاری

پست های Q معمولاً مبهم یا کاملاً غیرقابل درک هستند ، اما معتقدان QAnon از تلاش برای رمزگشایی آنها بسیار خوشحال هستند. به عنوان مثال ، سال گذشته ، Q عکسی از یک جزیره زنجیره ای بدون نام منتشر کرد. هواداران QAnon با اشتیاق برای غلبه بر گمانه زنی های مربوط به پست ، سعی کردند “ثابت کنند” که عکس باید از Air Force One گرفته شده و بنابراین Q با رئیس جمهور در سفر بود.

پیام های Q برای معتقدین به عنوان “آرد سوخاری” شناخته می شوند. افرادی که سپس سعی می کنند منظورشان را بفهمند “نانوا” نامیده می شوند. به گفته ویل سامر از روزنامه دیلی بیست ، معتقدان QAnon نیز زمان زیادی را صرف تلاش برای فهمیدن اینكه چه كسی در دولت طرفدار “كلاه سفید” ترامپ است و چه كسی “كلاه سیاه” در لیگ با ایالت عمیق است ، می كند. فریاد وحدت بخش آنها “جایی که ما یکی می رویم ، همه ما می رویم” است ، ماکت ماجراجویی جف بریجز در سال 1996 White Squall ، که آنها به اشتباه به رئیس جمهور کندی نسبت می دهند.

این عبارت اغلب به اختصار “WWG1WGA” است ، که روزانا بار – یکی از چندین طرفدار مشاهیر QAnon – در ژوئن 2018 منتشر شده است. پارچ سابق Red Sox و مجری رادیو راست رادیوی راست ، Kurt Schilling نیز QAnon را به صورت آنلاین تبلیغ کرد.

هویت Q

این نام به وضوح سطح Q در بخش انرژی اشاره دارد. اما کسی که پشت این پست ها است ، توسط هر کسی می تواند حدس بزند. به گفته سامر ، طرفداران QAnon گاهی اوقات مایکل فلین ، مشاور سابق امنیت ملی و دان اسکاوینو ، دستیار کاخ سفید را به عنوان گزینه های خود ذکر می کنند. برخی دیگر معتقدند که این خود آقای ترامپ است. نظریه دیگر این است که جان اف کندی جونیور مرگ وی را جعل کرد و اکنون در 8chan با عنوان QAnon منتشر می کند.

در 3 نوامبر ، روز انتخابات ، مدیر 8chan (اکنون 8kun) ران واتکینز استعفا داد. س هفته آینده پست نکرد ، و سوالات تماس را مطرح کرد.

تکامل QAnon

همانطور که جنبش QAnon به سیستم عاملهای گسترده رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر مهاجرت کرد ، تئوری های جدید توطئه را ایجاد کرد که به مشارکت بیشتر پیروان کمک کرد.

بسیاری از طرفداران QAnon معتقدند که رئیس جمهور کندی قرار بود هنگام ترور ، وجود دولت مخفی را فاش کند. آنها همچنین معتقدند که رئیس جمهور ریگان به دستور دولت عمیق به ضرب گلوله کشته شد و همه روسای جمهور از زمان ترک مقام خود – به استثنای رئیس جمهور ترامپ – نمایندگان عمیق دولت بوده اند.

مومنان QAnon همچنین به توطئه های دیگر ، مانند حرکات 11 سپتامبر “تراتر” و خانواده روچیلد ، که صاحب بانک های جهانی است. پیروان مختلف QAnon با توطئه های مختلف شناسایی می شوند ، اگرچه همه آنها به توطئه اصلی حلقه های قاچاق کودک توسط اعضای حزب دموکرات اعتقاد دارند.

اخیراً ، پیروان چندین تظاهرات # بچه های خود را ذخیره کنیم.

داریل جانسون ، كه قبلاً در مورد تروریسم جناح راست برای وزارت امنیت داخلی تحقیق كرده بود ، گفت: “آنها به نظر می رسد جنبش” نجات بچه های ما را نجات دهند “با نفوذ و آزاد كردن آن. “به کودکان و میزان آسیب پذیری آنها فکر کنید. این مسئله واقعاً قلب همه را به خود جلب می کند. اما آنها این مسئله را با تئوری های توطئه خود مرتبط می دانند ، دیوانه و بسیار خطرناک.”

به گفته استاد علوم سیاسی جو اوسکینسکی که در حال تحصیل است تئوری های توطئه“عقاید خود تقریباً تحریک خشونت است. منظورم این است که هیچ چیز بدتری در مورد رقبای سیاسی خود نمی توانید بگویید از اینکه آنها قاچاقچیان شیطانی هستند که کودکان را آزار می دهند و می خورند.”

اوسکینسکی گفت: “این خواص بسیاری دارد که آن را بیشتر به یک فرقه شبیه می کند.”

QAnon در کنگره

حداقل 19 کاندیدای اتاق جمهوری خواه که جنبش QAnon را حمایت یا تبلیغ می کنند در نوامبر در انتخابات شرکت کردند، طبق پیگیری های Media Matters. دو طرفدار QAnon به مجلس نمایندگان ایالات متحده انتخاب شدند:

  • مارجوری تیلور گرین در رقابت خود برای منطقه چهاردهم کنگره جورجیا پیروز شد
  • لورن بابرت در مسابقه خود برای سومین منطقه کنگره کلرادو پیروز شد

QAnon در شبکه های اجتماعی

QAnon از ابتدای 4chan و 8chan به سیستم عامل های بزرگتر رسانه های اجتماعی مانند Facebook ، Twitter و YouTube گسترش یافته است. این سیستم عامل ها برای اقدام علیه این حساب ها و گروه ها با فشار فزاینده ای روبرو هستند ، اما انجام این کار دشوار است.

دن پترسون ، تهیه کننده ارشد CNET و خبرنگار CBSN گفت: “QAnon سازمانی نیست که بتوانید آن را به سادگی لغو یا حذف کنید.”

پترسون گفت: “آنها مدت زیادی کار نکردند” تا فعالیت QAnon را تعدیل کنند. فقط در تابستان و پاییز سال 2020 سیستم عامل های بزرگتر – فیس بوک، توییتر، و یوتیوب – اقدام قوی تر ، حذف گروه ها و ممنوع کردن حساب ها.

هنوز هم ، پترسون می گوید ، این سیستم عامل ها اطلاعات کمی بیش از تعداد حساب های تحت تأثیر را ارائه می دهند. “این سازمانها به شدت توسط الگوریتم ها هدایت می شوند و این الگوریتم ها واقعاً از تعهد طرفداری می کنند ، که QAnon واقعاً می داند چگونه انجام دهد.”
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*