SpaceX در صدمین پرتاب Falcon 9 ، 60 ماهواره اینترنتی دیگر Starlink را به فضا پرتاب می کند


112420-launch.jpg
قرار گرفتن در معرض زمان مسیر آتشین موشک SpaceX Falcon 9 را که با حمل 60 ماهواره رله Starlink از نیروی هوایی در کیپ Canaveral صعود می کند ، ضبط می کند. این بیست و سومین پرتاب این شرکت تاکنون در سال جاری بود ، صدمین صدمین اسب کار Falcon 9 از زمان آغاز موشک در سال 2010 و هفتمین پرواز رکورددار برای مرحله اول تقویت کننده.

اخبار ویلیام هاروود / سی بی اس


SpaceX سه شنبه شب یک موشک Falcon 9 را از فلوریدا به فضا پرتاب کرد و در این سال جایگاه صدمین و 23 امین شرکت را نشان می دهد. این موشک مجموعه دیگری از 60 را شتاب داد ماهواره های اینترنتی Starlink با استفاده از مرحله اول وارد مدار شوید و رکورد هفتمین پرواز را انجام دهید.

آخرین دسته از Starlinks در حالی که SpaceX به ساخت مجموعه ماهواره های رله اینترنت که برای ارائه خدمات باند پهن به مشترکان در هرجای کره زمین طراحی شده اند ، تعداد کل پرتاب شده تاکنون را به 955 رساند. هزاران ماهواره دیگر در نظر گرفته شده است.

9 موتور تقویت کننده پر مسافرت در ساعت 9:13 بعد از ظهر مشتعل شدند ، با تمام قدرت خفه شدند و موشک نازک را از پد 40 در نیروی هوایی کیپ کاناورال در بالای جت درخشان گازهای خروجی اگزوز دفع کردند.

لیفتوف به دلیل وزش شدید باد سه روز دیرتر از زمان برنامه ریزی انجام شد ، که آزمایش در مرحله اول آزمایش موتور و سختی هوا در منطقه بهبود بوسترهای دریایی را به تأخیر انداخت.

اما سفر روز سه شنبه مشخص بود ، هنگامی که Falcon 9 30 طبقه بر فراز اقیانوس اطلس مسابقه داد و یک نمایش شگفت انگیز در اوایل شب را برای محلی ها و گردشگران ترتیب داد.

اولین مرحله موشک ایجاد یک رکورد هفتمین خروج از جو پایین بود و تبدیل به Falcon 9 SpaceX “رهبر ناوگان” شد. دو و نیم دقیقه پس از پرتاب ، 9 موتور Merlin 1D خاموش شدند و از مرحله دوم Falcon 9 جدا شدند.

در حالی که مرحله دوم با قدرت موتور تک خلا its خود به مدار خود ادامه می داد ، مرحله اول به زمین بازگشت و به سمت تصویری کامل از یک فضاپیمای فرود در انتظار حرکت رفت. تاچ داون 67 امین موفقیت در بهبود شرکت ، 46 امین دریا و دومین فرود در دو روز است.

الون ماسک، بنیانگذار و طراح اصلی SpaceX ، گفت که اولین مراحل Falcon 9 “Block 5” باید تا 10 بار بدون تعمیرات اساسی و 100 بار با بازرسی و نگهداری برنامه ریزی شده پرواز کند.

در هر صورت ، چند ثانیه بعد از لمس تقویت کننده هواپیمای “البته من هنوز دوستت دارم” ، فاز دوم Falcon 9 متوقف شد و شش دقیقه بعد 60 ماهواره رله ماهواره ای Starlink آزاد شدند تا به تنهایی پرواز کنند.

SpaceX در حال حاضر سرویس اصلی Starlink را در مناطقی از کانادا و شمال ایالات متحده آزمایش می کند. این شرکت تصویب قانونی برای پرتاب هزاران ماهواره در شش هواپیمای مداری دارد تا باند پهن یکپارچه را برای گیرنده های تجاری در هر نقطه از کره زمین فراهم کند ، نه فقط عرض های جغرافیایی بالاتر که اکنون در حال سرویس دهی هستند.

جاناتان مک داول ، اخترفیزیکدان ، تحلیلگر فضایی مستقل ، گفت که به نظر می رسد 54 اتصال ستاره ای تا به امروز عمداً از بین رفته است ، 6 اتصال دیگر پس از خرابی های احتمالی بازگشته اند و به نظر نمی رسد 18 مورد دیگر مانور دهند. با توجه به این تعداد ، تخمین زده شد که 817 اتصال ستاره در روز یکشنبه به بهره برداری برسد.
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*