SpaceX در صدمین پرتاب Falcon 9 60 ماهواره اینترنتی Starlink دیگر را به فضا پرتاب می کند


112420-launch.jpg
قرار گرفتن در معرض زمان مسیر آتشین موشک SpaceX Falcon 9 را در حال صعود از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال حامل 60 ماهواره رله استارلینک به تصویر می کشد. این بیست و سومین پرتاب این شرکت تاکنون در این سال بود ، صدمین مورد برای اسب کار Falcon 9 از زمان آغاز موشک در سال 2010 و هفتمین پرواز رکورددار برای اولین مرحله تقویت کننده.

اخبار ویلیام هارود / سی بی اس


SpaceX سه شنبه شب یک موشک Falcon 9 را از فلوریدا به فضا پرتاب کرد و در این سال جایگاه صدمین و 23 امین شرکت را نشان می دهد. این موشک مجموعه دیگری از 60 را شتاب داد ماهواره های اینترنتی Starlink با استفاده از مرحله اول وارد مدار شوید و رکورد هفتمین پرواز را انجام دهید.

آخرین دسته از Starlinks در حالی که SpaceX به ساخت مجموعه ماهواره های رله اینترنت که برای ارائه خدمات باند پهن به مشترکان در هرجای کره زمین طراحی شده اند ، تعداد کل پرتاب شده تاکنون را به 955 رساند. هزاران ماهواره دیگر در نظر گرفته شده است.

9 موتور تقویت کننده پر مسافرت از ساعت 9:13 شروع به کار کردند.

لیفتوف به دلیل وزش شدید باد سه روز دیرتر از زمان برنامه ریزی انجام شد ، که آزمایش در مرحله اول آزمایش موتور و سختی هوا در منطقه بازیابی تقویت کننده را به تأخیر انداخت.

اما سفر مشخص بود که روز سه شنبه Falcon 9 30 طبقه با عبور از آن سوی اقیانوس اطلس ، یک نمایش شگفت انگیز در اوایل شب را برای محلی ها و گردشگران ترتیب داد.

اولین مرحله موشک ، ایجاد یک رکورد هفتمین خروج از جو پایین تر ، تبدیل شدن به Falcon 9 “ناوگان ناوگان” اسپیس ایکس بود. دو و نیم دقیقه پس از پرتاب ، 9 موتور Merlin 1D خاموش شدند و از مرحله دوم Falcon 9 جدا شدند.

همانطور که مرحله دوم با قدرت موتور تک خلا its خود به مدار خود ادامه می داد ، مرحله اول به زمین بازگشت و به سمت یک تصویر کامل از یک فضاپیمای فرود آمد. تاچ داون 67 امین موفقیت در بهبود شرکت ، 46 امین دریا و دومین فرود در دو روز است.

الون ماسک، بنیانگذار و طراح اصلی اسپیس ایکس ، گفت که اولین مراحل Falcon 9 “Block 5” می تواند تا 10 بار بدون تعمیرات اساسی و 100 بار با بازرسی و نگهداری برنامه ریزی شده پرواز کند.

در هر صورت ، چند ثانیه بعد از لمس تقویت کننده هواپیما ، “البته من هنوز هم دوستت دارم” ، مرحله دوم Falcon 9 متوقف شد و شش دقیقه بعد 60 ماهواره رله Starlink آزاد شدند تا به تنهایی پرواز کنند.

SpaceX در حال حاضر سرویس اصلی Starlink را در مناطقی از کانادا و شمال ایالات متحده آزمایش می کند. این شرکت دارای تاییدیه قانونی برای پرتاب هزاران ماهواره در شش هواپیمای مداری است تا باند پهن یکپارچه را برای گیرنده های تجاری در هر نقطه از کره زمین فراهم کند ، نه فقط عرض های جغرافیایی بالاتر که اکنون در حال سرویس دهی هستند.

جاناتان مک داول ، متخصص فیزیک نجومی ، تحلیلگر فضایی مستقل گفت که به نظر می رسد 54 اتصال ستاره ای تا به امروز عمداً از بین رفته است ، 6 اتصال دیگر پس از خرابی های احتمالی دوباره وارد شده اند و به نظر نمی رسد 18 مورد دیگر مانور داشته باشند. با این حساب تخمین زده شد که 817 اتصال ستاره در روز یکشنبه به بهره برداری برسد.
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*