[ad_1]

تیم ملی فوتبال آمریکا از مارس 2019 در دادگاه برای دستمزد برابر و معالجه پزشکی در حال مبارزه است. در روز سه شنبه ، تیم عالی رتبه زنان با فدراسیون فوتبال آمریکا به توافق رسید که بخشهایی از ادعای خود را برای تبعیض جنسیتی مربوط به شرایط نابرابر بررسی کند کار در مقایسه با همتایان مرد خود.

به گزارش فوتبال ایالات متحده ، به عنوان بخشی از توافقنامه پیشنهادی روز سه شنبه ، فوتبال ایالات متحده توافق کرد سیاست هایی را برای بهبود شرایط کاری USWNT ، به ویژه در مورد محل اقامت در هتل ها ، کارمندان ، مکان ها و مسافرت ها ، اجرا کند. به گفته CBS Sports ، این توافق نامه از محاکمه در مورد این چهار موضوع جلوگیری می کند.

در دادخواست این تیم در سال 2019 ، 66 میلیون دلار طبق قانون حقوق برابر و عنوان هفتم قانون حقوق مدنی 1964 به دنبال است. هتل ها ، خدمات پزشکی و آموزش.

در این توافق نامه به موارد جبران خسارت زنان پرداخته نشده است ، اما سندی پارلو کان رئیس جمهور فوتبال ایالات متحده در بیانیه ای گفت: “ما اکنون قصد داریم از حکم دادگاه تجدید نظر کنیم ، زیرا این واقعیت اصلی در این مورد که حقوق بازیکنان زن پرداخت نشده است را در نظر نمی گیرد. با قیمت پایین تر از مردانی که همان کار را انجام می دهند. “

کان افزود: “ما به کار خود متعهد مانده ایم تا حقوق برابر را که طبق قانون سزاوار آن هستیم ، بدست آوریم.” “تمرکز ما بر روی آینده است و اطمینان حاصل شود که ما بازی را جای بهتری برای نسل بعدی زنان که برای این تیم و این کشور بازی می کنند ، می گذاریم.”

در ماه مه ، یک قاضی درخواست تیم برای پرداخت برابر را رد کردبا بیان اینکه آنها “مایلند از پاداشهای بیشتر برای جبران خسارت صرف نظر كنند” و نمی توانند “تصور كنند كه CBA (توافق نامه جمعی) آنها عقب تر از MNT (تیم ملی مردان) بدتر است … ”

با این حال ، کان گفت توافق روز سه شنبه “خبر خوبی برای همه” است.

کان گفت: “به عنوان یک بازیکن سابق USWNT ، می توانم به شما قول دهم که به تساوی بین USWNT و USMNT متعهد هستم.” “هدف من دستیابی به یک قطعنامه در مورد همه مسائل مربوط به برابری و الهام بخشیدن به دوره جدید همکاری ، مشارکت و اعتماد بین USWNT و فدراسیون بوده و بوده است.”

کون همچنین گفت که او معتقد است این توافق نامه “به عنوان یک تخته سنگ برای ادامه پیشرفت خدمت می کند” و امیدوار است که این توافق منجر به پذیرفتن پیشنهاد تیم فوتبال ایالات متحده برای بحث در مورد گزینه های قرارداد توسط تیم زنان شود.

کان گفت: “ما می خواهیم با USWNT همکاری کنیم تا فوتبال زنان را در ایالات متحده و سراسر جهان گسترش دهیم. بخشی از آن FIFA را تشویق می کند تا به همان اندازه در این بازی برای زنان و مردان سرمایه گذاری کند ، از جمله افزایش جوایز نقدی از جام جهانی.” “من صدا و تلاش خود را می کنم تا این کار را نه تنها برای USWNT ، بلکه برای همه بازیکنان تیم ملی زنان و همه کسانی که به بازی زنان در سراسر جهان اعتقاد دارند ، انجام دهم.”

مولی لوینسون ، سخنگوی USWNT در بیانیه ای گفت که این تیم قصد دارد علیه تصمیم 1 مه در رد ادعاهای پرداخت نابرابر تجدید نظر کند.

وی گفت: “ما خوشحالیم که بازیکنان USWNT در شرایط کار مساوی طولانی مدت تلاش کرده اند و به نتیجه رسیده اند.” لوینسون گفت: “ما مانند همیشه متعهد به دستیابی به حقوق برابر هستیم كه لیاقت آن را داریم.” “تمرکز ما بر روی آینده است و اطمینان حاصل می کنیم که بازی را جای بهتری برای نسل بعدی زنان که برای این تیم و این کشور بازی می کنند ، بگذاریم.”[ad_2]

منبع: elitenews.ir