[ad_1]

سازنده نرم افزارهای تجاری Salesforce.com در معامله ای 27.7 میلیارد دلار سرویس چت اسلک را خریداری کرده است تا فرصت بیشتری برای رقابت این دو شرکت با نیروگاه قدیمی مایکروسافت فراهم کند.

خرید سه شنبه بزرگترین معامله در تاریخ 21 ساله Salesforce است. این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو یکی از اولین کسانی بود که فروش نرم افزار را به عنوان سرویس اشتراکی آغاز کرد که می تواند به جای فرآیند دشوارتر نصب برنامه ها روی رایانه های شخصی ، در هر دستگاه متصل به اینترنت استفاده شود.

بنیانگذار صریح و مدیر عامل Salesforce ، مارک بنیوف ، مفهوم “رایانش ابری” را موجی از آینده دانست که در ابتدا مورد تمسخر قرار گرفت.

اما نرم افزار به عنوان یک سرویس به یک استاندارد صنعتی تبدیل شده است که به یک معدن طلا برای فروشندگان نرم افزار قدیمی تبدیل شده است. مایکروسافت برای اولین بار مجموعه خدمات آنلاین پر رونق خود را توسعه داده است ، معروف به Office 365 ، که شامل برنامه پیام رسانی Teams است که شامل بسیاری از ویژگی های مشابه برنامه 6 ساله Slack است.

اسلاک در ماه ژوئیه شکایتی را در اتحادیه اروپا مطرح کرد و مایکروسافت را به گروه بندی غیرقانونی تیم ها در Office 365 به گونه ای متهم کرد که مانع حذف آن توسط مشتریانی می شود که ممکن است اسلاک را ترجیح دهند.


مدیر عامل Salesforce در مورد شکاف پرداختی جنسیتی صحبت می کند

04:27

جنگ های ابر

مایکروسافت همچنین تهدیدی برای محصولات اصلی Salesforce به وجود می آورد ، مجموعه ای از ابزارهایی که به شرکت های دیگر کمک می کند تا روابط مشتری خود را مدیریت کنند.

دن ایوز ، تحلیلگر ویدبوش اوراق بهادار ، گفت: “برای بنیوف ، همه چیز در مورد مایکروسافت است.” “روشن است که مایکروسافت هرچه بیشتر از Salesforce دور شود ، وقتی صحبت از جنگ های ابری می شود ، فاصله می گیرد.”

در سالهای اخیر ، Salesforce موفقیت خود را در ایجاد تنوع در زمینه های دیگر ، عمدتا از طریق یک سری خرید ، از جمله بزرگترین معامله قبلی خود ، خرید 15.7 میلیارد دلار توسط تحلیلگر داده Tableau Software در سال گذشته ، ایجاد کرده است.

قبل از اینکه مایکروسافت سرویس شبکه حرفه ای را با بیش از 26 میلیارد دلار در سال 2016 خریداری کند ، Salesforce همچنین در میان شرکت هایی بود که پیشنهاد خرید LinkedIn را داشتند.

بودجه بسیاری از معاملات توسط سهام Salesforce تأمین می شود که هزینه آن تقریباً هفت برابر بیشتر از یک دهه قبل است.

از طرف دیگر ، اسلاک محبوبیت چندانی در بین سرمایه گذاران نشان نداده است ، اگرچه خدمات آن که به صورت عمومی در سال 2014 راه اندازی شد ، بطور فزاینده ای توسط شرکت ها و سازمان های دولتی مورد استفاده قرار می گیرد و بدنبال گزینه های چابک بیشتری برای ایمیل هستند. قبل از اینکه هفته گذشته خبر معامله احتمالی با Salesforce منتشر شود ، سهام Slack هنوز در حدود قیمت اصلی خود یعنی 26 دلار بود که تقریبا 18 ماه پیش این شرکت به بورس عرضه شد.

“استراتژی خروج ستاره”

کیت لگت ، تحلیلگر تحقیقات فورستر ، گفت: “این یک استراتژی عالی برای خروج اسلک است.” مایکروسافت تیم ناهار Slack را می خورد.

با این حال ، لگت گفت که “واقعاً برای Salesforce خوب است” که یک ابزار همکاری محبوب به بسته نرم افزاری خود اضافه کند که بر مدیریت روابط مشتری برای مشاغل و سازمان های دولتی تمرکز دارد. وی گفت: نیاز به عوامل خدمات مشتری و سایر کاربران Salesforce برای ایجاد یک موضوع و همکاری از راه دور فقط با بیماری ویروس کرونا ، که تعداد زیادی از کارمندان اداره را به خانه فرستاده و ابزارهای جدید آنلاین مجذوب شده اند ، افزایش یافته است. .

ایوز گفت: “من فکر می کنم همه گیری نقش بزرگی داشته است” در زمینه سازی معامله. “بزرگنمایی ها ، اسلکس ها ، تیم های مایکروسافت ، این قسمت جدیدی از نیروی کار خواهد بود.”

ایوز گفت که بنی اف همچنین در حال اتمام است تا بتواند مایکروسافت را جبران کند ، که همچنان یک بازیکن جزئی در تجارت مدیریت ارتباط با مشتری اصلی Salesforce است ، معروف به CRM ، اما در ارائه طیف گسترده ای از خدمات ابر بسیار جلوتر است.

Slack و Salesforce تقریباً در یک بلوک از یکدیگر در سانفرانسیسکو واقع شده اند. دفتر اسلاک در سایه برج 62 طبقه ای Salesforce ، بلندترین ساختمان در شهر قرار دارد.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir