[ad_1]

پوشش ماموریت ناسا در این ماموریت را در پخش کننده ویدیو در بالا مشاهده کنید.

با روشنایی آسمان شب ، چهار فضانورد روز یکشنبه بالای یک موشک SpaceX Falcon 9 برای یک سفر 27 ساعته به ایستگاه فضایی بین المللی در اولین پرواز عملیاتی کپسول Crew Dragon که به صورت تجاری توسعه یافته بود ، به مدار پرتاب کردند.

با برجسته کردن تلاشهای مداوم ناسا برای پایان دادن به وابستگی تنها به فضاپیمای سایوز روسیه ، موتورهای فاز اول Falcon 9 در ساعت 7:27 بعدازظهر با سیل اگزوز شعله ور شده و موشک 229 فوتی را از محل دور کردند. 39A در مرکز فضایی کندی در بالای 1.7 میلیون پوند رانش.

فرمانده مایکل هاپکینز ، خلبان ویکتور گلوور ، شانون واکر ، و فضانورد ژاپنی سوئیچی نوگوچی ، به کپسولی که آنها “پایداری” نامیده بودند ، بسته شده بودند و هنگام شتاب گرفتن سریع موشک به سمت شمال اقیانوس ، نمایشگرهای بزرگ حسی را تماشا می کردند.

ناسا و اسپیس ایکس تلاش برای پرتاب در روز شنبه را به دلیل انتظار داشتن وزش باد شدید در امتداد ساحل فضایی فلوریدا و دریای طوفانی ، که مانع از بازگشت فضاپیما به تقویت کننده اسپیس ایکس برای رسیدن به موقع ایستگاه دریایی خود شد ، رد کردند.

111520-crew.jpg
فضانوردان خدمه اژدها لحظاتی پس از رسیدن به مدار را مشاهده کردند. از چپ به راست: شانون واکر ، خلبان ویکتور گلوور ، فرمانده مایکل هاپکینز و فضانورد ژاپنی سوئیچی نوگوچی.

SpaceX / ناسا


هوای ساحلی در بیشتر روزهای یکشنبه یک مشکل بود ، اما ابرهای تهدیدآمیز و باران عملی نشد و پس از آخرین لحظه کار برای مهر و موم مجدد دریچه Crew Dragon ، Falcon 9 برای برخاست آزاد شد و هزاران نفر از مردم محلی و گردشگران را هیجان زده کرد. ، پوشش سواحل جاده ها و سواحل در میان هشدارهای ناسا برای پیروی از پروتکل های ویروس کرونا.

معاون رئیس جمهور ، مایک پنس ، رئیس شورای ملی فضایی ، برای گرفتن پرتاب تاریخی از عرشه بالایی مجتمع اداری ناسا در چند مایلی سکوی پرتاب ، پرواز کرد.

و Falcon 9 ناامید نشد ، با نفوذ به آسمان شب ، جریان طولانی سیستم اگزوز آتشین را ردیابی کرد که برای کیلومترها در اطراف دیده می شود. برای یک دقیقه موشک با سرعت بیشتری نسبت به صدا حرکت می کرد و یک و نیم دقیقه بعد ، از آنجا که از جو متراکم پایین تر فاصله داشت ، موتورها طبق برنامه متوقف شدند.

اولین مرحله قابل استفاده مجدد ، که اولین پرواز خود را انجام داد ، سپس خارج شد و متمرکز بر لمس یک فضاپیمای SpaceX در شرق کارولینا بود ، در حالی که مرحله دوم ، با موتور مجهز به خلاuum ، صعود خود را به مدار ادامه داد.


اسپیس ایکس اولین تیم فضانوردان را به زمین می فرستد …

02:07

هشت دقیقه و 50 ثانیه پس از پرواز ، موتور مرحله دوم خاموش شد و هاپکینز و خدمه اش را در مدار قبل قرار داد. چهل ثانیه بعد ، مرحله اول با خیال راحت به زمین نشست و 65 امین بهبودی SpaceX ، 45 امین دریا را تأمین کرد.

بازیابی مرحله اول هدف اصلی پرتاب بود ، زیرا SpaceX قصد دارد موشک را به روز کند و از آن برای پرتاب بعدی Crew Dragon در اواخر ماه مارس استفاده کند.

در هر صورت ، پس از پایین آمدن تقویت کننده تقویت کننده ، کپسول Crew Dragon چند دقیقه بعد از مرحله دوم Falcon 9 رها شد تا با یک سری پیچیده از عکس های بیرون انداخته خودکار به جلو حرکت کند تا نزدیک شدن فضاپیما به ایستگاه فضایی را تنظیم کند. .

فازهای اولیه این نشست بدون مشکل پیش رفت ، اما مهندسان SpaceX با مشکلات بخاری های مورد استفاده برای حفظ خطوط محرک درایو در دمای مناسب مواجه شدند. به نظر می رسد سه از چهار بخاری در یک “چهار ضلعی” مستطیل شکل آفلاین هستند ، در حالی که قوانین پرواز حداقل دو مورد از چهار بخار را برای کار نیاز دارد.

جی آرانها ، افسر ارتباطات SpaceX به خدمه گفت: “محدودیت های دما خوب به نظر می رسند ، اما این چیزی است که ما در حال تحقیق و بحث درباره آن هستیم.”

ناسا بعداً با انتشار توئیتی نوشت: “تیم ها بخاری های سوخت Crew Dragon را فعال کرده و به جمع آوری اطلاعات ادامه می دهند” و به دنبال آن یک پیام توییتر با عنوان “بروزرسانی: SpaceX تأیید می کند که بخاری های سوختی بدون هیچ مشکلی به درستی کار می کنند. Crew-1 به سفر خود ادامه می دهد @ایستگاه فضایی. “

پرزیدنت ترامپ و بایدن رئیس جمهور منتخب پس از پرتاب ، در توییت ها تناقض های کاملاً متفاوتی را پیشنهاد کردند ، به گفته ترامپ کهNASA هنگام به دست گرفتن قدرت یک فاجعه بسته بود. اکنون دوباره “داغترین” ، پیشرفته ترین و بزرگترین مرکز فضایی در جهان است. ! “

بایدن با ارسال تبریک به ناسا ، این پرتاب را “شاهدی بر قدرت علم و آنچه می توان با استفاده از نوآوری ، نبوغ و قاطعیت خود به دست آورد” خواند.

هنگام راه اندازی ، ایستگاه 259 مایل از شمال سوریه عبور می کرد. خدمه اژدها 27 ساعت و نیم طول می کشد تا دقیقاً با مدار مجموعه آزمایشگاهی مطابقت داشته باشد و تا ساعت 20:00 روز دوشنبه به حدود 20 مایل نزدیک شود.

اگر همه چیز خوب پیش برود ، فضاپیما قبل از اینکه به نقطه ای در حدود 720 فوت دقیقاً از جلوی پاسگاه تبدیل شود ، حدود 1300 فوت از ایستگاه عبور خواهد کرد.

از آنجا ، رایانه پرواز Crew Dragon در ساعت 11:00 دوشنبه ، هنگام عبور این دو فضاپیما از سواحل غربی ایالات متحده ، کشتی اسکله را به بندر جلوی ایستگاه هدایت می کند ، همان کشتی که زمانی هنگام بازدید از شاتل های فضایی استفاده می شد. .

این یک بازگشت طولانی مدت برای خانه هاپکینز ، واکر و نوگوچی خواهد بود. هر سه نفر کهنه سربازان اعزامی طولانی مدت هستند. گلاور ، نیروی دریایی F / A-18 ، فضانوردی که به خلبان تبدیل شد ، اولین پرواز فضایی خود را انجام می دهد. وی اولین آفریقایی-آمریکایی بود که به خدمه کامل ایستگاه منصوب شد.

فرمانده اکسپدیشن 64 سرگئی ریژیکوف ، سرگئی کود-اسورچکوف و کیت روبینز ، فضانورد ناسا آماده دیدار با فضانوردان از خدمه 1 موجود در ایستگاه خواهند بود. روبینز از آخرین محل توافق شده فعلی ناسا در اتحاد استفاده کرد ، زمانی که او و دو خدمه اش کیهان فضایی بایکونور را در داخل منفجر کردند. فضاپیمای سایوز MS-17 / 63S.

روبینز قبل از پرتاب گفت: “عالی خواهد بود که خدمه Crew-1 از این دریچه عبور کنند و ما قطعاً از آنها در هواپیما استقبال خواهیم کرد ، زیرا با داشتن تعداد بیشتری از خدمه می توانیم زمان بیشتری را صرف تحقیق و آزمایش کنیم.”

“مدتی است که ما باید فقط به نگهداری ایستگاه اختصاص دهیم و تنها با داشتن یک یا دو خدمه از ایالات متحده و شرکای بین المللی ، دستیابی به همه علمی که می خواهیم انجام دهیم دشوار است. اعضای آنجا بدان معنی است که ما می توانیم از نظر علمی به این مهم دست پیدا کنیم. “

111520-crew1.jpg
فضانوردان خدمه 1 (چپ به راست): شانون واکر ، ویکتور گلاور ، فرمانده مایکل هاپکینز و فضانورد ژاپنی سوئیچی نوگوچی.

ناسا / جول کوفسکی


از سال 2006 ، ناسا 4 میلیارد دلار برای خرید حدود 71 صندلی از سفینه سایوز برای انتقال فضانوردان از ایالات متحده ، اروپا ، كانادا و ژاپن به و از ایستگاه هزینه كرده است. هزینه دفتر مرکزی روبینز ، آخرین ناسا برای خرید ، 90 میلیون دلار است.

در حالی که خدمه اژدها و در نهایت ، بوئینگ فضاپیمای CST-100 Starliner اتکا به ناسا فقط به روسیه پایان خواهد یافت ، این به معنای پایان پروازهای مشترک نیست.

ناسا هنوز قصد دارد فضانوردان را در طول عمر برنامه ایستگاه به عنوان پرچین در برابر موارد اضطراری مانند بیماری جدی ، که می تواند به عزیمت زودهنگام خدمه آمریکایی یا روسی منجر شود ، روی ناو سفینه سایوز پرتاب کند.

خدمه مختلط حداقل یک فضانورد یا فضانورد در ایستگاه را در هر زمان ، بدون در نظر گرفتن عزیمت ناگهانی یک فضاپیمای سایوز یا خدمه بازرگان ، برای کار سیستم های ملی فراهم می کنند.

اما این پروازهای مختلط ، از جمله پرتاب احتمالی فضانوردان روسی با فضاپیمای جدید ایالات متحده ، با توافق نامه های مبادله ای و نه پرداخت های نقدی مستقیم پوشش داده می شود. ناسا هنوز هزینه صندلی های موجود در فضاپیمای آمریکایی را پرداخت خواهد کرد – قیمت هنوز مشخص نیست – اما این پول در ایالات متحده هزینه خواهد شد.[ad_2]

منبع: elitenews.ir